Nasza Szkoła w programie rządowym Laboratoria Przyszłości

logo Laboratoria Przyszłości poziom kolor

W roku szkolnym 2021/ 2022, szkoła nasza przystąpiła do programu rządowego Laboratoria Przyszłości W ramach programów zakupione zostały pomoce edukacyjne, które pozwolą realizować zadania szkoły ukierunkowane na rozwój uczniów, realizację ich potrzeb i zainteresowań z uwzględnieniem nowoczesnych narzędzi Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych TIK. Są to między innymi: drukarka 3D z laptopem, roboty edukacyjne, klocki LEGO, Gogle VR, tablety, mikrokontrolery. Cały sprzęt został dostarczony do szkoły .

W tym roku szkolnym wykorzystamy go na zajęciach z robotyki, informatyki, zajęciach pozalekcyjnych  oraz pozostałych przedmiotach (Google VR). W Naszej Szkole wdrożono innowacje pedagogiczną p.t.:" Zastosowanie metod STREAM w nauczaniu klas I-VIII" .Dzięki metodą STREAM i sprzętowi pozyskanemu w ramach programu nauczyciele,  w sposób efektywny wykorzystają na swoich zajęciach nowoczesną bazę  sprzętową oraz przygotuje uczniów do stworzenia projektu edukacyjnego. 
W naszej szkole na zajęciach komputerowych, zajęciach z techniki, matematyki, zajęciach pozalekcyjnych i innych wykorzystamy zdobyty sprzęt oraz naszą wiedzę  do tworzenia sieci współpracy między uczniami i nauczycielami, efektem wykorzystana takiego sprzętu jak czujniki PASCO, roboty, zestawy techniczne LEGO, nowe komputery , drukarka 3D, gogle VR, tablice interaktywne - nasi uczniowie stworzą projekty edukacyjne i zdobędą wiedzę w zupełnie nowy, odkrywczy sposób. Dzięki metodom XXI wieku nasza szkoła rozwinie wiedzę uczniów w nowy sposób.

 

Sprzęt w komplecie

Sprzęt jest w komplecie. Posiadamy Roboty Photon, mikrokontrolery,, aparat cyfrowy wraz z osprzętem, laptop wraz z drukarka 3D, klocki LEGO Education, w tym klocki programowalne, tablety i gogle VR. Jesteśmy gotowi żeby nowy sprzęt wdrożyć w Innowacyjnych metodach STREAM w edukacji.
Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)