Wystawa LEGO w Europie Centralnej

 

 

9 października 2014r. uczniowie klas IV a, IV b oraz V b wraz z wychowawcami zwiedzili największą w Polsce „Wystawę Budowli z Klocków LEGO” w Europie Centralnej. Warto było pojechać i to zobaczyć! Na powierzchni ponad 1.000 metrów kwadratowych podziwialiśmy niezwykłe budowle złożone z wielu milionów klocków, w tym 11-metrowego Titanica zbudowanego z ponad pół miliona elementów LEGO.

 

 

 

 

 

 

 

Ponad to zobaczyliśmy konstrukcje sięgające kilku metrów wysokości, składające się ze kilkuset tysięcy elementów, dzięki którym mogliśmy się przenieść w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie. Prawdziwym hitem ekspozycji jest rekonstrukcja Titanica, największa w Polsce i jedna z najbardziej spektakularnych budowli z klocków na świecie, zaprezentowana w skali 1:25. Budowa wysokiego na 3 metry i szerokiego na 11 metrów statku, pochłonęła ponad 500 000 klocków.

 

Wśród eksponatów znajdują się także różne, znane na świecie budowle (Opera w Sydney, Wieża Eiffla, Statua Wolności), czy miejsca oraz sceny z bajek ("Muminki"), powieści ("Harry potter i komnata tajemnic", "Władca Pierścienia") i filmów ("Star Wars"). Ciekawym uzupełnieniem całości są interaktywne elementy wystawy, wyposażone w sterowane oświetlenie i mechanizmy, pozwalające na własnoręczne uruchamianie eksponatów oraz specjalnie zaprogramowane roboty, reagujące na ruch. Każdy miłośnik Lego znajdzie tu coś dla siebie, bo ekspozycja nie tylko baw, ale i uczy: poszerza wiedzę z zakresu historii, geografii i architektury.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)