Obchody 760-lecia Bytomia w SP 37

 

 

Z okazji obchodów 760 – lecia lokacji Miasta Bytomia w Szkole Podstawowej nr 37 w Bytomiu był realizowany Program Edukacji Regionalnej: „Bytom wczoraj i dziś – 760 lat naszego miasta”. W trakcie realizacji programu uczniowie poznawali:

-     - historię miasta w powiązaniu z dziejami regionu i okolic,

-     - sztukę ludową, folklor Bytomia i okolic,

-     - środowisko naturalne - dawniej i dziś w mieście i regionie,

-    - działalność społeczno – gospodarczą i kulturalną mieszkańców Bytomia w przeszłości i współcześnie.

 

W ramach programu zorganizowano:

-        międzyszkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas IV i V „Najciekawsze zabytki naszego miasta”,

-        międzyszkolny konkurs fotograficzny „Moja bytomska okolica” dla uczniów klas IV – VI,

-        szkolny konkurs historyczny.

 

 

9 kwietnia 2014r. odbyła się uroczysta akademia i wręczenie nagród ufundowanych przez Biuro Promocji Bytomia, Radę Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 37 w Bytomiu, Państwa Dorotę i Wojciecha Krajewskich oraz proboszcza Parafii św. Michała Archanioła w Bytomiu Suchej – Górze.

Uroczystość składała się z dwóch części: akademii poświęconej historii Bytomia oraz konkursu historycznego. W konkursie wzięły udział drużyny złożone z trzech uczniów reprezentujących poszczególne klasy IV – VI (6 drużyn po 3 osoby). Podczas konkursu uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące historii miasta oraz jego współczesności. Wykonywali zadania związane z położeniem Bytomia i rozmieszczeniem poszczególnych dzielnic miasta, rozpoznawali zabytki oraz inne atrakcyjne miejsca znajdujące się na terenie Bytomia. Część pytań i zadań konkursowych dotyczyła kultury i zwyczajów śląskich. Podczas trwania konkursu swoją wiedzę mogli sprawdzić także siedzący na publiczności pozostali uczniowie, którzy bardzo chętnie odpowiadali na krótkie pytania dotyczące najważniejszych wydarzeń z dziejów naszego miasta.

W konkursie zwyciężyli:

 

I miejsce – uczniowie klasy VI b

II miejsce – uczniowie klasy V a

III miejsce – uczniowie klasy IV b

 

Wyniki międzyszkolnego konkursu plastycznego "Najciekawsze zabytki naszego miasta”:

 

I miejsce (exequo) - Kamila Wawrzyniak (SP 37) i Patrycja Rutkowska (SP 21)

II miejsce (exequo)  - Julia Bonk (SP 37) i Marta Kowalik (SP 38),

III miejsce (exequo)  - Alicja Chrobok (SP 38) i Klaudia Ochman (SP 37).

 

Wyróżnienia otrzymali:

 

  • Katarzyna Borek (SP 21),
  • Dominika Duda (SP 37),
  • Wiktoria Kukowiecka (SP 37),
  • Klaudia Ustienny (SP 37),
  • Kamila Siuda (SP 37),
  • Katarzyna Maliniecka( SP 37),
  • Marta Maliniecka(SP 37),
  • Laura Wójcik (SP 37),
  • Karolina Borosz (SP 37),
  • Maksymilian Lebek (SP 37).

 

Wyniki międzyszkolnego   konkursu fotograficznego „Moja bytomska okolica”:

 

I miejsce Radoosław Nobis (SP37)

II miejsce Wojciech Pajdzik (SP 46)

III miejsce Błażej Czernachowski (SP37)

 

GRATULUJEMY!

Uroczystości i konkursy zorganizowały panie: mgr Aleksandra Jóźwik i mgr Dorota Krajewska.

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)