Wspólnie zadbajmy o zdrowie!

           

            „Wspólnie zadbajmy o zdrowie” – pod takim hasłem odbył się w dniu 24 maja 2014r. szkolny festyn integracyjny. Pomimo niepewnej pogody na imprezie, która  rozpoczęła się o godzinie 17:00, licznie stawili się uczniowie, rodzice oraz sympatycy szkoły. Na scenie głównej i świetlicowej zaprezentowali się młodzi artyści, zarówno gospodarze festynu jak i zaproszeni goście z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, Firmy Judo Edukacja, Klubu Sportowego Czarni Sucha Góra oraz Klubu Fitness „U Nyny”.

        Uczestnicy festynu mieli okazję zobaczyć ciekawe przedstawienie oraz krótkie scenki o tematyce ekologicznej, inscenizację bajki „Kopciuszek”, występ chóru szkolnego oraz interesujące układy taneczno-zręcznościowe w świetnej oprawie muzycznej. Wszyscy zainteresowani mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w konkursach sportowych i zręcznościowych lub wziąć udział w zajęciach plastycznych. Tłumnie odwiedzane były stoiska gastronomiczne z pysznymi ciastami domowego wypieku, ciepłymi i zimnymi napojami, grilowanymi kiełbaskami oraz wyśmienitym śląskim jadłem.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, którą zorganizowano z ofiarowanych przez sponsorów przedmiotów. Wszystkie losy zostały sprzedane. Każdy los wygrywał, a dodatkowo brał udział w trzech losowaniach nagród głównych, takich jak: rower, zestaw głośników multimedialnych, kurs językowy, plecaki i torby sportowe, pendrive, zegarek, bluzy rowerowe, bilety na basen, wejściówki do klubów fitness, ręczniki plażowe, a także talony na usługi w salonach urody, fryzjerskich i samochodowym.

Dodatkowo uczestnicy festynu mieli okazję zobaczyć wystawę prac naszych uczniów, a także wystawę zdjęć UNICEF przygotowaną w ramach projektu edukacyjnego – Dzień Zmian. Jak przystało na Zaangażowaną Społecznie Placówkę swoje stoiska przygotowały także działające przy szkole Stowarzyszenie „Perspektywa” oraz Wspólnota Burego Misia z Bytomia.

Nad bezpieczeństwem całej imprezy czuwali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu. Sporą atrakcją dla uczestników festynu był niewątpliwie wjazd w koszu drabiny wozu strażackiego i możliwość zobaczenia panoramy osiedla z wysokości prawie 30 metrów. Duża różnorodność zaproponowanych atrakcji sprawiła, że każdy znalazł coś dla siebie.

W imieniu dzieci i młodzieży dziękujemy wszystkim Przyjaciołom Szkoły: Rodzicom, Sponsorom, instytucjom wspomagającym imprezę za wspólną zabawę oraz zaangażowanie, pracę i pomoc w organizacji festynu.

 

Kolejny festyn już w przyszłym roku. Zapraszamy!


Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)