Wizyta w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

 

 

17 listopada 2015r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami panią Joanną Henkel i Ewą Janik odwiedzili Palmiarnię Miejską w Gliwicach.Zwiedziliśmy pawilon roślin użytkowych, pawilon tropiku, sukulentów i pawilon historyczny. Podziwialiśmy egzotyczne rośliny; kilkumetrowe bananowce, kanaryjskie palmy daktylowe i palmy podzwrotnikowe. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają rośliny użytkowe : pieprz, wanilia, drzewo kakaowca.

 

 

Największe wrażenie zrobiły na nas ogromne zbiorniki wodne w pawilonie akwarystycznym prezentujące ryby żyjące w różnych środowiskach słodkowodnych. Podziwialiśmy także akwaria z żółwiami, gady w terrariach, egzotyczne papugi i kanarki.Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)