Dzień Języka Angielskiego

 

 

W dniu 27.11.2015r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie klas 4-6 i uczniowie klasy 3a po wylosowaniu kraju anglojęzycznego mieli za zadanie zaprojektować plakat prezentujący dany kraj. Informacje na plakacie mogły dotyczyć stolicy, typowych dań, sportów narodowych, znanych osób itp. Maksymalnie można było uzyskać 5 punktów. Oceniany był wkład pracy, ciekawe informacje i trafnie dobrane materiały.

 

 

Drugą częścią był quiz wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Pytania dotyczyły informacji, które zostały przekazane na lekcjach języka angielskiego. Trzej reprezentanci z każdej klasy losowali 3 pytania. Łącznie można było uzyskać 3 punkty.

 

Ostatnią częścią był konkurs na najciekawsze przebranie/sobowtóra znanej osoby z historii, polityki, muzyki, sportu z kraju anglojęzycznego.

 

Każda klasa miała zaprezentować 3 osoby, które przedstawią się w języku angielskim, powiedzą kim są i skąd pochodzą. Oceniane było trafne przebranie, poprawność językowa, zróżnicowane słownictwo i długość wypowiedzi. Maksymalnie można było uzyskać 3 punkty za każdą postać.

 

W końcowej punktacji I miejsce zajęła klasa 5b (17 punktów), II miejsce klasa 5a (13 punktów), III miejsce klasa 3a (12 punktów), IV miejsce klasa 6a (10,5 punktów) i V miejsce klasa 4a (10 punktów).

 

Uczniowie klas I-III dzielnie kibicowali swoim koleżankom i kolegom. Na lekcjach języka angielskiego wykonywali flagi krajów anglojęzycznych.

 

Uroczystość miała na celu zmotywować uczniów do poszerzenia swojej wiedzy na temat krajów anglojęzycznych poprzez dobrą zabawę i współpracę z rówieśnikami.

 

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)