Franklin i książka z biblioteki - projekt dla klas pierwszych

 

W styczniu i lutym 2016 r. klasy pierwsze uczestniczyły w projekcie "Franklin i książka z biblioteki". Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z: księgozbiorem biblioteki szkolnej przeznaczonym dla uczniów młodszych oraz zasadami korzystania z biblioteki.

 

Dla pierwszaków było to również przygotowanie do samodzielnego wyboru książek oraz wdrażanie do dbałości o czysty i estetyczny ich wygląd.

 

Na zajęciach głośno czytaliśmy przygodę Franklina i  książki "Jak znakomicie zbudować latające latawce", którą wypożyczył z biblioteki. Na podstawie lektury uczniowie świetnie omówili podstawowe zasady postępowania z książkami.

Na zakończenie zajęć przyrzekali być "najwspanialszymi czytelnikami pod słońcem"!  A więc trzymamy kciuki!

Na zachętę dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek w kształcie sówek.

Jesteś na dole strony
Joomla template by ByJoomla.com
Wykonanie: mgr in. Lesaw Gutwiski (2012)