Nasza Szkoła w programie rządowym Laboratoria Przyszłości

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

W roku szkolnym 2021/ 2022, szkoła nasza przystąpiła do programu rządowego Laboratoria Przyszłości W ramach programów zakupione zostały pomoce edukacyjne, które pozwolą realizować zadania szkoły ukierunkowane na rozwój uczniów, realizację ich potrzeb i zainteresowań z uwzględnieniem nowoczesnych narzędzi Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych TIK. Są to między innymi: drukarka 3D z laptopem, roboty edukacyjne, klocki LEGO, Gogle VR, tablety, mikrokontrolery. Cały sprzęt został dostarczony do szkoły .

W tym roku szkolnym wykorzystamy go na zajęciach z robotyki, informatyki, zajęciach pozalekcyjnych  oraz pozostałych przedmiotach (Google VR). W Naszej Szkole wdrożono innowacje pedagogiczną p.t.:" Zastosowanie metod STREAM w nauczaniu klas I-VIII" .Dzięki metodą STREAM i sprzętowi pozyskanemu w ramach programu nauczyciele,  w sposób efektywny wykorzystają na swoich zajęciach nowoczesną bazę  sprzętową oraz przygotuje uczniów do stworzenia projektu edukacyjnego.
W naszej szkole na zajęciach komputerowych, zajęciach z techniki, matematyki, zajęciach pozalekcyjnych i innych wykorzystamy zdobyty sprzęt oraz naszą wiedzę  do tworzenia sieci współpracy między uczniami i nauczycielami, efektem wykorzystana takiego sprzętu jak czujniki PASCO, roboty, zestawy techniczne LEGO, nowe komputery , drukarka 3D, gogle VR, tablice interaktywne - nasi uczniowie stworzą projekty edukacyjne i zdobędą wiedzę w zupełnie nowy, odkrywczy sposób. Dzięki metodom XXI wieku nasza szkoła rozwinie wiedzę uczniów w nowy sposób.

Pierwszed przetarcie szlaków 3D w tym roku szkolnym

Pierwsze przetarcie szlaków z nowym sprzętem w naszym Laboratorium przyszłości. Na zdjęciu wydruk ruchomego modelu jaszczurki (szyszkowiec) oraz nowy osuszacz ( podgrzewacz) filamentu.

Innowacja pedagogiczna STREAM a Laboratoria Przyszłosci

Szkoła bierze udział w innowacji STREAM - wykorzystanie metod nauczania opartych na STREAM (Science, Technology, Reading-Robotics, Engineering, Arts, and Mathematics). Efektem będą projekty edukacyjne wykonane przez uczniów. Wautorami programu są Pani Doreota Sałabun-Gutwińśka i Pan Lesław Gutwiski. Udział biorą w nim zainteroswani nauczcuyiele ,a benificjntami są wszyscy uczniowie naszej szkoły. Program w dużej mierze wykjorzystuje sprzet zakuliony w ramach programu Laboratoria Przyszłosci, a jego ukonorawniem będą projekty edukacyjne.

Zestawy LEGO gotowe do pracy

LEGO gotowe do pracy. Wraz z uczniami wypakowaliśmy i posegregowaliśmy zestawy na których będziemy pracować.

Minecraftowe cuda - pierwsze wydruki!

Minecraftowe cuda. Na razie rozruch po wakacjach.
Razem z uczniami rozgrzaliśmy drukarkę gotowym ,co prawda projektem ale po ulepszeniu razy 4.

Sprzęt w komplecie

Sprzęt jest w komplecie. Posiadamy Roboty Photon, mikrokontrolery,, aparat cyfrowy wraz z osprzętem, laptop wraz z drukarka 3D, klocki LEGO Education, w tym klocki programowalne, tablety i gogle VR. Jesteśmy gotowi żeby nowy sprzęt wdrożyć w Innowacyjnych metodach STREAM w edukacji.

Ponad Miliard złotych dla szkół!

Laboratoria Przyszłości to ponad miliard złotych na nowoczesny sprzęt do szkół podstawowych! Dowiedz się więcej o największej inwestycji w nowoczesną edukację w historii Polski www.gov.pl/laboratoria

Wsparcie Finansowe dla szkół

#LaboratoriaPrzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt bez konieczności wkładu własnego! Dowiedz się więcej na www.gov.pl/laboratoria