Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy – czyli uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu

30 października 2015r. Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu uroczyście obchodziła jubileusz 50-lecia.

Placówka ma bogatą i ciekawą historię, a to chociażby przez zmiany administracyjne. Pierwotnie była to Szkoła Podstawowa nr 8 w Radzionkowie, którą otwarto 20 lipca 1965 roku. Od 1975 roku funkcjonuje jako Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu, czasowo wchodząc w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Bytomiu. Obecnie placówką kieruje Pani dyrektor Jolanta Sadowska, która wraz z gronem pedagogicznym, uczniami i rodzicami przygotowała wspaniałą okolicznościową galę.

Na rocznicowych obchodach obecni byli przedstawiciele władz miasta w osobie Pani Anety Latacz – zastępcy Prezydenta Bytomia oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Bytomiu: Pan Mariusz Janas, Pan Marek Wilk. Obecnością zaszczycili nas także dyrektor Delegatury KO w Gliwicach Pani Jadwiga Króliczek, posłanka na Sejm RP Pani Krystyna Szumilas, ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Bytomiu Rajmund Brol. Nie zabrakło dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z Bytomia. Ta wspaniała uroczystość nie mogłaby się odbyć bez emerytowanych pracowników naszej szkoły. Gościliśmy więc byłych dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych.

Pani Dyrektor Jolanta Sadowska przywitała przybyłych gości i zaprosiła do obejrzenia części artystycznej. Był czas na wspomnienia…, czyli multimedialną prezentację przypominającą historię szkoły: stare, często zapomniane fotografie nauczycieli, uczniów, rodziców, zdjęcia sal lekcyjnych z „antycznymi meblami”, pamiątkowe zdjęcia ze szkolnych bali, akademii, konkursów, zawodów sportowych, harcerskich zbiórek… . Ach, te stroje i fryzury… . Niejednemu z przybyłych gości łezka zakręciła się w oku.

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się jako utalentowani aktorzy i tancerze. Ich występy to szczypta humoru, momenty powagi, nostalgia za tym, co minęło, to przypomnienie, że lata spędzone w szkole są zawsze mile wspominane. Część artystyczną uroczystości uświetnił jak zawsze występ szkolnego chóru.

Zaproszeni goście mogli też obejrzeć pamiątki gromadzone i pieczołowicie przechowywane w szkole, a na czas uroczystości pięknie wyeksponowane w szkolnej świetlicy. Aby tradycji stało się zadość, na jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu.

Był to dla wielu gości czas spotkań po latach. Warto pamiętać o rocznicach. Warto się spotykać, bo to ludzie tworzą historię miejsc takich jak nasza szkoła.

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)