Filtr
 • Żywa lekcja przyrody

  W marcu do naszej szkoły przyjechały zwierzaki na żywą lekcje przyrody. Zainteresowanie i zachwyt dzieci był bardzo duży.

   

   

   

 • Mobilne planterium

  Do naszej szkoły przyjechało mobilne planetarium. Uczniowie z wielką ciekawością uczestniczyli w pokazach astronomicznych.

   

   

   

   

   

 • Nasi uczniowie na spektaklu teatralnym

  22 marca 2019 r. uczniowie klasy Va i Vb mieli okazję obejrzeć spektakl pt.: Mity i legendy Słowian, w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Przedstawienie pozwoliło naszym uczniom przenieść się w dawne czasy legendarnych przodków - gościnnego Piasta Kołodzieja i jego żony Rzepichy oraz okrutnego władcy Popiela. Treści legendarne przeplatane były zmysłowym i tajemniczym przybliżeniem świata słowiańskich bogów. Uczniowie poznali Peruna - boga piorunów i błyskawic oraz jego brata Welesa. W ciekawy sposób przybliżona została postać Juraty - bogini Bałtyku. Wiele radości dostarczyło niesforne Licho, które płatało śmieszne figle. W bardzo dobrych humorach uczniowie zakończyli tydzień nauki i wrócili do domu

   

 • Złote rybki klasy IIa

  Klasa II a wykonała złote rybki - wystaczr powiedziec życzenie...

   

   

   

   

   

   

 • Wiosna w Klubie Franklina

  "Franklin sadzi drzewko!" - Franklin nieźle umiał wspinać się na drzewa, uwielbiał też huśtać się na gałęzi, bawić się w domku na drzewie i chodzić na spacery do lasu. Dlatego też bardzo się ucieszył, gdy na plakacie przeczytał, że pan czapla będzie rozdawał sadzonki drzew.Klasa II a wykonała złote rybki - wystaczr powiedziec życzenie...

   

   

 • Tulipany w Klubie Franklina

  W Klubie Przyjaciół Franklina pod opieka Pani Kasi Stącel Dziewczyny wykonały piękne wiosenne tulipany.

   

   

   

   

   

 • „Wiem, umiem, znam – radę sobie dam!"

  „Wiem, umiem, znam – radę sobie dam” to myśl przewodnia zakończonych zajęć warsztatowych Bytomskiej Akademii Kompetencji, podczas których odbyliśmy wędrówkę przez tajniki wiedzy o tym, jak się uczyć, żeby umieć.
  Czy zostaliśmy Mistrzami Efektywnej Nauki? W drodze do osiągnięcia mistrzostwa potrzebna nam jest nie tylko wiedza, ale przede wszystkim ciekawość w poznawaniu świata i systematyczność.
  W trakcie zajęć:
  • nawiązywaliśmy i pogłębialiśmy relacje z uczestnikami warsztatów
  • zdobywaliśmy umiejętność przekazywania pozytywnych informacji zwrotnych,
  odczytywania i nazywania emocji, autorefleksji
  • poznaliśmy znaczenie symboli w równaniu OSU = E + K + PN

  Optymalny Stan Uczenia się = Energia + Koncentracja + Pozytywny Nastrój

  • wykonywaliśmy ćwiczenia, których celem było ładowanie akumulatorów czyli dodanie energii, osiąganie pozytywnego nastroju i aktywnego spokoju oraz odpowiedniego poziomu koncentracji
  • pamiętaliśmy o piciu wody
  • pracując w grupach przekonaliśmy się, że każdy z nas jest w czymś dobry, a razem mamy wiele do zaoferowania i możemy więcej osiągnąć
  • ćwiczyliśmy aktywne słuchanie, czytanie, poznawaliśmy „sztuczki’ na zapamiętywanie informacji

  Udział w zajęciach był początkiem drogi w poszukiwaniu własnego sposobu na naukę.

 • Klasy VIII w Klasy 8 w Obozie Zagłady Auschwitz-Birkenau.

  Klasy ósme zwiedziły Obóz Zagłady Auschwitz-Birkenau. Wycieczka edukacyjna do dawnego obozu zagłady zamienionego obecnie na muzeum i miejsce pamięci wywołała spore emocje i poruszyła nasze serca. Była to żywa lekcja historii! 

   

   

   

   

   

   

 • Owocowy "tłusty" czwartek w klasie III a

  W klasie 3a przełamujemy stereotypy! Zamiast tłustego mieliśmy owocowy czwartek! Na zdrowie.

   

   

   

   

   

 • Ach co to był z bal...

  Ach co to był za bal! Dzieci świetnie się bawiły przy muzyce i licznych zabawach zorganizowanych przez: pana Mateusza Kalinowskiego oraz panie Danutę Kalinowską i Joannę Gołębiewską-Papież. Wszystkim rodzicom dziękujemy za zaangażowanie oraz organizację poczęstunku dla dziec

   

   

   

 • Prace nad ulica Pokątną

  Członkowie Klubu Harrego Pottera z niezwykłą starannością i cierpliwością tworzą makietę ulicy Pokątnej znanej z magicznego świata czarodziejów :) Powstaje: sklep z kociołkami, księgarnia "Essy i Floresy", sklep ze słodyczami : "Magiczne dowcipy Weasleyów", sklep ze sprzętem do Quidditcha, sklep z magicznymi zwierzętami oraz knajpa "Dziurawy kocioł".

   

   

   

 • Niesamowite skarpetki w Klubie Franklina

  Tym razem poznaliśmy "Opowieść o skarpetce piątej, która uratowała małego kotka przed niedobrym chłopcem, a potem zmieniła się w coś zupełnie innego" :)

   

   

   

   

 • DBI w Klubie Franklina

  Klub Przyjaciół Franklina włączył sie obchody dnia Bezpiecznego Internetu 2019.

   

   

   

   

   

   

 • Szkolenie dla nauczycieli w ramach międzyszkolnej sieci współpracy TIK - aktywna Tablica

  W ramach międzyszkolnej sieci współpracy przeprowadzono szkolenie dla nauczycieli biorących udział w programie TIK Aktywna Tablica. Szkolenie przeprowadzili Pani Dorota Sałabun-Gutwińska oraz Pan Lesław Gutwiński.

   

   

   

 • Klasy pierwsze z Aktywną Tablicą

  Klasy pierwsze nieustannie wykorzystują nowoczesny sprzęt jaki jest aktywna tablica. uczniowie wykorzytsują ją na róznych zajęciach edukacji wczesnoszkolnej: matematyce, j. polskim, plastyce, oraz podczas zabawy.

   

   

   

   

   

 • Nauka poprzez zabawę - TIK w klasie 6

  Klasy szóste na lekcji techniki wykorzystały TIK i aktywną tablicę - nauka poprzez zabawę - to świetny pomysł!

   

   

   

   

   

 • Plan zajęć

 • Pierwsza lekcja otwarta TIK

  29 stycznia 2019r. odbyły się rewelacyjne zajęcia otwarte dla nauczycieli naszej szkoły, które przeprowadziła Dorota Sałabun-Gutwińska wraz z uczniami klasy 3a. Uczniowie pokazali, że świetnie potrafią pracować w grupach, znają podstawowe programy do nauki programowania dla dzieci oraz, że potrafią posługiwać się sprzętem multimedialnym, a także sterować ruchami robota na tablecie. Dziękujemy bardzo za możliwość uczestnictwa i obserwacji świetnych zajęć! Uśmiechnięte buźki to najlepszy dowód na to, że zajęcia się bardzo dzieciom podobały :)

   

   

 • Przygody Skarpetek w klubie Franklina

  W Klubie Franklina rozpoczynamy cykl spotkań z książką Justyny Bednarek "Nowe Przygody skarpetek - jeszcze bardziej niesamowite"! Postacie stworzone przez Justynę Bednarek pragną odmiany i przygód. Jak pokazuje autorka, dzięki swej ciekawości świata zmieniają na lepsze nie tylko swoje życie, ale i los wielu osób i zwierząt. Pisarka uczy, że powinien to być cel każdego z nas – nieważne, czy jesteśmy człowiekiem, czy skarpetką.

  Dzieci ucieszyły się z nowych postaci jak malinowa skarpetka, która poleciała w kosmos czy niebieska, która została muzą znanej pisarki. Na ostatnich zajęciach poznaliśmy czarną - lewą skarpetkę, która została superbohaterką! Po wysłuchaniu opowiadania stworzyliśmy własne superbohaterskie skarpetki, które ozdabialiśmy stemplami na bloczkach akrylowych

   

   

 • Magiczne kalambury

  W Klubie Harrego Pottera aktualnie na zajęciach gry towarzyskie: Magiczne Kalambury oraz Trivial Pursuit Harry Potter! Super zabawa!

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Detektywi z III a w Muzeum Górnośląskim

  Klasa 3a odwiedziła Muzeum Górnośląskie w Bytomiu. Uczniowie uczestniczyli w Lekcji muzealnej Detektywistyczne Biuro Śledcze. Podzieleni na grupy operacyjne Sowy, Lisy, Borsuki i Zające wyjaśniali sprawy w oparciu o samodzielnie odszukany materiał dowodowy i akta sprawy. Wszystko związane było z lasem, łąką, żyjącymi w tych ekosystemach zwierzętami i działalnością człowieka. To był czas świetnej zabawy

   

 • Klasa 2a i 2b na tropie z Detektywem Pozytywką

  Uczniowie klas drugich na zajęciach w Klubie Franklina pomagali detektywowi Pozytywce odnaleźć ukryte przedmioty. Wykazali się przy tym dobrą pamięcią i umiejętnością podejmowania ryzyka! A przede wszystkim unikali pana Mietka i dobrze się bawili!

   

   

   

 • Dzień Babci i Dziadka w Klubie Franklina.

  W klubie Przyjaciół Franklina dzieci pod opieka Pani mgr Katarzyny Stącel przygotowały laurki dla Babci i Dziadka.

   

   

   

   

   

   

 • Uczniowie klasy drugiej na warsztatach kulinarnych

  Uczniowie klasy drugiej pod opieką Pani Henkel udali się na warsztyy kulinarne, których zwięczenim było upieczenie pizzy według własnego przepisu.

   

   

   

   

 • Mili goście w naszej szkole …

  17 stycznia odwiedzili nas zaprzyjaźnieni podopieczni i opiekunowie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bytomiu Stroszku. Tym razem w ramach spotkania integracyjnego młodzież z Warsztatów zaprezentowała uczniom naszej szkoły niezwykle oryginalne Jasełka – Wigilia w autobusie. Ciekawy pomysł , zaangażowanie podopiecznych i ich opiekuna spowodowały, że ponownie poczuliśmy świąteczny nastrój i wzruszenie . Ponadto zawdzięczamy im chwilę refleksji i przemyśleń na temat naszych możliwości i chęci. Dziękujemy za obecność w naszej szkolnej społeczności.
  Opiekunowie spotkania
  p.A. Treter, p. G. Kokoszka

   

 • Pasowanie na czytelnika biblioteki

  11 stycznie 2019r. klasa 1c została zaproszona na uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Zanim uczniowie złożyli uroczystą obietnicę wzorowego czytelnika, zostali zaproszeni do wspólnej zabawy odgadywania tytułów baśni oraz zagadek, w których ukryli się bohaterowie ze znanych bajek. Następnie w starej, czarodziejskiej księdze szukali zakładek z radami dla czytelników. Na pamiątkę spotkania otrzymali książeczki o leśnych zwierzątkach. Kulminacją spotkania było wypożyczenie przez nowych czytelników wybranych książeczek.

   

 • Detektywi z klubu zagrali w Super grę

  Klubowicze Detektywa Pozytywki zagrali w super grę o przygdach detykwa.

   

   

   

   

   

   

 • Superbohaterowie w klubie Franklina

  W klubie Franklna nasi klubowicze stworzyli portrety swoicj ulubionych superbohaterów. 

   

   

   

   

   

   

 • Zabawy uczniów klasy 2a

  Uczniowie klasy 2a wykorzystali opady śniegu do wspaniałej zabawy.

   

   

   

   

   

   

 • Christmas cards for friends" - projekt etwinning

  Nasza Szkoła przystąpiła do projekt etwinningowego "Christmas cards for friends". W ramach projektu wymienimy się kartkami bożonarodzeniowymi z naszymi przyjaciółmi z Grecji. Cześć kartek przygotowały dzieci pod opieką Pani Katarzyny Stącel. Koordynatorem projektu jest Pani Dorota Sałabun- Gutwińska. 

   

   

 • Bożonarodzeniowa Gala w Karolince

  14 grudnia 2018 r. najmłodsi Uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich Pań przygotowały Bożonarodzeniową Galę w Centrum Kultury Karolinka w Radzionkowie. Sala wypełniła się po brzegi, a przygotowane przedstawienie bardzo się podobało.

  Zobacz relacje na żywo...

  Zobacz profesjonalny materiał filmowy...

   

   

   

   

 • Makieta ulicy Pokątnej (2)

  W Klubie Harrego Pottera pod opieką Pani Katarzyny Stącel ruszyły prace nad makietą ul. Pokątnej. Prace trwają, a my nie możemy się doczekać rezultatu końcowego.

   

   

   

 • Makieta ulicy Pokątnej

  W Klubie Harrego Pottera pod opieką Pani Katarzyny Stącel ruszyły prace nad makietą ul. Pokątnej. Prace trwają, a my nie możemy się doczekać rezultatu końcowego.

   

   

   

 • Makieta ulicy Pokątnej

  W Klubie Harrego Pottera pod opieką Pani Katarzyny Stącel ruszyły prace nad makietą ul. Pokątnej. Prace trwają, a my nie możemy się doczekać rezultatu końcowego.

   

   

   

 • Warsztaty świąteczne w Klubie Przyjaciół Franklina

  Podczas tegorocznych warsztatów świątecznych w Klubie Franklina pod opieka Pani Katarzyny Stącel dzieci przygotowały "skarpet na prezenty". Prace stały na wysokim poziomie plastycznym.

   

   

 • Świąteczny czas w Klubie Wolontariatu

  Na kolejnym spotkaniu Szkolnego klubu Wolontariatu pod opieka Pani Doroty Sałabun-Gutwińskiej przyszedł czas świąteczny. Nasze obrady i kolejne plany umililiśmy sobie słodkim poczęstunkiem z własnych pierników.

   

   

 • Mikołaj w klasie III a

  W klasie IIIa podobnie jak w pozostałych klasach pojawił się Święty Mikołaj i przyniósł prezenty. Pojawiło się również drzewko z ozdobami.. 

   

   

 • Mikołaj w klasie II a

  Do klasy II a również zawitał Mikołaj. W klasie 2a w Mikołajki powstała cudowna idea: wymiana słoiczkami - ręcznie zdobionymi i wypełnionymi słodkościami!

   

   

   

 • Świąteczne warsztaty w Klubie Franklina

  W Klubie Przyjaciół Franklina jak co roku odbyły się świąteczne warsztaty. W tym roku pod opieka Pani Katarzyny Stącel powstały między innymi bombki oraz inne ozdoby, które można podziwiać w naszej szkole.

   Zobacz również drugą galerie -tworzenie bombek choinkowych...

   

   

 • Ogłoszenie nr 500287061 - Dostawa energii cieplnej do szkoły w 2019 roku.

  Ogłoszenie nr 500287061 z dnia 30.11.2018r. Gmina Bytom ul. Parkowa 2 - Szkoła Podstawowa nr 37 - Dostawa energii cieplnej do szkoły w 2019 roku - zobacz w BIP tutaj...

 • Noc z filmem polskim

  Pani Dorota Krajewska po raz kolejny zorganizowała dla uczniów naszej szkoły noc filmową. Tym razem z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości była to noc z filmem polski.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

   

 • Podsumowanie Projektu Niepodległa

  Zakończyliśmy główne obchody 100 rocznicy odzyskania rzez Polskę niepodległości. Projekt Niepodległa w naszej szkole realizowany był w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość W obydwu budynkach oficjalne zakończenie zaczęło się od przemarszu uczniów w rytm Poloneza (zobacz film z budynku na ul. Narutowicza). Młodzież z drugiego budynku również zatańczyła Poloneza (zobacz relację), następnie odśpiewano hymn, rozdano nagrody, a Pani dyrektor podziękowała wszystkim i dokonała oficjalnego podsumowania projektu.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Warsztaty tańca ludowego

  29 listopada 2018r. klasa 2a uczestniczyła w warsztatach tańca ludowego, prowadzonych przez profesjonalne nauczycielki tańca z Zespołu Pieśni i Tańca "Katowiczanie".

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

   

 • Dziady cz. II Adama Mickiewicza

  28 listopada 2018 roku sala gimnastyczna w budynku Szkoły Podstawowej Nr 37 w Bytomiu przy ulicy Tysiąclecia 7 zamieniła się w scenę teatralną, na której ostatni rocznik gimnazjalistów zaprezentował inscenizację II części „Dziadów” Adama Mickiewicza. Przedstawienie było zwieńczeniem projektu edukacyjnego: Godność. Wolność. Niepodległość realizowanego w SP 37 z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.
  Z kanonu wszystkich mistrzowskich dzieł narodowych wybraliśmy do inscenizacji właśnie „Dziady”, bo to dzieło mistrza Mickiewicza, bo powinnością każdego Polaka jest znać tę sztukę, bo artysta dotyka głębi naszego człowieczeństwa.
  Obrzęd dziadów przeniósł nas w inną rzeczywistość i choć odległą w czasie i przestrzeni, to zawsze najbliższą sercu – bo polską.
  Na uroczystość przybyli rodzice, absolwenci Gimnazjum 11, lokalna społeczność oraz zaproszeni goście a wśród nich: Wiceprezydent Bytomia Michał Bieda, Przewodniczący Rady Miasta Mariusz Janas oraz radni Rady Miasta Bytomia.
  Odpowiednia scenografia i dekoracja przeniosła wszystkich w niesamowitą atmosferę nocnej uroczystości, w trakcie której byliśmy świadkami przybycia duchów. Przybysze z zaświatów przekazywały zgromadzonym uniwersalne prawdy moralne i pouczały, jak żyć. Młodzi aktorzy fenomenalnie wcielili się w role granych postaci, pokazując ich cierpienie, nieszczęście i tragizm. Widzowie emocjonalnie i w pełnym skupieniu przeżywali historię pokazywaną na scenie. Całości dopełniły idealnie dobrane kostiumy, muzyka, nastrojowe oświetlenie i tajemnicza scenografia.
  Widzowie uhonorowali występujących gromkimi brawami oraz składanymi po występie gratulacjami. Obecni przedstawiciele Rady Miasta byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu wystawianej sztuki i gratulowali nauczycielom tak zdolnej młodzieży.
  Sztukę wyreżyserowały i przygotowały: Małgorzata Krzysik oraz Beata Michalik. O scenografię i dekoracje zadbała Grażyna Wilczek.
  Składamy serdeczne podziękowania Operze Śląskiej w Bytomiu za wypożyczenie kostiumów.

   Zobacz relację video...

   

 • OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - „Dostawa żywności do szkoły” w 2019 r.

  OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU o wartości poniżej 30 000 euro (art.4.8 PZP - tj. Dz.U. 2018.poz.1986 )
  pn. "Dostawa żywności na potrzeby stołówki szkolnej" w 2019 roku.” - zobacz w BIP tutaj...

 • Dzień Pluszowego Misia w Klubie Franklina

  Klub Przyjaciół Falnkilna włączył sie obchody dnia Pluszowgo Misia.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

 • Dzień Pluszowego Misia w Klubie Franklina

  Klub Przyjaciół Falnkilna włączył sie obchody dnia Pluszowgo Misia.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

 • Dzień Pluszowego Misia z Świetlikami

  Świetlica szkolna włączyła się obchody dnia Pluszowego Misia. Organizatorami dnia były Panie: Katarzyna Stącel, Bożena Kutka, Dorota Sałabun-Gutwińska i Halina Miś.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

 • Zapraszamy na Dziady cz. II

 • Wystawa plakatów patriotycznych

  Nasi uczniowie stworzyli plakaty przedstawiające 100 najwybitniejszych Polaków w naszej historii. Plakaty można podziwiać na II pietrze naszego budynku przy u. Tysiąclecia 7.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

 • Noc detektywów z detektywem Pozytywką

  23 listopada 2018r. w godzinach od 20.00 do 23.00 odbyła się nocna impreza szkolna, której scenariusz oparty był na serii książek Grzegorza Kasdepke o Detektywie Pozytywce. W trakcie imprezy odbywały się: zajęcia umysłowe i manualne, gry i zabawy w grupach oraz detektywistyczna gra terenowa „Wielka zagadka”.
  Uczniowie na podstawie zajęć, gier i zabaw poznali - Detektywa Pozytywkę - bohatera książek polskiego pisarza Grzegorza Kasdepke oraz dowiedzieli się na czym polega praca prawdziwego detektywa. Bawiliśmy się świetnie! Wszyscy uczestnicy zasłużyli na odznaki PRAWDZIWYCH DETEKTYWÓW! Najlepszymi Biurami Detektywistycznymi okazały się: „Pomarańczowe laćki”, „Kaczki w Kapeluszach” oraz Biuro „Tygrys” – GRATULUJEMY!!!! Nagrody zostaną wręczone 30 listopada 2018 r.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Noc detektywów z detektywem Pozytywką

  23 listopada 2018r. w godzinach od 20.00 do 23.00 odbyła się nocna impreza szkolna, której scenariusz oparty był na serii książek Grzegorza Kasdepke o Detektywie Pozytywce. W trakcie imprezy odbywały się: zajęcia umysłowe i manualne, gry i zabawy w grupach oraz detektywistyczna gra terenowa „Wielka zagadka”.
  Uczniowie na podstawie zajęć, gier i zabaw poznali - Detektywa Pozytywkę - bohatera książek polskiego pisarza Grzegorza Kasdepke oraz dowiedzieli się na czym polega praca prawdziwego detektywa. Bawiliśmy się świetnie! Wszyscy uczestnicy zasłużyli na odznaki PRAWDZIWYCH DETEKTYWÓW! Najlepszymi Biurami Detektywistycznymi okazały się: „Pomarańczowe laćki”, „Kaczki w Kapeluszach” oraz Biuro „Tygrys” – GRATULUJEMY!!!! Nagrody zostaną wręczone 30 listopada 2018 r.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Malowanie fartuszkach i szlajfkach

  Dnia 22 nasi uczniowie pod opieka Pani Katarzyny Kroj oraz Danuty i Mateusz Kalinowskich i Joanny Gołebiowskiej wykonali prace w postaci tradycyjnych śląskich fartuszków, które można podziwiać w naszym holu na parterze.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Koncert pieśni patriotycznych i spektakl "11 Listopada"

  Dnia 22 listopada w naszej szkole odbył się na koncert pieśni patriotycznej oraz spektakl szkolnego koła teatralnego "Łosie w sosie" pt. :"11 Listopada". Na to wydarzenie zostali zaproszeni liczni goście, w tym rodzice naszych dzieci. Spektakl i występy wokalne spodobały się naszej widowni. 

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Wstęp zespołu Katowiczanie

  Dnia 22 listopada w naszej szkole gośliliśmy zespół piesni i tańca: Katowiczanie. 

  Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie powstał w 1994 r. Jego założycielami są Panie: Maria Ćwiklińska oraz Renata Banaś. Głównym celem działalności zespołu jest ukazywanie piękna kultury ludowej, ze szczególnym uwzględnieniem kultury śląskiej. Katowiczanie mają w swoim repertuarze bogatą wiązankę tańców i pieśni śląskich, żywieckich, krakowskich, łowickich, patriotycznych a także kolęd i pastorałek. Zespół osiąga wielkie sukcesy i zdobywa liczne nagrody. Swoimi występami uświetnia międzynarodowe spotkania, jubileusze, festyny, jarmarki, święta regionalne oraz imprezy charytatywne. Szczególnie ważne są dla zespołu występy przeznaczone dla mieszkańców Osiedla Witosa oraz miasta Katowic. Tancerze i wokaliści występują w pięknych, oryginalnych strojach ludowych. W skład zespołu wchodzą uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach oraz jej nauczyciele. Aktualnymi opiekunami Katowiczan są: Pani Maria Ćwiklińska oraz Pan Jan Grzęba. Występy zespołu w Polsce i za granicą cieszą się wielką popularnością.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

  Zespół Pieśni i Tańca Katowiczanie powstał w 1994 r. Jego założycielami są Panie: Maria Ćwiklińska oraz Renata Banaś. Głównym celem działalności zespołu jest ukazywanie piękna kultury ludowej, ze szczególnym uwzględnieniem kultury śląskiej. Katowiczanie mają w swoim repertuarze bogatą wiązankę tańców i pieśni śląskich, żywieckich, krakowskich, łowickich, patriotycznych a także kolęd i pastorałek. Zespół osiąga wielkie sukcesy i zdobywa liczne nagrody. Swoimi występami uświetnia międzynarodowe spotkania, jubileusze, festyny, jarmarki, święta regionalne oraz imprezy charytatywne. Szczególnie ważne są dla zespołu występy przeznaczone dla mieszkańców Osiedla Witosa oraz miasta Katowic. Tancerze i wokaliści występują w pięknych, oryginalnych strojach ludowych. W skład zespołu wchodzą uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej nr 33 w Katowicach oraz jej nauczyciele. Aktualnymi opiekunami Katowiczan są: Pani Maria Ćwiklińska oraz Pan Jan Grzęba. Występy zespołu w Polsce i za granicą cieszą się wielką popularnością.
 • Projekt Niepodległa: 100 dobrych uczynków na stulecie odzyskania niepodległości

  Szkolne Koło Wolontariatu pod opieka Pani Doroty Sałabun-Gutwińskiej oraz Pana Lesław Gutwińskiego zaprosiło wszystkich uczniów do międzyklasowego Konkursu 100 dobrych uczynków na 100-lecie zorganizowanego podczas Tygodnia Dobroci.

  Czy warto być dobrym? Bez wątpienia tak! Wiedzą o tym uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu, którzy na co dzień robią wiele dobrych uczynków. 100 obchody odzyskania niepodległości to szczególna okazja by dobro procentowało. W ramach Tygodnia Dobroci uczniowie naszej szkoły wezmą udział w akcji „100 dobrych uczynków na 100-lecie”. Od 19 – 23 listopada każda klasa robiąc dobre uczynki dla świata, Ziemi, sąsiada, kolegi, szkoły, rodziny i dla siebie zbiera punkty. Najbardziej zaangażowana klasa zostanie uhonorowana pucharem Klasy Wrażliwej Społecznie.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Obchody 100 Rocznicy Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 37 - program "Niepodległa"

  Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu włączyła się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Z tej wyjątkowej okazji na wszystkich naszych uczniów czekały wydarzenia artystyczne, sportowe i krajoznawcze. Zaczęliśmy od turnieju Kocham Cię Polsko, podczas którego uczniowskie drużyny w niesamowitej atmosferze zabawy wykazały się rozległą wiedzą o naszej ojczyźnie. W Tygodniu Polskim poprzedzającym dzień 11 listopada uczniowie i nauczyciele zmierzyli się z zagadnieniami historii podczas wielkiego Testu Wiedzy o Polsce i Polakach. Szkolni mistrzowie ortografii zaś popisywali się znajomością reguł ortograficznych w czasie dyktanda. W III Szkolnym Przeglądzie Poezji i Prozy Patriotycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, recytując utwory naszych największych poetów i pisarzy. Nasi najmłodsi z kolei czytali fragmenty polskich autorów współczesnych podczas Konkursu Pięknego Czytania. Zwieńczeniem Tygodnia Polskiego była uroczysta akademia i udział w rocznicowej sztafecie 100 km na stulecie niepodległości przygotowanej przez wuefistów oraz włączenie się w bicie rekordu dla Niepodległej w śpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego.
  Dodatkowo uczniowie wzięli udział w konkursach plastycznych, na patriotyczny wystrój klasy, na prezentację multimedialną oraz w konkursie fotograficznym Droga Polaków do wolności.
  Świetlica szkolna przygotowała dla swoich wychowanków Turniej Wiedzy o Polsce, z kolei Szkolne Koło Wolontariatu zaprosiło wszystkich uczniów do międzyklasowego Konkursu 100 dobrych uczynków na 100-lecie zorganizowanego podczas Tygodnia Dobroci.
  Oczywiście nie zabrakło wystawy Nasza niepodległa, w której zaprezentowano pamiątki związane z odzyskaniem niepodległości i budową państwowości polskiej.
  Dodatkowo wykonaliśmy wystawę plakatów wykonanych przez uczniów klas IV-VIII pod hasłem 100 Polaków na 100 lecie odzyskania niepodległości, będącą prezentacją sylwetek i dokonań wielkich Polaków – postaci związanych z historią naszego kraju, rozwojem nauki i kultury polskiej od czasów najdawniejszych do współczesności, a także galerię autoportretów młodego patrioty pod tytułem Jestem z Polski.
  W swoich działaniach nie zapomnieliśmy o naszych przyjaciołach z przedszkoli. Dla nich biblioteka szkolna przygotowała i przeprowadziła zajęcia tematyczne Jestem dobrym Polakiem połączone z pokazem książek z zakresu historii Polski. Zaś najmłodsi uczniowie z koła teatralnego Łosie w sosie przygotowali przedstawienie pod tytułem 11 listopada.
  Podczas Wieczornicy Nasza ojczyzna w poezji i prozie na szkolnej scenie uczniowie w atmosferze powagi i zadumy zaprezentowali najpiękniejsze polskie wiersze oraz fragmenty prozy patriotycznej.
  Społeczność szkolna i lokalna będzie mogła zobaczyć również inscenizację dramatu mistrza A. Mickiewicza Dziady część II w wykonaniu ostatniego rocznika gimnazjalistów.
  Muzycznym akcentem listopadowych wydarzeń będzie koncert Z pieśnią przez historię, podczas którego szkolny chór i soliści zaprezentują najpiękniejsze polskie piosenki oraz pieśni patriotyczne, wystąpi również Zespół Pieśni i Tańca „Katowiczanie”, który zaprezentuje polskie tańce ludowe.
  To nie koniec atrakcji! Najmłodsi uczniowie zabawią się w detektywów podczas Nocy detektywów - nocnej imprezy opartej na serii książek G. Kasdepki o Detektywie Pozytywce, spotkają się z misiami w literaturze polskiej podczas Światowego Dnia Pluszowego Misia oraz na warsztatach plastycznych pod hasłem Malowanie na szlajfkach i fartuszkach ukazujących piękno naszego regionu i sztuki ludowej.
  Uczniów czeka również Noc z polskim kinem, podczas której zobaczą wybrane filmy zaliczane do najwybitniejszych osiągnięć kinematografii polskiej.
  Niezwykle ważnym punktem projektu była wycieczka do Krakowa dla uczniów klas VII – VIII Szlakiem odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję poznać miejsca związane z okresem walk o niepodległość znajdujące się na terenie Miasta Kraków (m.in. krakowskie Błonia – miejsce wymarszu I Kompanii Kadrowej, Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego i Legionistów, Wawel – Krypta Srebrnych dzwonów – miejsce pochówku marszałka).
  Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę zakończone będą uroczystym apelem, na którym podsumujemy nasze działania, wręczymy dyplomy i nagrody oraz zatańczymy poloneza.

  Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość” jest częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa” z którego nasza szkoła pozyskała środki na działania własne
  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Wieczornica na temat Ojczyzna w poezji i w prozie

  W dniu 15 listopada 2018r. o godz. 17.00 w SP nr 37 w budynku przy ul. Tysiąclecia 7 odbyła się wieczornica na temat Ojczyzna w poezji i w prozie. Program artystyczny został przygotowany w ramach szkolnego projektu Realizacja Wieloletniego Programu Niepodległa. Polska Stulecie Odzyskania Niepodległości. Celem uroczystości była integracja lokalnej społeczności we wspólnych działaniach na rzecz pielęgnowania patriotycznych postaw. W wieczornicy wystąpili uczniowie klas: V a, V b , V c, VII a oraz kl. III gimnazjum. Zaprezentowali utwory polskich poetów i pisarzy, np. W. Szymborskiej, Z. Herberta, A. Mickiewicza, H. Sienkiewicza, T. Różewicza. Prezentowane utwory lub ich fragmenty zawierały treści patriotyczne. Ponadto wystrój sali gimnastycznej, w której odbyła się wieczornica, nawiązywał do symboli narodowych i podkreślał wieczorny klimat. Stworzył nastrój do refleksji. Na ten wieczór przybyli zaproszeni rodzice, krewni uczniów i społeczność szkolna. Wysiłek uczniów został nagrodzony gromkimi brawami i uznaniem Dyrekcji szkoły.89

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Wycieczka do Krakowa Szlakiem Niepodległości

  Niepodległa Zorganizowaliśmy specjalną wycieczkę do Krakowa o tematyce patriotycznej. Odwiedzimy miejsca związane z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami okresu II RP

   

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Jestem dobrym Polakiem

  Jestem dobrym Polakiem”- pod takim hasłem odbyło się spotkanie z przedszkolakami z Przedszkola Nr 52 . Spotkanie odbyło się 30 października w ramach realizacji Wieloletniego Programu Niepodległa z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości. Celem spotkania było zainteresowanie dzieci dziejami Polski i Polaków, kształtowanie tożsamości narodowej oraz przybliżenie symboli narodowych. Naszą szkołę w tym dniu odwiedziły dwie grupy starszaków . Spotkanie odbyło się w szkolnej bibliotece, która w tym dniu została udekorowana w szczególny sposób: gazetka prezentująca nasz kraj oraz symbole narodowe, biało-czerwone balony, wystawa prac uczniów o symbolach narodowych. Spotkanie rozpoczęliśmy od wysłuchania legendy o powstaniu Państwa Polskiego „ O Lechu, Czechu i Rusie” i rozmowie związanej z przeczytanym tekstem. Następnie przedszkolaki z rozsypanki literowej ułożyły napis Polska pod mapą, przyczepiły nazwę stolicy i naszego miasta Bytomia. W dalszej części spotkania wysłuchały recytacji wierszy „” Mój orzeł” oraz „Barwy ojczyste” w wykonaniu uczennic z klasy III gimnazjum. Na podstawie tekstów przedszkolaki mówiły o naszym godle, fladze , o ich symbolice oraz ich poszanowaniu. Wspólnie zastanawialiśmy się co to znaczy być dobrym Polakiem. W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne. Przedszkolaki wykonały swoje godła Polski wykorzystując różne techniki plastyczne. Prace zostały zabrane do przedszkola i powstała z nich piękna wystawka. W ostatniej części pobytu przedszkolaków w naszej szkole dzieci zobaczyły wystawę biblioteczną „Poznajemy Wielkich Polaków” oraz krótki filmy „Polak mały” . Na pamiątkę tego owocnego spotkania dzieci otrzymały kotyliony przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki.
  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Jestem z Polski. Galeria Młodego Patrioty

  Z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości w naszej szkole biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny „ Jestem z Polski. Galeria Młodego Patrioty”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas V,VI,VII,VII i gimnazjalnych i polegał na stworzeniu autoportretu w dowolnej technice , który będzie zawierał elementy symboliki narodowej. Celem konkursu było uwrażliwienie młodych ludzi na wartości patriotyczno-narodowe oraz rozwijanie zdolności i wyobraźni. Na konkurs wpłynęło 31 prac wykonanych różnymi technikami plastycznymi. Jury wyłoniło zwycięzców i przyznało I miejsce, dwa równorzędne miejsca II oraz trzy wyróżnienia. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.


  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: W walce o niepodległość

  W ramach realizacji Wieloletniego Programu Niepodległa z okazji Stulecia Odzyskania Niepodległości biblioteka szkolna przygotowała wystawę okolicznościową „ W walce o niepodległość”. Celem wystawy było ukazanie sylwetek wybitnych Polaków, którzy odegrali wielką rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Na wystawie zaprezentowano zbiory biblioteczne dotyczące tematu jak również książki i inne materiały ukazujące historię Godła, Hymnu Narodowego, mundurów polskich czy w końcu orderów i odznaczeń narodowych. Wystawa została zainstalowana w takim miejscu, że każdy wchodząc do budynku szkoły mógł chociaż na chwilę zatrzymać się i zapoznać z prezentowanymi materiałami.
  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - „Przewóz uczniów do szkoły” w 2019 r

  OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU o wartości poniżej 30 000 euro (art.4.8 PZP - tj. Dz.U. 2018.poz.1986 )
  pn. „Przewóz uczniów do szkoły” - zobacz w BIP tutaj...

 • OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU - „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego” w 2019 r.

  OŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU o wartości poniżej 30 000 euro (art. 4.8 PZP - tj. Dz.U. 2018.poz.1986 ) pn. „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego” - zobacz w BIP tutaj...

 • Projekt Niepodległa: Śpiewamy hymn i bijemy rekord

   

   

  W dniu 9 listopada uczniowie naszej szkoły tworząc z biało-czerwonych baloników flagę naszego państwa odśpiewali razem ze swoimi kolegami z całej Polski wszystkie zwrotki naszego hymnu narodowego. Nasza szkoła włączyła się tym samym w bicie ogólnopolskiego rekordu w śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego". Cała wydarzenie było jednym z kilku w Tygodniu Polskim w naszej szkole, który był częścią obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i projektu "Niepodległa", do którego przystąpiła nasza placówka.

  Zobacz film- tutaj...

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Zakończenie "Tygodnia polskiego" w naszej szkole

  9 listopada zakończono realizację "Tygodnia polskiego" wchodzącego w skład obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę i jednocześnie będącego częścią  projektu "Niepodległa" realizowanego przez Szkołę Podstawowa nr 37 w Bytomiu. W naszej szkole przewidziano między innymi rozdanie nagród za konkursy zakończone do tej pory, sztafetę 100 km na stulecie odzyskania nieodległości, rekordowe śpiewanie hymnu.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - klasy I-V

  W dniu 9 listopada w budynku naszej szkoły przy ul. Narutowicza 9 odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademię przygotowały Panie Joanna Grygiel-Hajda oraz Pani Beta Kubica. Akademia była częścią obchodów Tygodnia Polskiego , który jest częścią projektu "Niepodległa" realizowanego w naszej szkole.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości - klasach III GIM oraz VI-VIII SP

  W dniu 9 listopada w budynku naszej szkoły przy ul. Tysiąclecia odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademię w formie spektaklu historycznego przygotowały Panie Dorota Krajewska oraz Pani Anna Haber-Striczek. Akademia była częścią obchodów Tygodnia Polskiego , który jest częścią projektu "Niepodległa" realizowanego w naszej szkole.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: 100 Największych Polskich Postaci - wystawa plakatów

  Na zakończenie Tygodnia polskiego w naszej szkole odbyła się wystawa plakatów przygotowanych przez uczniów naszej szkoły dotycząca najwybitniejszych postaci z polskiej historii. 

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

 • Projekt Niepodległa: 100 km na 100 lecie niepodległości Polski !

  Dnia 9 listopada na zakończenie Tygodnia polskiego nasi uczniowie wraz z nauczycielami przebiegli 100 k na 100 lecie odzyskania niepodległości. Każdy uczestnik przebiegł 1 km. Gratulujemy!

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Tydzień Polski - Konkurs na patriotyczny wystrój klas

  Konkurs wystroju klas oraz dekoracji szkolnych. Klasy w obydwu budynkach zostały wspaniale udekorowane. Te najlepsze dekoracje zostaną nagrodzone. Konkurs zorganizowano w ramach projektu Niepodległa

   Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

 • Projekt Niepodległa: Dyktando patriotyczne "Polska – moja ojczyzna"

  Dyktando zorganizowano w ramach projektu Niepodległa.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

   

   

 • Projekt Niepodległa: Szkolny Test Wiedzy o Polsce dla kl. II-VI

  W ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości w naszej szkole odbył się  test wiedzy o Polsce. Test nie był łatwy, ale odzew chętnych do wzięcia w nim udziału uczniów był spory. Test zorganizowano w ramach projektu Niepodległa

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

   

   

 • Projekt Niepodległa: Sto podbić na Stulecie

   

  Nikola Kafka z klasy 3 GIM spontanicznie wkroczyła w Projekt Niepodległa realizowany w naszej szkole. Pomysłem było podbicie 100 razy piłki  na Stulecie Niepodległości. Nasza zaowdniczka sprostała zadaniu. Grstulujemy!

  Zobacz film.... 

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

   

   

 • Klub Franklina świętuje Tydzień Polski

  Klub Przyjaciół franklna włączył sięw obchody tygodnia polskiego w naszej szkole. 

   

   

   

   

   

   

 • Projekt Niepodległa: III Turniej Wiedzy o Polsce i Polakach

  7 listopada 2018 r. odbył się konkurs dla wszystkich grup świetlicowych o Polsce i Polakach. Konkurs miał za zadanie sprawdzić wiadomości jakie posiadają nasi uczniowie na temat naszej Ojczyzny i Rodaków. Świetliki popisały się ogromną wiedzą i zdolnościami zarówno sportowymi, jak i manualnymi. Konkurs zorganizowano w ramach projektu Niepodległa.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

   

 • Projekt Niepodległa: III Przegląd poezji i prozy patriotycznej pod hasłem „Oblicza Polski"

  W dniu 6 listopada w ramach obchodów Tygodnia Polskiego został przeprowadzony III przegląd poezji i prozy patriotycznej pod hasłem „Oblicza Polski”. W konkursie uczestniczyło 48 uczniów. Dzieci występowały w trzech kategoriach wiekowych: Klasy I-III SP , klasy IV-VI SP oraz klasy VII -VII SP oraz III GM. Jury w składzie: p. dyr. Dorota Huras, p. dyr. Małgorzata Krzysik, p. Katarzyna Kroj oraz p. Bożena Kutka oceniało: zapamiętanie tekstu, intonację i dykcję podczas prezentacji utworu oraz ogólne wrażenie występu. Wśród prezentowanych wierszy znalazły się utwory: Władysława Bełzy, Ryszarda Przymusa, K. I. Gałczyńskiego, Antoniego Słonimskiego, Leopolda Staffa, Wisławy Szymborskiej, Zygmunta Krasińskiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, K. K. Baczyńskiego, Wandy Chotomskiej, Władysława Broniewskiego, czy Zygmunta Herberta.
  Wyniki zostaną ogłoszone wkrótce. Czekamy na nie z niecierpliwością.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Tydzień polski

   

  Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu włączyła się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Nasza szkoła przystąpiła do projektu i otrzymała dotację w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość”!
  Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość” jest częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa” z którego nasza szkoła pozyskała środki na działania własne. W ramach projektu przeprowadzimy wiele działań na terenie naszej szkoły związanych z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  Tydzień Polski 5.XI –09.XI 2018 r.
  W dniach 05.XI-O9.XI realizowana będzie III edycja Tygodnia Polskiego. Podczas tego tygodnia przewidziane są:
  1. Wystawa plakatów uczniów klas IV-VII pod hasłem „Stu Polaków na Stulecie” (czwartek)
  2. Przegląd klas i rozstrzygnięcie konkursu: Patriotyczny wystrój klas (środa)
  3. III Edycja Szkolnego konkursu poezji i prozy patriotycznej: „Oblicza ojczyzny”(poniedziałek).
  4. Wielki test wiedzy o Polsce i Polakach dla uczniów i nauczycieli (środa)
  5. Dyktando patriotyczne: "Polska – moja ojczyzna” (wtorek).
  6. Wystawa plakatów: „Niepodległa”
  7. Uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości (piątek)
  8. Dzień biało-czerwony (piątek).
  9. Sztafeta niepodległościowa oraz bicie rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu narodowego (Piątek)

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Projekt Niepodległa: Turniej "Kocham Cię Polsko

  Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu włącza się w świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości! Nasza szkoła przystąpiła do projektu i otrzymała dotację w konkursie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość”!

  Konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej „Godność, Wolność, Niepodległość” jest częścią Programu Wieloletniego „Niepodległa” z którego nasza szkoła pozyskała środki na działania własne. W ramach projektu przeprowadzimy wiele działań na terenie naszej szkoły związanych z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

  Projekt Niepodległa na dobre rozpoczął się w naszej szkole. Jednym z pierwszych wydarzeń jest Turniej "Kocham Cię Polsko" zorganizowany przez Dorotę Sałabun-Gutwińską, Lesława Gutwińskiego oraz Katarzynę Stącel. W czasie turnieju dla klas 4-6 przeprowadzonego na wzór teleturnieju emitowanego przez TVP 2 przeprowadzono wiele konkurencji. Uczniowie musieli między innymi zmierzyć się z quizami historycznymi, językowymi oraz muzycznymi. Wszystkie dyscypliny w sposób przystępny przybliżały historię Polski w tym wydarzenia związane z odzyskaniem przez nasz kraj niepodległości. Uczniowie świetnie się bawili, a zmaganiom  towarzyszyły wielkie emocje. Uczniowie ubrani w barwy narodowe kibicowali i pomagali nieustannie swoim reprezentantom.

  Działania w ramach programu „Godność, Wolność, Niepodległość” Sfinansowano ze środków Ministra Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

   

 • Opłaty za obiady

  Przypominami o termionowym dokonywaniu opłat za obiady!

   

   

   

   

 • Mamy Złoto!

   

  Jesteśmy najlepsi !!!! Jesteśmy mistrzami !!!!! Po czterech dniach rywalizacji wygraliśmy finały Mistrzostw Bytomia w Piłce nożnej chłopców w ramach igrzysk młodzieży szkolnej. Warto również dodać , że w całym turnieju wygraliśmy wszystkie mecze, tracąc zaledwie 3 bramki i pokonaliśmy obydwie Szkoły Mistrzostwa Sportowego a w meczu o miejsce pierwsze miejsce SP 45 z Szombierek. Gratulujemy !!!!!! Skład złotej drużyny : Kamil Kałwak, Szymon Trzęsioch, Dawid Bury, Marcin Czudaj, Ksawery Labocha, Damian Hugo Dudziński, Dawid Sadowski, Daniel Elias, Krzysztof Halamus

   

   

 • Głośne czytanie na leśnej polanie

  19 października 2018r. klasa 1a wyruszyła na Leśną Polanę, aby tam znaleźć przyjaciół z Gangu Słodziaków! W lesie poznaliśmy przygody Słodziaków czytane przez zaproszonego Gościa Specjalnego :) Poznaliśmy leśne zwierzęta i zasady dobrego zachowywania się w lesie. Przez lornetkę podpatrywaliśmy leśnych mieszkańców! Wspaniale spędziliśmy Dzień Głośnego Czytania!

   

   

   

 • Klasa Ic poznaje Gang Słodziaków

  Klasa Ic poznała nasz Słodziaki na zajęciach w Bibliotece szkolne.

   

   

   

   

   

 • Głośne czytanie z rodzicami

  TAJEMNICZA KIESZEŃ ZUZI - pod takim hasłem odbyły się obchody Dnia Głośnego Czytania w klasie 3a, w których uczestniczyli również rodzice. Wspaniałe mamy czytały naszym uczniom o przygodach Gangu Słodziaków z Leśnej Polany :) Na koniec powstały przepiękne prace naszych najmłodszych czytelników!

   

   

   

   

 • Witajcie w Hogwarcie!

  W Klubie Przyjaciół Harrego Pottera powitaliśmy w tym roku szkolnym, aż dwie nowe grupy Potteromaniaków, których Tiara Przydziału przydzieliła do czterech domów w Hogwarcie: Gryfindor (4b), Slytherin (4a i 5a), Hufflepuf (4c) i Ravenclaw (4c). GRATULACJE! Po pierwszych zajęciach prowadzi Hufflepuf - 25pkt.

   

   

   

 • Sprzątanie Świata 2018

  W tym roku również wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. Koleżanki i koledzy z klasy IV oraz gimnazjaliści dokładnie wysprzątali tereny przyległe do szkoły przy budynkach przy Narutowicza i Tysiąclecia. Klasa III c gimnazjum pod opieką p. Anny Haber Striczek, udała się do Suchogórskiego Labiryntu Skalnego, gdzie jak co rok młodzież naszej szkoły pomaga w usuwaniu śmieci. Tak trzymać!
  Adriana Labus, Anna Haber Striczek, Mateusz Kalinowski

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  03 września 2018 roku uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019.

   

   

   

   

   

 • Odpowiedź dyrektora szkoły

 • Pismo przewodnie

 • Wniosek z petycją

 • Klasy 2c i 2d nad jeziorem

  14 czerwca 2018r. uczniowie klasy IId i IIc spędzali miło czas nad jeziorem Dzierżno Małe. Szczególną atrakcją był rejs żaglówką oraz piknik przy ognisku. Nie brakowało też gier i zabaw, które wyzwalały wiele pozytywnej energii.

   

   

 • Wycieczka do "Starego Młynu"

  Nasi najmłodsi koledzy i koleżanki odwiedzili Muzeum Dawnych Rzemiosł "Stary Młyn" w Żarkach.

   

   

   

   

   

   

 • Festyn szkolny 2018 - "Się Działo!!!"

  Festyn szkolny 2018 to prawdziwy sukces! Zabawa była wspaniała było wiele atrakcji: pokazy sokolnicze, strażackie, dmuchańce, wóz policyjny, mali ratownicy, baloniki, lody, wymiana książek, malowanie paznokci, warkoczyki,aikido, występy, gastronomia, loteria i inne. Wszyscy wspaniale się bawili!

   

   

  Galeria 1

  Galeria 2

  Galeria 3

   

 • Bezpieczne wakacje z Franklinem 2018

   

  6 czerwca 2018r. odbyły się ostatnie przedwakacyjne zajęcia w Klubie Franklina pt.: Bezpieczne wakacje z Franklinem, na których przypomnieliśmy sobie jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach i okolicznościach podczas letnich wakacji na podstawie książki "Franklin na plaży". Do zobaczenia we wrześniu w Klubie Przyjaciół Franklina!

   

   

  Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów bookmark oraz konkursu "By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą" otrzymali nagrody i drobne upominki.

   

  Wszystkim życzymy udanych wakacji!

 • Harry Potter w Radzionkowie

  5 czerwca 2018r. grupa potteromaniaków z naszej szkoły miała okazję zobaczyć wspaniałe przedstawienie pt "Harry Potter i kamień filozoficzny" w CK Karolinka w Radzionkowie. Przedstawienie przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Radzionkowie-Rojcy. Wyjście zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Prus-Kot.

 • II Wojewódzki Konkurs Plastyczny - rozstrzygnięty

  i polska flaga panstwowa 112 cm x 70 cmRozstrzygnięty został II wojewódzki Konkurs Plastyczny: "Krajobraz z flagą w tle". Na konkurs wpłynęło 315 prac plastycznych oraz 43 fotografie. 

  Uroczyste podsumowanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 07.08.2018 r.o godzinie 11:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu przy ul. Narutowicza 9

  Dziękujemy za udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy laureatów.

   Zdjęcia z gali...

  Wyniki konkursu.

  Kategoria klas I-III:

  • I miejsce - Wiktoria Wolniczyk 
  • II miejsce - Lena Wisniewska
  • III miejsce - Anna Grabas

  Kategoria klasa I- VI:

  • I miejsce - Dominika Łukiewicz
  • II miejsce - Kalina Jeziak
  • II miejsce - Maja Piszczewicz

  Kategoria klasa VII oraz II-III gimnazjum

  • I miejsce - Julia Rupik
  • II miejsce - Hanna Augustyniak
  • III miejsce - Anna Paszok

  Jury przyznało także wyróżnienia specjalne:

  • dla najmłodszego uczestnika - Marysia Broniszewska
  • dla autora najoryginalniejszej pracy - Oliwier Dzięcioł oraz Daria Broda

  Rozstrzygnięty został także konkurs fotograficzny:

  • I miejsce - Maja Kruszyńska 
  • wyróżnienie - Jagoda Spyra

  Dodatkowo wyróżnienia otrzymali także uczniowie naszej szkoły biorący udział w konkursie:

  • Oskar Inglot, Nicola Bryła, Alan Gasik.

   

   

 • II Wojewódzki Konkurs Plastyczny - rozstrzygnięty

  i polska flaga panstwowa 112 cm x 70 cmRozstrzygnięty został II wojewódzki Konkurs Plastyczny: "Krajobraz z flagą w tle". Na konkurs wpłynęło 315 prac plastycznych oraz 43 fotografie. 

  Uroczyste podsumowanie wyników konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się 07.08.2018 r.o godzinie 11:00 w budynku Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu przy ul. Narutowicza 9

  Dziękujemy za udział w konkursie. Serdecznie zapraszamy laureatów.

   

  Zobacz listę nagrodzonych - czytaj dalej...

   

 • Klasa 7a na wycieczce w Krakowie

  Klasa 7a wyjechała na wycieczkę do Krakowa. Pogoda była wspaniała. Zobaczyliśmy najciekawsze miejsca miasta, a punktem kulminacyjnym było zwiedzanie wystawy Titanic - historia prawdziwa. Wystawa była bardzo ciekawa, a przedmioty wydobyte z dna wraku robiły wielkie wrażenie

   

   

 • IV Magiczna noc z Harrym Potterem

  To była już czwarta niezapomniana, magiczna noc! 25 maja 2018r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 4B, 5A i 7B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

   Więcej...

   

   

 • IV Magiczna noc z Harrym Potterem

  To była już czwarta niezapomniana, magiczna noc! 25 maja 2018r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 4B, 5A i 7B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

  O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - tak jak rok temu - przywitały drugoroczniaków oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

  Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

  Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Opieka nad magicznymi zwierzętami, Zaklęcia, Eliksiry oraz Trening gry w quidditcha. Na poszczególnych lekcjach uczniowie nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

  Pomiędzy lekcjami było sporo atrakcji. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do gospody. W „Dziurawym Kotle” zjedliśmy mugolską pizze, a w „Kuchni Zgredka” stworzyliśmy wspaniałą, kolorową i zdrową sałatkę owocową.

  Dla zabawy i "strraaachuuuu" na ulicy Śmirtelnego Nokturnu odwiedziliśmy Lochy Hogwartu i Zakazany Las - eksperymentując ze strojami i makijażem przemieniliśmy się w Duchy Hogwartu - tak rozpoczęła się NOC DUCHÓW.

  Jednak największa atrakcja czekała na uczniów w nocy. Po godzinie 24.00 przybyła nieoczekiwana sowa z Ministerstwa Magii z listem od profesora Dumbledora. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wraz z prefektami wyruszyli na poszukiwanie Kamienia Filozoficznego, Komnaty Tajemnic oraz Giny, którą porwał Bazyliszek. Uczestnicy wyprawy musieli zmierzyć się z trudnymi magicznymi zadaniami by pokonać ciemne moce i bazyliszka, po drodze napotykali przeróżne straszydła, które utrudniały im dotarcie do celu :) Konkurencje wymagały współpracy oraz sporej wiedzy nt. książek o Harrym Potterze. Pomocny okazał się domowy skrzat Zgredek. Uczniowie świetnie sobie poradzili!

  Ostatecznie zwyciężył GRYFINDOR, w składzie: Hanna Cieniawska, Natalia Cieślak oraz Natalia Szołtysik i ich prefekci Oliwia Orzełowska i Martyna Moj.

  Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja "Harry Potter i Więzień Azkabanu". O spaniu nie było mowy!

  Rano przyszedł czas na uroczyste zakończenie drugiego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocje na następny rok. Profesorki Tonks i Sinistra z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem. Póżniej uczniowie rozeszli się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć trzeci rok nauki w Hogwarcie!

  Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka.

  Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy!

   

   

 • "Kocham książki" - losowanie nagród

  Znamy już szczęśliwych zwycięzców wylosowanych przez Natalię i Paulinę! Uczniowie, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytania w naszych czytelniczym quizie "Kocham książki" i zostali wylosowani to: Alicja Mrachacz, Oliwia Glazer oraz Martyna Krajewska z kl. 2a, a także: Julia Mrugała, Marta Karkocha i Nicola Bryła z klasy 4a. GRATULUJEMY!

   

   

 • Mali Ratownicy pokazują supermoc

  Odbyła się kolejna Edycja szkolnego turnieju "Mali ratownicy" pod opieką Pani Doroty Sałabun-Gutwińskiej.

   

   

   

   

 • I miejsce w Mistrzostwach Bytomia w piłce nożnej dziewcząt

  Tytuł obroniony !!!!!!
  W dniu dzisiejszym nasza szkolna drużyna, podobnie jak w roku ubiegłym zajęła I miejsce w Mistrzostwach Bytomia w piłce nożnej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej . Serdeczne gratulacje !!!!! Należy również dodać , że w całym turnieju nie straciliśmy ani jednej bramki !!!!!!
  Hurra !!!!!!!!!!

   

 • Klasa 1a w Skansenie

  22 maja 2018r. klasa 1a odwiedziła Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie i brała udział w zajęciach edukacyjnych "W starej szkole". Opiekunami wycieczki były panie Joanna Henkel i Katarzyna Stącel.

   

   

   

 • IQ138 na drugim miejscu w konkursie LOL

  Chłopaki z naszego gimanazjum z drużyny IQ138 zdobyli 2 miejsce z turnieju LOL. Do finału szli jak burza nie odnosząc porażki. W finale ulegli jednak rywalom zajmując ostatecznie 2 miejsce GRATULUJEM

   

   

   

 • Książki czytamy - wiedzę zdobywamy!

  Warsztaty tworzenia plakatów zachęcających do czytania książek w Klubie Przyjaciół Franklina

   

   

   

   

   

 • Dzień Mamy w Klubie Przyjaciół Franklina

  Na ostatnich zajęciach w Klubie Franklina posadziliśmy cudowne kwiaty w doniczkach - specjalnie dla naszych Mam z okazji ich Święta

   

  .

   

   

 • Zaproszenia na magiczną noc rozdane!

  W Klubie Przyjaciół Harrego Pottera wielka radość!!! Już 25 maja 2018r. spotykamy się na kolejnej Magicznej Nocy z Harrym Potterem!!

   

   

   

   

   

 • Klasy trzecie w CEP w Chorzowie

  15 maja klasa III b i III c pojechały na wycieczkę do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie.
  Dzieci dowiedziały się bardzo wiele o tym, co może wywołać pożar w domu , w lesie i jak zachować się w sytuacji
  zagrożenia życia. Poznały pracę strażaka, elementy wyposażenia jego stroju, a nawet same mogły wcielić się na
  chwilę w rolę strażaka i pokierować akcją ratowniczą, ugasić pożar i kierować wozem strażackim.
  Wszyscy świetnie się bawili i miło spędzili czas ucząc się przez zabawę.

   

 • Vintage Jung Journal - warsztaty zakończone

  W Klubie Harrego Pottera zakończyliśmy warsztaty tworzenia postarzanych pamiętników z Hogwartu - vintage junk journal. Dziewczyny mogą się pochwalić wspaniałymi pracami

   

   

   

   

   

   

 • XV Szkolny Konkurs Recytatorski

  9 maja 2018r. jak co roku odbył się w naszej szkole XV Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy to przedstawiciele wszystkich klas I-III SP. W składzie jury: Pani Dyrektor Dorota Huras, Pani Barbara Grynicz oraz Pani Katarzyna Stącel. Wyniki konkursu oraz wręczenie nagród już wkrótce. Konkurs zorganizowała Pani Joanna Grygiel.

   

   

 • Quiz czytelniczy w bibliotece szkolnej

  Jak zawsze nasz quiz czytelniczy "Kocham książki" cieszy się ogromną popularnością - bawimy się jeszcze do piątku! A w następnym tygodniu losujemy nagrody !
  Przypominamy, że do 14 maja czekamy na prace konkursowe w konkursie "Czytanie jest super!" czyli plakaty zachęcające do czytania lub promujące książkę :)
  Zorganizowano w ramach Światowego Dnia Książki

   

   

 • Superdetektywi z 2a

  Na ostatnich zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina zamieniliśmy się w prawdziwych detektywów! Na podstawie serii książek o małych detektywach Lesse i Maja - stworzyliśmy prawdziwe biura detektywistyczne.

   

   

 • Czas na piknik! - w Klubie Przyjaciół Franklina

  W Klubie Przyjaciół Franklina nadszdł czas na piknik.

   

   

   

   

 • Vintage Jung Journal - warsztaty w Klubie Harrego Pottera

  Na ostatnich zajęciach w Klubie HP odbyły się kolejne warsztaty z tworzenia starego, magicznego pamiętnika w stylu vintage jung journal. Dziewczyny świetnie się bawiły przy ozdabianiu i postarzaniu swoich wspaniałych prac.

   

   

   

 • Uroczysta akademia z Okazji Święta Konstytucji 3 Maja

  Jak co roku w naszej szkole z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji 3 Maja odbyła się uroczytsa akademia.

   

   

   

   

   

 • XIII Regionalny Festiwal Pieśni Patriotycznych w Zabrzu

  Uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Alksandry Jóźwik wzięli udział w XIII Regionalnym Festiwalu Pieśni Patriotycznych w Zabrzu.

   

   

   

   

   

 • Wizyta uczniów klasy 1a i 1b w Operze Śląskiej w Bytomiu.

  Uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawcami odwiedzili Operę Śląską w Bytomiu.

   

   

   

   

   

 • Warsztaty w Klubie Harrego Pottera.

  Na ostatnich zajęciach w Klubie Harrego Pottera rozpoczęliśmy warsztaty tworzenia starego dziennika z Hogwartu metodą scrapbooking - vintage junk journal. Uczyliśmy się technik postarzania papieru oraz stworzyliśmy okładkę wiązaną na tasiemkę. Postarzany papier musiał dobrze wyschnąć! Podczas kolejnych warsztatów będziemy korzystali ze starych książek, wycinali ciekawe elementy i ozdabiali nasz dziennik

   

 • Księgi, książki i książeczki

  Z okazji Święta Książki najmłodsi czytelnicy brali udział w zajęciach na temat ciekawostek dotyczących książek: ich rodzajów, budowy, treści, wielkości, grubości, a nawet .... długości!!! TAK! Świetliki zmierzyły najdłuższą książkę, która znajduje się w naszej szkolnej bibliotece! Okazało się, że ma 6 metrów i 40 cm!!!! Jest to książka pt.: " Książę w cukierni" autorstwa Marka Bieńczyka i Joanny Concejo

   

 • III Bytomski Festiwal Mody ii Stylizacji z udziałem naszych gimnazjalistów

  24 kwietnia 2018 roku uczniowie klas III gimnazjum skorzystali z zaproszenia na III Bytomski Festiwal Mody i Stylizacji , który odbył się w Bytomskim Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark. Zaproszenie otrzymaliśmy od Zespołu Szkół Administracyjno - Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu. Mogliśmy podziwiać projekty finalistów dwóch konkursów : projektu stroju awangardowego inspirowanego tematem„PRZESTRZEŃ GALAKTYCZNA” oraz autorówi ich stylizacje ,,STRÓJ PRZYSZŁOŚCI”. Było bardzo widowiskowo i efektownie: uczennice jak profesjonalne modelki prezentowały na wybiegu stylizacje przy świetnie dopasowanej i podkreślająca nastrój muzyce. W czasie pokazu można było zobaczyć najciekawsze stylizacje, które powstały w Zespole Szkół , musztrę klas mundurowych oraz ciekawe występy artystyczne uczniów szkoły.

   

   

 • Światowy Dzień książki 2018

  Z okazji Święta Książki biblioteka szkolna organizuje dwie zabawy związane z tym świętem:
  1. KONKURS! Z okazji Święta Książki biblioteka szkolna organizuje dwie zabawy związane z tym świętem. KONKURS! Zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym „CZYTANIE JEST SUPER!”. Celem konkursu jest wykonanie plakatu zachęcającego do czytania (np.: promocja konkretnej książki lub książek ogółem) Technika wykonania pracy: dowolna.Forma: płaska Format: A4 lub A3. Termin oddania podpisanych prac do biblioteki: 15 maj 2018r.
  2. QUIZ! Zapraszamy uczniów klas I-VI do udziału w quizie czytelniczym „Kocham książki!” Wystarczy przyjść do biblioteki każdego dnia i odpowiedzieć na pytanie dotyczące książek. Odpowiedź zapisz na kartce, podpisz imieniem i nazwiskiem i wrzuć do pudełka! Spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi wylosujemy zwycięzców, którzy zdobędą nagrody ZAPRASZAMY!

   

   

 • Detektywi w bibliotece

  Na ostatnich zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina zamieniliśmy się w prawdziwych detektywów! Na podstawie serii książek o małych detektywach Lesse i Maja - stworzyliśmy prawdziwe biura detektywistyczne oraz skompletowaliśmy tajne akta nierozwiązanych zagadek detektywistycznych i zabraliśmy się do wytężonej pracy! Wszystkie detektywi poradzili sobie z przydzielonymi zadaniami NA MEDAL! W nagrodę uczestnicy zabawy otrzymali przepiękne zakładki - ufundowane przez TATĘ ZUZI z klasy 1a! Bardzo dziękujmy za prezent!

   

   

 • Szymon Kania zwycięzcą Szkolnego Konkursu Matematycznego

  Na poczatki kwietnia odbył się w szkole Szkolny Konkurs matematyczny dla uczniów klas I -III, zorganizowany przez p. Hannę Marczyk.
  Zwycięzcą został SZYMON KANIA. II miejsce zajął Szymon Burda, a III miejsce Zuzanna Ziaja.  Wyróżnienie zdobył uczeń z klasy II- Michał Bogusiak. Najlepszym matematykom serdecznie gratulujemy!!!

   

 • Dzień Ziemi 2018

  20 Kwietnia 2018r. w naszej szkole obchodzilismy Dzień Ziemi. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie wraz z nauczycielami.

   

   

   

   

   

 • Klasa 3b w Muzeum Górnośląskim

  Klasa 3 b wybrała sie do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Zwiedziła wystawę przyrodniczą,
  etnograficzną - z której dzieci dowiedziały się jak dawniej żyli, mieszkali i ubierali się mieszkańcy Śląska. Chętne dzieci mogły nawet ubrać się w stroje śląskie.

  Ale najciekawsza okazała się lekcja muzealna : "Detektywistyczne biuro śledcze", w czasie której dzieci zabawiły się w prawdziwych detektywów, Rozwiązywały ciekawe zagadki kryminalistyczne, szukały śladów dokonanych przestępstw, a na końcu musiały wskazać sprawców . Wszyscy super się bawili.

   

 • Klasa Ia z wizyta w Przedszkolu nr 51

  Klasa Ia odziewdziła swoich młodszych kolegów z Przedszkola nr 51 w Bytomiu.

   

   

   

   

   

 • Klasa 7b w miejskiej bibliotece

  W dniu 17 kwietnia klasa VII B z p. Beatą Michalik odwiedziła filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej " Jak się nie zgubić w bibliotece". Celem wizyty było zainteresowanie uczniów czytelnictwem oraz zachęcenie do korzystania ze zbiorów nie tylko biblioteki szkolnej. Gospodarzem spotkania była Pani Małgorzata Blaszkowska, która z wielka pasją prezentowała księgozbiór biblioteczny. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć ciekawe książki z działu popularno- naukowego oraz uzyskali informacje jak można zapisać się do biblioteki i jak korzystać z jej bogatych zbiorów. Każdy mógł też wędrować między regałami i chłonąć atmosferę tego niezwykłego miejsca.

 • Łosie w Sosiena szkolnej scenie

  5 i 6 kwietnia 2018r. wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz przedszkolaki z pobliskich przedszkoli mieli okazję zobaczyć najnowszy występ naszego kółka teatralnego "Łosie w sosie". Grupa teatralna wystawiła na szkolnej scenie przedstawienie "Czerwony Kapturek" w wersji na wesoło, ale z wartościowym przesłaniem o przyjaźni. Dyrektor szkoły pani Dorota Huras pogratulowała małym aktorom oraz nauczycielom zwycięstwa w Wojewódzkim Przeglądzie Teatralnym "TEATROMANIA" oraz życzyła dalszych sukcesów.

   

 • I Miejsce dla Łosi w Sosie!!!

  28 marca 2018r. uczniowie z kółka teatralnego "ŁOSIE W SOSIE" zdobyli I MIEJSCE w WOJEWÓDZKIM KONKURSIE TEATRALNYM "TEATROMANIA"!!!
  GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!

   

   

   

 • Laureci szkolnej edycji Mam Talent 2018

  MAM TALENT 2018 - wyniki!
  KLASY I-IV I MIEJSCE - Anna Staska 3c (śpiew), Julia Misz 3b (taniec akrobatyczny); II MIEJSCE - Natalia Weremczuk 3a (talent plastyczny); III MIEJSCE - Wiktoria Caban i Zuzanna Adamik z kl. 2a - taniec akrobatyczny, WERONIKA PASZEK 4c - taniec. WYRÓŻNIENIA: Oliwia Otożenko 2a - recytacja wiersza, Jakub Swęd, Wojtek Dragan i Martyna Kilarska 1b - gra na kubeczkach.

  KLASY V-VII oraz 2-3 Gm I MIEJSCE - Paulina Zgaślik - taniec, Oliwia Wodarczyk - śpiew, Natalia Sobieraj - talent plastyczny; II MIEJSCE - Marcelina Stefańska, Emilia Rennwanz i Natalia Włodarz - taniec; III MIEJSCE - Robert Szyszka - fotografia, Martyna Ciesielska i Patrycja Kania - recytacja wiersza; WYRÓŻNIENIA: Dawid Siedlecki - śpiew, Kinga Bulka - taniec, Aleksandra Komorowska - talent plastyczny.

  WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!! ORGANIZATORZY IMPREZY DZIĘKUJĄ WSZYSTKIM ZA WSPÓLNĄ ZABAWĘ I ZAPRASZAJĄ ZA ROK!!!!

   

   

 • Oliwia Otożenko laureatem konkursu recytatorskiego

  20 marca br. Oliwia Otożenko z kl.II a reprezentowała naszą szkołę w ELIMINACJACH REGIONALNYCH KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Mały OKR 2018” DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW. Konkurs odbył się w sali kameralnej MDK nr 1 w Bytomiu. Nasza uczennica recytowała wiersz Natalii Usenko "Dziwny sen" i została jednym z trzech laureatów konkursu w kategorii klas 0-III uzyskując wyróżnienie. Uczennicę do konkursu przygotowała mgr J.Grygiel. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

   

   

   

 • Odwiedziny przedszkolaków

  19 i 20 marca gimnazjaliści zaprosili do swojej szkoły przedszkolaków wraz z wychowawczyniami: panią mgr I. Hunger i panią A. Gołek z Przedszkola Miejskiego Nr 52. Odwiedziła nas grupa Biedronek i grupa Pszczółek. Podczas spotkania dzieci zobaczyły przedstawienie teatralne „ O królewnie , która bardzo się nudziła” a następnie mogły poznać naszą szkolną bibliotekę. Nasi goście dowiedzieli się co to znaczy być czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać i jak dbać o książki. W czasie spotkania przedszkolaki wykazały się niezwykłą znajomością bajek i ich bohaterów, chętnie uczestniczyły w zabawach przygotowanych przez starszych kolegów oraz z uwagą i skupieniem wysłuchały bajeczki „ Franklin i książka z biblioteki”. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek wykonane przez uczniów klas III i słodką niespodziankę. Przekazaliśmy również do przedszkolnej biblioteczki książki zebrane podczas akcji „ Podziel się książką, z której wyrosłeś”.

   

 • Wiosna w Klubie Franklina

  Po przeczytaniu książeczki "Franklin sadzi drzewko" - w bibliotece również wyrosło małe drzewko! My sprawiliśmy, że zamieszkały na nim prześliczne motylki i ptaszki, które już ćwierkają nam o wiośnie.

   

   

   

 • Najmłodsi w Planetarium Śląskim

  16 marca 2018r. klasy 1 a i b oraz 3c odwiedziły Śląskie Planetarium. Po krótkim spacerze po Parku w Chorzowie uczniowie wzięli udział w seansie , na którym poznali gwiazdozbiór oraz planety krążące wokół Słońca :) Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała!

   

   

   

 • Franklin i pokaz magii

  Na zajęciach w Klubie Franklina zrobiło się bardzo magicznie, ponieważ Franklin chciał zostać .... magikiem :) Poznaliśmy na czym polega praca magika-iluzjonisty. Sami wyczarowaliśmy z plasteliny magiczne przedmioty, posiadające specjalne "moce" :) Powstały różdżki, imbryki, cylindry, zatrute jabłka, czarodziejskie lustra, tiary przydziału, czapki niewitki oraz zaczarowane ołówki i wiele innych.

   

 • II a w CEP

  W dniu 14 marca uczniowie klasy II a uczestniczyli w zajęciach propagujących właściwe zachowania dzieci i osób dorosłych zarówno w sytuacjach codziennych, jak i nietypowych. To był dla nas dzień pełen wrażeń! Tylko niektóre z nich przedstawiają zamieszczone niżej zdjęcia.
  Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni - Joanna Grygiel-Haida.

   

 • Kalambury z Potterem

  Klub Pojedynków - "magiczne kalambury" - tak spędzaliśmy czas podczas ostatnego spotkania w Klube Harrego Pottera. 

   

   

   

   

   

   

 • Najbliższe zebranie

  NEWS 

  Z POWODU ZMIANY TERMINU ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO ZEBRANIA Z RODZICAMI ODBĘDĄ SIĘ 
  WE WTOREK 10 WRZEŚNIA O GODZINIE 17.00

   

 • Rekrutacja 2018

 • Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet w naszej klasie upłynął na zabawie! Chłopcy wręczyli koleżankom upominki, a potem wszyscy tworzyliśmy kolorowe obrazki z koralików. Powstały serca, kwiatki, delfinki, auta …. Na zakończenie pani Dorota uczyła nas grać na kubeczkach. To był super dzień!
  Uczniowie klasy 1b

   

   

 • VI Edycja Szkolnego "Mam Talent"

  Konkurs „Mam Talent” to impreza całodniowa organizowana co roku w ramach DNIA TALENTÓW i DNIA SAMORZĄDNOŚCI. Biorą w niej udział wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami. UDZIAŁ W KONKURSIE:
  - do konkursu mogą zgłosić się wszyscy chętni uczniowie z klas I-VII SP oraz 2-3 GIM,
  - zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są w bibliotekach szkolnych w obu budynkach szkoły do 16 marca 2018r.
  - uczestnicy wypełniają kartę zgłoszenia, która powinna być opatrzona podpisem wychowawcy i przynoszą do biblioteki,
  - wychowawca swoim podpisem zapewnia, że zapoznał się z repertuarem występującego.
  FORMA PREZENTACJI:
  - dowolna (muzyczna, taneczna, ruchowa, sportowa, plastyczna i in.)
  - prezentacja nie może przekraczać 3 min., w przypadku prezentacji grupowej dopuszczalny jest występ do 5 min.
  - podkład muzyczny należy dostarczyć w formacie MP3 (pendrive) do biblioteki szkolnej do dnia 16 marca 2018r. (termin ostateczny)
  - podpisane prace plastyczne należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 16 marca 2018r.
  OCENA WYSTĘPU:
  - występy będzie oceniać JURY złożone z opiekuna Samorządu Uczniowskiego i uczniów reprezentujących SU, dyrektora lub wicedyrektora oraz nauczyciela informatyki,
  - kryteria oceny: oryginalność występu, technika wykonania, dobór podkładu muzycznego, ogólny wyraz artystyczny, kreatywność, estetyka stroju i rekwizytów.
  ORGANIZATORZY: Katarzyna Stącel, Joanna Grygiel, Joanna Henkel, Dorota Sałabun-Gutwińska oraz Lesław Gutwiński.
  ZAPRASZAMY!

   

 • Oferty i przetargi

  Szkoła Podstawowa Nr 37 w Bytomiu, ul. Narutowicza 9

  OGŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU o wartości poniżej 30 000 euro (art.4.8 PZP - tj. Dz.U. 2018.poz.1986 )
  pn. „Przewóz uczniów do szkoły” - zobacz w BIP tutaj...


  OŁOSZENIE O ZAMÓWIENIU o wartości poniżej 30 000 euro (art. 4.8 PZP - tj. Dz.U. 2018.poz.1986 ) pn. „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego” - zobacz w BIP tutaj...


  Przedstawia Plan Postępowań o udzieleniu zamówień na 2018 r.

  Zoabcz dokument.


   Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty dot. zamówienia: "Przewóz uczniów do szkoły"w 2018 r.

  Treść zawiadomienia


  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w zamówieniu pn. Kompleksowa dostawa gazu do szkoły w 2018 r.

  Treść zawiadomienia


  Zawiadomienie o wyborze nakorzystniejszej oferty - dostawa żywności
  do szkoły w 2018 r.

  Treść zawiadomienia


  Ogłoszenie o udzieleniu zamówienia - dostawa energii cieplnej do szkoły w 2018 r.

  Treść ogłoszenia

 • Rozmawiamy o przyjaźni

  Na podstawie książki "Franklin ma zły dzień" - stworzyliśmy wspaniałe "Książeczki Przyjaźni" - znajdziecie w nich odpowiedź na pytanie: co robić by zawsze mieć uśmiech na twarzy.

   

   

   

   

 • Dni Otwarte 2018 w budynku na ul. Narutowicza

  Dziękujęmy wszystkim Rodzicom i ich Dzieciom za udział w Dniach Otwartych w naszej szkole! Za świetną zabawę oraz przyjemnie spędzony czas z nami! Zapraszamy do naszej szkoły!

   

   

   
 • Młodzi programiści w akcji!

  Młodzi programiści kodują swoje pierwsze programy. Uczniowie klasy 2a objęci innowacją pedagogiczą z entuzjazmem na lekcji informatyki oraz na kółku komputerowym tworzą swoje pierwsze programy. Pod okiem Pana Gutwińskiego uczniowie tworzą nowe postacie SCRATCH, animacje i gry.

   

   

 • Wyprawa na Księżyc

  W Klubie Franklina miała miejsce wielka wyprawa na Księżyc. Na podstawie książki Ewy Nowak "APOLLO 11" poznaliśmy historię pierwszej wyprawy na Księżyc. Byliśmy jak prawdziwi astronauci!!! Wyruszyliśmy w teren i w grubych rękawicach zbieraliśmy próbki skał do badań naukowych, zostawiliśmy swój odcisk buta na Księżycu oraz tabliczkę z informacją o nas. To była naprawdę udana wyprawa!!!!

   

 • Klasa 1a w księgarni

  23 lutego 2018r. klasa 1a odwiedziła księgarnię "Świat Książki" w CH Agora w Bytomiu. Przywitały nas bardzo miłe panie i pozwoliły nam się rozgościć wśród książek. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca w księgarni, czym różni się od biblioteki i jak znaleźć książkę dla siebie wśród tysiąca innych! Był czas na zwiedzanie, zakupienie książeczki oraz główkowanie przy labiryntach! Wspaniale pachniały nowiutkie, kolorowe książeczki - znaleźliśmy też nasze ulubione - pisane przez NELĘ :)
  Wycieczkę zorganizowały panie: Joanna Henkel i Katarzyna Stącel.

   

 • Ostatnie projekty gimnazjalne

  W piątek 23 lutego po raz ostatni w naszej szkole odbyła się prezentacja gimnazjalnego projektu edukacyjnego. Koleżanki i koledzy z klas drugich gimnazjum przedstawili siódmoklasistom i kolegom z klas trzecich gimnazjum wyniki swojej kilkumiesięcznej pracy. Projekty dotyczyły takich nauk jak: język polski, matematyka, języki obce, biologia, geografia, chemia, informatyka, edukacja dla bezpieczeństwa czy wychowanie fizyczne. Część projektów zaprezentowano wcześniej, w ramach obchodów świątecznych w grudniu. Było ciekawie, kolorowo i wesoło…

   

   

   

   

 • Podium w Mistrzostwach Bytomia w Koszykówce Dziewcząt !!!!

  Świetna Wiadomość !!!!!
  Podium w Mistrzostwach Bytomia w Koszykówce Dziewcząt !!!!W środę 14 lutego nasze dziewczyny pod wodzą wuefisty Ireneusza Krzyszkowskiego wyszły z grupy wygrywając w niej dwa mecze,tym samym awansując do finału.Finał odbył się 22 lutego 2018 r. Nasze sportswoman'ki zajęły w nim 3 miejsce !!!! Skład naszej drużyny : (C) Nicola Kafka, Emilia Białas, Patrycja Bonanaty, Zuzanna Tomanek, Ola Bąk, Sylwia Kasprzyńska, Wiktoria Sendobra, Jessica Wróbel, Roxana Brojek, Magdalena Kandzia, Małgorzata Miś, Paulina Zgaślik, Dagmara Salik. Brawo Dziewczyny !!!!!!!!!!!

   

 • Dzień otwarty - spektakl: "Piękna i Bestia"

  15 lutego odbyła się promocja Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu. Uczniowie starszych klas przygotowali dla przedszkolaków i młodszych kolegów i koleżanek przedstawienie "Piękna i Bestia" Róża śpiewa :

  https://www.facebook.com/SP37Bytom/videos/2009890985749199/

   

   

 • Podsumowanie I sem. w klasach I-VI


  16 lutego 2018r. odbyło się podsumowanie semestru I w klasach I-VI. Pani Dyrektor Dorota Huras oraz pani Wicedyrektor Małgorzata Krzysik wręczyły dyplomy uczniom osiągającym najwyższe wyniki w nauce oraz najwyższą frekwencję. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Przyznano również nagrody dla zwycięzców konkursu ortograficznego w klasach IV i V, który w styczniu 2018r. zorganizowały panie Małgorzata Garus oraz Grażyna Kokoszka.

   

   

 • Mapa Hogwartu

  Na ostatnich zajęciach w Klubie Harrego Pottera ukończyliśmy wspaniałą mapę Szkoły Magii HOGWART oraz jej okolic. Uczniowie każdego domu otrzymali 10 punktów za bardzo kreatywną pracę.

   

   

   

   

 • Walentynki w bibliotece

  W Walentynki nie bój się okazać, że kogoś lubisz! Przyjdź do biblioteki i napisz na serduszku imię osoby, którą lubisz! Nawet jeśli jest to bohater literacki. Odwiedzając bibliotekę nie zapomnij wypożyczyć ciekawej książki.

   

   

   

   

 • Franklin i Walentynki

  "Franklin i Walentynki" - to tytuł książki, którą przeczytaliśmy na zajęciach 14 lutego. Dzięki niej przekonaliśmy się, że "Dzień Przyjaciela może być zawsze, kiedy tylko zechcemy".

   

   

   

   

 • Bezpieczne ferie

  W piątek przed feriami Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Bytomiu w trakcie apelu dla klas I-III przypomnieli uczniom o szczególnych zasadach bezpieczeństwa w czasie ferii. Przeprowadzili też pogadanki w klasach na temat agresji i karach za jej stosowanie.
  Policjantów zaprosiła pedagog Bożena Prus-Kot

   

   

 • Plan Postępowań o udzieleniu zamówień na 2018 r.

  Plan Postępowań o udzieleniu zamówień na 2018 r.- zobacz w BIP tutaj...

 • Feriada 2018

  26 stycznia odbyła się feriada dla uczniów  naszej świetlicy. Feriada była wspaniałą zabawą na sali gimnastycznej.

   

   

   

   

   

 • I semestr zakończony

  W dniu dzisiejszym na apelu podsumowaliśmy I semestr wśród klas starszych (klasy 7 + gimnazjum). Zgodnie ze statutem szkoły nagrodziliśmy uczniów za najlepsze wyniki w nauce, za wzorową frekwencję oraz za sukcesy w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

   

 • Dyskoteka karnawałowa

  24 stycznia odbyła się karnawałowa zabawa dla uczniów klas 4-7. Wszyscy świetnie się bawili.

   

   

   

   

   

   

 • Podziel się książką

  lektury

  Akcja trwa od 22 stycznia do 22 lutego. Jeśli masz bajki, baśnie lub inne książki przeznaczone dla dzieci przynieś je do szkolnej biblioteki. Po zakończeniu akcji przekażemy je dzieciom  z  przedszkoli w naszej dzielnicy.

   

   

   

   

   

   

   

 • Gala dla babci i dziadka

  23 stycznia odbyła się gala dla babci i dziadka z okazji ich święta. Galę przygotowały Panie Podsiadlik i Grynicz wraz z wychowawcami klas 1-3.

   

   

   

   

   

 • Wypożycz książkę na ferie

  balw

  Nie musisz nudzić się w ferie zimowe (wszakże inteligentni ludzie nie nudzą się nigdy) Wspaniałą rozrywką będzie lektura pasjonujących książek. W bibliotece szkolnej uzyskasz pomoc w wyborze lektury, zachętę do przeczytania wyjątkowej powieści . Nie zastanawiaj się dłużej i... wypożycz książkę na ferie!

   

   

  Polecamy wszystkim :

  • serię powieści Małgorzaty Musierowicz , Krystyny Siesickiej
  • poruszające problemy nastolatków powieści M.Budzyńskiej i B. Kosmowskiej
  • zabawne opowieści o przygodach Feliksa ,Neta i Niki
  • pełne magii tomy o Harrym Potterze i Wiedźminie
  • interesujące „pamiętniki Wampirów”, serię „Zmierzch”, „ Igrzyska śmierci”
  • trzymające w napięciu kryminały dla młodzieży
  • dające do myślenia powieści Doroty Terakowskiej
  • a poza tym : „Szeptem”,” Blask” „Niebo”, „Pamiętnik Narkomanki”, „Cafe plotka”, „5 sekund do IO”, „ Zakazane życzenie”
  • oraz wiele innych interesujących pozycji książkowych

  Zajrzyj do biblioteki szkolnej.Wypożycz książkę na ferie zimowe. Zacznij czytać i ciesz się książką!

   

 • Wypożycz książkę na ferie

  balw

  Nie musisz nudzić się w ferie zimowe (wszakże inteligentni ludzie nie nudzą się nigdy) Wspaniałą rozrywką będzie lektura pasjonujących książek. W bibliotece szkolnej uzyskasz pomoc w wyborze lektury, zachętę do przeczytania wyjątkowej powieści . Nie zastanawiaj się dłużej i... wypożycz książkę na ferie!

   Więcej...

   

   

   

 • Klasa Ia w Muzeum Górnośląskim

  Dziś klasa 1a odwiedziła Muzeum Górnośląskie w Bytomiu :) Zwiedziliśmy przepiękną wystawę przyrodniczą oraz wzięliśmy udział w zajęciach muzealnych pt.: "Jabłuszko".
  Opiekunami wycieczki były panie: Joanna Henkel i Katarzyna Stącel

   

   

   

   

 • Karnawałowy bal w świetlicy

  18 stycznia 2018r. wychowawcy świetlicy zorganizowali świetlicowy bal karnawałowy dla uczniów naszej szkoły. Ach co to był za bal! Zabawom i tańcom nie było końca :)
  Imprezę zorganizowały panie: Dorota Krajewska, Bożena Kutka i Dorota Kot.

   

   

   

   

   

 • Franklin i "Pani opiekunka"

  Na ostatnich zajęciach przeczytaliśmy "Franklin i pani opiekunka", rozmawialiśmy o ukochanych babciach i dziadkach i specjalnie dla nich wykonaliśmy przepiękne kartki okolicznościowe :)

   

   

   

   

   

   

 • Franklin i gwiezdna podróż

  Statkiem kosmicznym przez galaktykę z Franklinem i ufoludkami. Dzieci w Klubie Franklina wykonywały prace plastyczne.

   

   

   

   

   

   

 • Mapa Hogwartu i okolic

  Na naszej nowej mapie Hogwartu pojawiło się: miasteczko Hogsmeade, Bijąca Wierzba, herb szkoły, Dambledor, Harry Potter, Hermiona i Ron oraz Hagrid i Hipogryf :) Każdy dom otrzymał po 10 pkt za wspaniałą, kreatywną pracę :)

   

   

   

   

 • Wspólne czytanie "Drogi Mocy"

  w Klubie Franklina czytaliśmy "Drogę Mocy" Zofii Staneckiej i razem wyruszyliśmy w gwiezdną podróż statkiem kosmicznym :)

   

   

   

   

   

 • Nagrodzona ozdoba

  Grupa świetlicowa Pani Danuty Kalinowskiej została nagrodzona w konkursie na ozdoby świąteczne. Prace można było podziwiać w Centrum Handlowym M1 Bytom. Gratulujemy!

   

   

   

   

   

   

   

 • Zbiórka darów dla schroniska dla zwierząt

  W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, zbieraliśmy dary rzeczowe na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bytomiu Miechowicach. Akcja odbywała się w miesiącu grudniu.
  Składamy serdeczne podziękowania młodzieży, rodzicom, pracownikom szkoły za przyniesioną karmę, koce i miski dla czworonogów. Tuż przed świętami- 22 grudnia dary zostały zawiezione do schroniska przy ul. Łaszczyka w Bytomiu.
  Miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt. Wszystkim Darczyńcom bardzo dziękujemy. Macie ogromne serca.
  Opiekunami akcji były: p. Anna Haber Striczek i p. Adriana Labus.

   

   

 • Drogowskaz dla rodzin

  Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu uczestniczy w realizacji Bytomskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020 w projekcie „Drogowskaz dla rodzin - kontynuacja”
  Pedagodzy Panie Iwona Fidor i Bożena Prus-Kot brały udział w 3 szkoleniach dotyczących realizacji programu przeciwdziałania przemocy zorganizowanych przez MOPR w Bytomiu
  i Komendę Policji w Bytomiu oraz w konferencji „Co dalej? Jak pomagać!”
  24 października 2017 roku w trakcie zebrań z rodzicami wychowawcy zapoznali rodziców
  z przygotowaną przez pedagogów prezentacją nt przemocy w rodzinie oraz działań zapobiegających przemocy. Również uczniowie wszystkich klas podczas lekcji z wychowawcą uzyskali informacje, gdzie mogą zgłosić się po pomoc w razie przemocy w rodzinie oraz jak reagować, gdy zauważą osobę poszkodowaną.

   

   

 • Wspólne kolędowanie

  W tym roku po raz kolejny odbyły sie w naszej szkole wspólne kolędowanie. 

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Wigilie klasowe

  22 grudnia po raz ostatni spotkaliśmy się w tym roku w szkole. W szkole odbyły się wigilie klasowe. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

   

   

   

 • Jasełka 2018

  W tym roku po raz kolejny odbyły sie w naszej szkole Jasełka.

   

   

   

   

   

   

 • Jasełka i wspólne kolędowanie

  Wraz z gimnazjalistami nasze siódme klasy wzięły udział w Jasełkach oraz wspólnym kolędowaniu. Później odbyły się wigilie klasowe.

   

   

   

   

 • Święta w Hogwarcie!

  MAGICZNYCH ŚWIĄT ŻYCZY KLUB PRZYJACIÓŁ HARREGO POTTERA!

  Święta w Hogwarcie z "Baśniami barda Beedle`a.

   

   

   

   

   

 • Konkurs wiedzy o HIV

  Jak co roku w grudniu w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy na temat wirusa HIV i choroby AIDS. Na bieżąco na zajęciach biologii ( i nie tylko) promujemy zdrowy styl życia i właściwą postawę wobec zakażonych i chorych. Grudzień to miesiąc, w którym solidaryzujemy się z osobami dotkniętymi tym problemem.
  W tym roku pierwsze miejsce w Konkursie Wiedzy na temat wirusa HIV i choroby AIDS zdobyła Marta Cieślińska z klasy III a gimnazjum , drugie- Barbara Czernachowska również z tej samej klasy.
  Gratulujemy wiedzy i postawy

 • Klub Franklina życzy Wesołych Świąt!

  W Klubie Franklina było bardzo świątecznie, po wykonaniu ozdób i ostatnich przygotowaniach, życzymy wam Wesołych Świąt!

   

   

   

   

   

 • III miejsce Oliwii Otożenko

  Oliwia Otożenko z klasy IIa zajęła III miejsce w MIEJSKIM KONKURSIE RECYTATORSKIM POEZJI BOŻONARODZENIOWEJ W drodze do naszego Betlejem...
  Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 21 w Bytomiu i odbył się w dniu 19 grudnia 2017r. Uczennica naszej szkoły recytowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt. "Szkoda". Oliwię do konkursu przygotowała mgr Joanna Grygiel-Haida.
  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   

 • Koncert Bożonarodzeniowy

  19 grudnia uczniowie naszej szkoły zaprezentowali rodzicom , nauczycielom i zaproszonym gościom, pełen kolęd i pastorałek, przepiękny koncert bożonarodzeniowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego ciekawego wydarzenia.

   

   

 • Wyniki konkursu: "Zakładam, że czytam"

  Znamy już zwycięzców konkursu czytelniczego "Zakładam, że czytam":
  - w kategorii klas: I-III: 1 miejsce Filipczyk Roksana 3a, 2 miejsce Natalia Kostrubiec 3b, 3 miejsce Natalia Weremczuk 3a, wyróżnienia: Amelia Welc 3a, Bartosz Wojdacz 2a, Natalia Hetmańczyk 3b, Mateusz Dydo i Mateusz Czernachowski z klasy 1a;
  - w kategorii klas IV-VI: 1 miejsce Kuba Walczyszewski kl. 4c, 2 miejsce Hanna Cieniawska 4b, 3 miejsce Oliwia Gutowska 4b i wyróżnienie: Natalia Orzełowska 4b.
  GRATULUJEMY!
  Konkurs zorganizowała biblioteka we współpracy ze świetlicą szkolną oraz Miejską Biblioteką Publiczną - Filia nr 4 w Bytomiu, która również zasponsorowała część nagród.
  Dziękujemy bardzo!

   

   

 • Wyniki konkursu: "Zakładam, że czytam"

  Znamy już zwycięzców konkursu czytelniczego "Zakładam, że czytam":
  - w kategorii klas: I-III: 1 miejsce Filipczyk Roksana 3a, 2 miejsce Natalia Kostrubiec 3b, 3 miejsce Natalia Weremczuk 3a, wyróżnienia: Amelia Welc 3a, Bartosz Wojdacz 2a, Natalia Hetmańczyk 3b, Mateusz Dydo i Mateusz Czernachowski z klasy 1a;
  - w kategorii klas IV-VI: 1 miejsce Kuba Walczyszewski kl. 4c, 2 miejsce Hanna Cieniawska 4b, 3 miejsce Oliwia Gutowska 4b i wyróżnienie: Natalia Orzełowska 4b.
  GRATULUJEMY!
  Konkurs zorganizowała biblioteka we współpracy ze świetlicą szkolną oraz Miejską Biblioteką Publiczną - Filia nr 4 w Bytomiu, która również zasponsorowała część nagród.
  Dziękujemy bardzo!

   

   

 • Cyberbezpieczeństwo - apel podsumowujący

  15 grudnia 2017 roku odbył się apel podsumowujący warsztaty dla uczniów klas IV-VI zorganizowane przez Śląskie Centrum Społeczeństwa Informacyjnego w Katowicach w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.
  Uczniowie klas czwartych podzielili się swoją nabytą wiedzą i umiejętnościami z zakresu CYBERBEZPIECZEŃSTWA. Otrzymali plecaczki-worki z logo akademii.
  Pedagog Bożena Prus-Kot

 • Świątecznie w Klubie Franklina

  W Klubie Franklina było bardzo świątecznie, gdy jego członkowie wykonywali ozdoby świąteczne i poznawali świąteczne tradycje.

   

   

   

   

   

 • Klasa IIa na dworcu w Tarnowskich Górach

  W środę 13 grudnia uczniowie kl. II a odwiedzili dworzec kolejowy w Tarnowskich Górach. Oglądali kasę biletową i hol główny dworca z poczekalnią dla podróżnych. Po zapoznaniu się z rozkładem odjazdów, wiedzieli na który peron należy się udać, by z bliska obejrzeć odjeżdżający pociąg. Najwięcej wrażeń dostarczyło jednak oglądanie makiety kolejowej w prywatnym muzeum pana Józefa Johna.

 • Dary dla rodaków na kresach

  kresy

  I w tym roku nie pozostaliśmy bierni na apel Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Bytomiu.
  W dniach od 6 listopada do 5 grudnia 2017 r. zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę dobrowolnych datków pieniężnych i darów rzeczowych. Nasza społeczność szkolna i tym razem nie zawiodła. Zebraliśmy żywność długoterminową, słodycze, środki czystości i 260 zł.
  6 grudnia 2017 r. wszystkie zebrane dary zostały zawiezione do Centrum Kresowego przy ul. Moniuszki 13 w Bytomiu, a stamtąd pojechały już prosto na Kresy.
  Wszystkim rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy. To dzięki Waszej ofiarności , życzliwości i empatii Święta naszych Rodaków na dawnych Kresach Wschodnich RP będą piękniejsze.
  DZIĘKUJEMY !!!
  Opiekun szkolnej akcji była Pani Grażyna Kokoszka

 • Gabriel Wrodarczyk finalistą dyktanda z j. angielskiego

  Gabriel Wrodarczyk z klasy 6a został finalistą Pierwszego Międzyszkolnego dyktanda z j. angielskiego. GRATULUJEMY!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Gabriel Wrodarczyk z klasy 6a został finalistą dyktanda z j. angielskiego. GRATULUJEMY!

 • Mikołajkowa impreza Świetlicowa

  W naszej świetlicy szkolnehj odbyła sie Mikołajkowa impreza świetlicowa.

   

   

   

   

   

   

   

 • Nasze maluchy w Kopalni Guido

  6 grudnia wszystkie klasy pojechały na mikołajkową wycieczkę do kopalni KRÓLOWA LUIZA w Zabrzu.
  Dzieci zwiedzały nieczynną już kopalnię węgla kamiennego. Poznały pracę górników, zwyczaje i tradycje śląskie oraz gwarę śląską. Spotkały w czasie podziemnej wędrówki Skarbnika - dobrego ducha kopalni oraz górnika w stroju galowym, który opowiedział im z czego składa jego strój i jak nazywają się poszczególne jego części. Dzieci jechały podziemną kolejką, widziały jak pracuje górniczy kombajn i poznały jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika.
  Wszystkim dzieciom wycieczka się bardzo podobała.

 • Mikołaj w naszej szkole

  6 grudnia, jak co roku nasza szkołę odwiedził Mikołaj wraz z pomocnikami. Uczniowie otrzymali słodki poczęstunek.

   

   

   

   

   

   

 • Uczniowie na wycieczce w Kopalni Królowa Luiza w Zabrzu

  6 grudnia wszystkie klasy pojechały na mikołajkową wycieczkę do kopalni KRÓLOWA LUIZA w Zabrzu.
  Dzieci zwiedzały nieczynną już kopalnię węgla kamiennego. Poznały pracę górników, zwyczaje i tradycje śląskie oraz gwarę śląską. Spotkały w czasie podziemnej wędrówki Skarbnika - dobrego ducha kopalni oraz górnika w stroju galowym, który opowiedział im z czego składa jego strój i jak nazywają się poszczególne jego części. Dzieci jechały podziemną kolejką, widziały jak pracuje górniczy kombajn i poznały jak ciężka i niebezpieczna jest praca górnika.
  Wszystkim dzieciom wycieczka się bardzo podobała.

 • Mikołaj u gimnazjalistów i siódmoklasistów.

  Razem ze swoją Nadworną Świtą (pomocnikami, aniołkami i diablicami) przybył dziś do naszej szkoły Mikołaj. Wszystkim grzecznym uczniom ( tym trochę mniej grzecznym też) ofiarował słodkie upominki. Każda z klas w podziękowaniu zaprezentowała swoje wokalno - artystyczne talenty. Dziękujemy Ci Mikołaju i zapraszamy za rok !!!!!

   

   

 • I Bytomska Gala Edukacji Globalnej

  Dnia 22 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole I Bytomska Gala Edukacji Globalnej Przyszłość świata zależy od nas.
  Problematyka globalna stała się pretekstem, aby różne aktywności uczniów rozwijać i koncentrować wokół działań na rzecz złożonych problemów współczesnego świata. Młody człowiek dzięki gali mógł zrozumieć, że swoimi prozaicznymi, codziennymi działaniami przyczynia się do rozwiązywania trudnych problemów współczesnego świata.
  Projekt I Bytomska Gala Edukacji Globalnej Przyszłość świata zależy od nas zwieńczył kilkumiesięczne działania, m. in.: dwukrotna grywalizacja podczas Tygodnia Edukacji Globalnej, spotkanie z wolontariuszem pracującym w Armenii i Jordanii, lekcje o tematyce globalnej, happeningi dotyczące pokoju na świecie i troski o czyste powietrze. Projekt umożliwił uczniom poznanie trudnych i złożonych zagadnień globalnych w sposób przystępny i oparty na działaniu. Nauczył młodzież krytycznego myślenia o otaczającej rzeczywistości przede wszystkim w obszarze globalnych współzależności.

   

   

   

   


  Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji z gali - pobierz prezentację

   

 • I Bytomska Gala Edukacji Globalnej

  Dnia 22 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole I Bytomska Gala Edukacji Globalnej Przyszłość świata zależy od nas.
  Problematyka globalna stała się pretekstem, aby różne aktywności uczniów rozwijać i koncentrować wokół działań na rzecz złożonych problemów współczesnego świata. Młody człowiek dzięki gali mógł zrozumieć, że swoimi prozaicznymi, codziennymi działaniami przyczynia się do rozwiązywania trudnych problemów współczesnego świata.
  Projekt I Bytomska Gala Edukacji Globalnej Przyszłość świata zależy od nas zwieńczył kilkumiesięczne działania, m. in.: dwukrotna grywalizacja podczas Tygodnia Edukacji Globalnej, spotkanie z wolontariuszem pracującym w Armenii i Jordanii, lekcje o tematyce globalnej, happeningi dotyczące pokoju na świecie i troski o czyste powietrze. Projekt umożliwił uczniom poznanie trudnych i złożonych zagadnień globalnych w sposób przystępny i oparty na działaniu. Nauczył młodzież krytycznego myślenia o otaczającej rzeczywistości przede wszystkim w obszarze globalnych współzależności.

  Zobacz film na stronie projektu...

  Pobierz prezentację...

   

 • Sukces Amelii Harwig z klasy 3b!

  Amelia Harwig z kl. 3b laureatką Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego! Gratulujemy!

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Głosuj na misia!

  Najsympatyczniejszy Miś Pluszowy :) - głosowanie.

  Oddaj głos na naszej stronie Facebook.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Wyniki quizu czytelniczego

  Znamy już zwycięzców quizu czytelniczego "Na tropie fantastycznej literatury"! Są nimi: Roksana Duma 6a, Dominik Gola 4c oraz Kacper Trembaczowski 6a. GRATULUJEMY!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Urodziny Pluszowego Misia

  Przez tydzień świętowaliśmy urodziny pluszowego misia w bibliotece i świetlicy szkolnej, czytając ciekawostki o misiach oraz bajki o najpopularniejszych misiowych bohaterach :)
  Zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3.

   

   

   

 • Czytelniczy "Must have"

  Wystawa promująca czytelnictwo: „Nowości w bibliotece szkolnej. Musisz to przeczytać.” Zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3"

   

   

   

   

   

 • "Przeczytałem i polecam" - konkurs czytelniczy

  Klasy II i III gimnazjum wzięły udział w konkursie literacko-czytelniczym na recenzję książki pod hasłem „Przeczytałem i polecam”.
  Konkurs zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3.

   

   

   

   

   

   

   

 • Wyniki quizu czytelniczego (2)

  Znamy już zwycięzców quizu czytelniczego "Na tropie fantastycznej literatury"! Są nimi: Roksana Duma 6a, Dominik Gola 4c oraz Kacper Trembaczowski 6a. GRATULUJEMY!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Przysypało śniegiem...

  Nasza Szkoła w zimowej scenerii - czyż nie wygląda pięknie!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Bytomska Akademia Kompetencji

  log

  Nasza szkoła bierze udział w projekcie:

  „Bytomska Akademia Kompetencji”

  Bytom – Miasto na Prawach Powiatu realizuje projekt
  pn. „Bytomska Akademia Kompetencji”

  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego
  na lata 2014-2020 (Europejski Fundusz Społeczny)

  Oś priorytetowa: XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego

  Działanie 11.1 Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego

  Poddziałanie: 11.1.4. Poprawa efektywności kształcenia ogólnego

  Całkowita wartość projektu:3 949 967,10 zł

  Dofinansowanie z Unii Europejskiej: 3 357 472,03 zł

  Okres realizacji projektu: 01.09.2017 r. – 31.05.2019 r.

  Partner projektu: Instytut Badawczo – Szkoleniowy Sp. z o.o. w Olsztynie

  Realizatorzy projektu:
  SP 3 - SP 4 – SP 5 – SP 21 – SP 23 – SP 37 -SP 38
  SP 42 – SP 43 – SP 44 – SP 45 – SP 46 – SP 51 – SP 54

  Główny cel projektu

  Podniesienie poziomu edukacji w 14 szkołach podstawowych w Bytomiu poprzez wprowadzenie do nauki innowacyjnych metod kształtujących kompetencje kluczowe.

  Cel zostanie osiągnięty poprzez:

  -          przygotowanie nauczycieli do prowadzenia Warsztatów Efektywnej Nauki, którzy
  w kolejnym etapie przeprowadzą zajęcia dla uczniów w zakresie nabycia umiejętności efektywnego uczenia się;

  -          wyposażenie szkół podstawowych w bazę dydaktyczną potrzebną do pracy metodą eksperymentu;

  -          przeszkolenie nauczycieli do nauczania metodą eksperymentu, którzy w kolejnym etapie przeprowadzą warsztaty dla uczniów w ramach doświadczeń z wykorzystaniem bazy dydaktycznej i sprzętu.

   

  Uczestnicy projektu

  Grupą docelową projektu są nauczyciele oraz uczniowie, którzy pracują, uczą się lub zamieszkują na terenie Bytomia i będą realizować zadania w dwóch obszarach, gdzie pierwszy związany będzie z technikami skutecznego uczenia się, a drugi z wykorzystaniem metod eksperymentalnych
  w procesie nauczania.

  Opis działania Warsztatów Efektywnej Nauki (WEN)

  Program warsztatów oparty jest na zdobywaniu i doskonaleniu kompetencji efektywnego uczenia się oraz ćwiczeniu umiejętności pozwalających na samodzielne ich wykorzystywanie w procesie nauki – w szkole i poza nią. Program uwzględnia aspekty emocjonalne, społeczne i poznawcze. Rozwija umiejętność pracy zespołowej, kreatywnego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów, samoregulacji emocjonalnej oraz krytycznego myślenia i planowania. Nauczyciele będą uczestniczyć w szkoleniach, których celem jest podniesienie kompetencji w zakresie prowadzenia aktywizujących metod nauczania m.in. dramę, drzewo decyzyjne, praktyczne zadania itp. Uczniowie
  w ramach warsztatów będą kształtować umiejętność pracy zespołowej, poznają siebie i swoje mocne strony, co wpływa pozytywnie na ich motywację i poczucie wpływu na swoją edukację, poszukają własnego stylu efektywnego uczenia się, będą rozwijać kompetencje kluczowe niezbędne na rynku pracy w zakresie przyswajania wiedzy i pracy grupie.

  Opis działania Warsztatów Metodą Eksperymentów (TOC)

  Program warsztatów polega na doskonaleniu umiejętności pracy z wykorzystaniem doświadczeń i metod eksperymentu w procesie nauczania z wykorzystaniem narzędzi TOC. W ramach warsztatów nauczyciele otrzymają wsparcie w interdyscyplinarnym przekazywaniu wiedzy oraz narzędzia do jej skutecznego przekazywania i popularyzacji nauki oraz do promowania samodzielnego myślenia i kreatywności
  w procesie poznawania świata. Nauczyciele będą samodzielnie przeprowadzać zajęcia laboratoryjne
  i warsztatowe z zakresu przedmiotów przyrodniczych i matematycznych w oparciu o wskazywanie związków przyczynowo - skutkowych oraz ich logicznych uzasadnień.
  Uczniowie w ramach warsztatów będą kształcić kompetencje uczenia się przedmiotów matematyczno – przyrodniczych metodą doświadczeń
  i eksperymentów poprzez wnioskowanie na podstawie dowodów, kształtowanie umiejętności wyjaśniania doświadczeń i śledzenia toku rozumowania, abstrahowania i generalizowania.

  Dokumnety związane z projektem:

  Informacja o zamieszczeniu plaktów...

 • Andrzejki w klasie 1

  Klasy pierwsze naszej szkoły świetowały "Andrzejki". Zabawa była przednia!

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Warsztaty "Stop cyberprzemocy"

  27 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty "Stop cyberprzemocy" dla młodzieży przygotowane przez Fundację Centrum Rozwoju No Drama. W warsztatach aktywny udział brali uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z aktorami-uczniami bytomskich i chorzowskich szkół. Finał projektu "Cyberwalka" odbędzie się 8 grudnia 2017 roku w Centrum Kultury w Chorzowie.

   

   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece i świetlicy

  Z okazji święta misia pluszowego biblioteka i świetlica szkolna organizuje wystawę Misiów Pluszowych oraz mini-konkurs na "Najsympatyczniejszego Misia Pluszowego". Do środy można przynosić misie pluszowe do biblioteki lub świetlicy, a potem uczniowie klas 1-3 będą głosowali na ulubionego misia

   

   

   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece i świetlicy

  Z okazji święta misia pluszowego biblioteka i świetlica szkolna organizuje wystawę Misiów Pluszowych oraz mini-konkurs na "Najsympatyczniejszego Misia Pluszowego". Do środy można przynosić misie pluszowe do biblioteki lub świetlicy, a potem uczniowie klas 1-3 będą głosowali na ulubionego misia

   

   

 • Quiz czytelniczy dla klas IV-VI

  Jeszcze do środy potrwa w bibliotece szkolnej quiz czytelniczy "Na tropie fantastycznej literatury" dla wszystkich czytelników z klas 4, 5 i 6 :) Każdego dnia można przyjść i odpowiedzieć na jedno z wielu pytań dotyczących literatury zakupionej do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3. Po zakończeniu quizu odbędzie się losowanie 3 drobnych nagród spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi. Zapraszamy!

   

   

 • Quiz czytelniczy dla klas IV-VI (2)

  Jeszcze do środy potrwa w bibliotece szkolnej quiz czytelniczy "Na tropie fantastycznej literatury" dla wszystkich czytelników z klas 4, 5 i 6 :) Każdego dnia można przyjść i odpowiedzieć na jedno z wielu pytań dotyczących literatury zakupionej do biblioteki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3. Po zakończeniu quizu odbędzie się losowanie 3 drobnych nagród spośród wszystkich poprawnych odpowiedzi. Zapraszamy!

   

   

 • Światowy Dzień Misia w Klubie Franklina

  Światowy Dzień Misia w Klubie Franklina :) Na podstawie książki Janiny Porazińskiej poznajemy przygody zabawnego misia Czarnego Noska :) oraz projektujemy własnego pluszowego misia :)
  Projekt zrealizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3.

   

   

 • Detektywi na tropie literatury

  Klasy 5 i 6 "Na tropie fantastycznej literatury" stworzyły bardzo ciekawe projekty plakatów promujących literaturę zakupioną do biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3. 

   

 • Spektakl proekologiczny

  Uczniowie klas starszych zaprezentowali spektakl o tematyce proekologicznej swym młodszym kolegom. Spektakl został przygotowany na galę projektu Edukacji Globalnej. Młodzi widzowie z zainteresowaniem obejrzeli inscenizację, która bardzo im się spodobała. Dziękujemy!

   

 • Na tropie fantastycznych zwierząt.

  Klasy czwarte wzięły udział w projektach czytelniczych na podstawie książek J.K. Rowling, które zakupiono do biblioteki w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3

   

 • Zbiórkę artykułów szkolnych dla Domu Dziecka

  W listopadzie zakończyliśmy zbiórkę artykułów szkolnych na rzecz podopiecznych Domu Dziecka znajdującego się w dzielnicy Stolarzowice, która przeprowadzona została w ramach akcji „Zeszyt dla ucznia”. Uczniowie skupieni wokół szkolnego koła TPD zatroszczyli się, by organizowana pomoc była sensowna i zaspokajała najważniejsze potrzeby dzieci. Cała społeczność szkolna z ogromnym zapałem i zaangażowaniem uczestniczyła w zbieraniu tego, co dzieciom było najbardziej potrzebne. Zebrane dary rzeczowe przyjmowane były z ogromną wdzięcznością i radością. Za okazane serce jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

   

 • Biało-czerwona klasa

  Mamy zwycięzców !!!
  Miło nam ogłosić, że konkurs na fotografię klasową Biało - Czerwoni wygrała klasa 3A !!!!! Gratulacje !!!!!!!

   

   

   

   

   

 • Sukcesy Jarka Iwanszyna

   

  Sukcesy JARKA IWANISZYNA z klasy 7B w TURNIEJU JUDO. GRATULUJEMY!

   

   

   

   

   

   

 • Tydzień Baśni Andersena - podsumowanie

  Tydzień Baśni Andersena - podsumowanie w świetlicy :) Baśniowe krzyżówki, zgadywanki i kalambury:) Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą figurkę plastelinową przedstawiającą postaci z baśni Andersena! Zwycięzcy to: Zuzanna Adamik i Wiktoria Łużyńska! GRATULUJEMY!!!
  Dziękujemy! Wszyscy świetnie się bawiliśmy przez ten tydzień!
  Zapraszamy do galerii naszych prac!
  Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3.

   

 • Tydzień Baśni Andersena - podsumowanie

  Tydzień Baśni Andersena - podsumowanie w świetlicy :) Baśniowe krzyżówki, zgadywanki i kalambury:) Rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą figurkę plastelinową przedstawiającą postaci z baśni Andersena! Zwycięzcy to: Zuzanna Adamik i Wiktoria Łużyńska! GRATULUJEMY!!!
  Dziękujemy! Wszyscy świetnie się bawiliśmy przez ten tydzień!
  Zapraszamy do galerii naszych prac!
  Zajęcia przeprowadzone zostały w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3.

   

 • Akademia 11 Listopada

  10 listopadaw budynku przy ul. Narutowicza odbya się  uroczysta akademia z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę 2017.

   

   

 • "Tydzień Polski" - zwycięzcy

  W naszym "fejsbukowym" konkursie zwyciężyły klasy 3b (272 lajki) oraz 6a (56 lajków)!  W gimnazjum wygrała klasa 3aGratulujemy!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Akademia z okazji Święta Niepodległości

  10 Listopada 2017 roku z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z tym wydarzeniem. Akademie poprzedził Tydzień Polski. W budynku pprzy ulicy Tysiaclecia uczniowie byli świadkami krótkiej lekcji historii przygotwanej przez ich kolegów.

   

   

   

   

 • Cyberbezpieczeństwo - zajęcia

  maxresdefault

  Specjalista Pani Dagmara Roner ze Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu przeprowadziła w dniu 24.10.2017r. i 3.11.2017r. dla uczniów klas IV-VI warsztaty z zakresu Cyberbezpieczeństwa, a Pani Agnieszka Moś w dniu 24.10.2017r.
  o godz. 17.00 przed zebraniami rodziców przeprowadziła spotkanie/ wykład dla rodziców na temat Cyberbezpieczeństwa.

 • warsztatach na temat Cyberbezpieczeństwa

  W październiku i listopadzie uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach na temat Cyberbezpieczeństwa w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu przeprowadzonych przez Panią Dagmarę Roner ze Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego w Katowicach.
  Program warsztatów obejmował:
  • Przedstawienie i omówienie korzyści płynących z korzystania z Internetu.
  • Poszerzenie wiedzy uczniów dotyczącej zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu.
  • Wdrażanie do zachowywania zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.
  Prelekcję dla rodziców 24 października 2017 roku na w/w temat przeprowadziła
  Pani Agnieszka Moś.
  Pani pedagog Bożena Prus-Kot zgłosiła naszą szkołę do projektu i nadzorowała jego realizację na terenie placówki.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Zajęcia terenowe - koniec I tury

  Październik zakończył pierwszą turę zajęć terenowych organizowanych dla klas drugich gimnazjum. Celem wycieczek było zaobserwowanie współzależności zachodzących między elementami środowiska geograficznego na przykładzie najbliższej okolicy oraz utrwalenie umiejętności pracy z mapą topograficzną i oczywiście przyjemność przebywania na łonie natury w miłym towarzystwie ;D.
  Zapraszam następną grupę uczniów w przyszłym semestrze. Halina Pulsakowska- Sorychta

   

   

 • Sowa - superbohaterem Klubu Franklina

  W Klubie Franklina nadal świetujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, przeczytaliśmy książkę "Franklin czyta kolegom" i postanowiliśmy stworzyć superbohatera Klubu Franklina - Sowę o niezwykłej mocy jaką jest mądrość :)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

 • Sowa - superbohaterem Klubu Franklina

   

  W Klubie Franklina nadal świetujemy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, przeczytaliśmy książkę "Franklin czyta kolegom" i postanowiliśmy stworzyć superbohatera Klubu Franklina - Sowę o niezwykłej mocy jaką jest mądrość :)

   

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

 • Srebrni piłkarze

  Srebrni piłkarze !!!!!
  Po kilku dniach rozgrywek, nasza szkolna reprezentacja wywalczyła w dniu dzisiejszym srebrny medal Mistrzostw Bytomia w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej chłopców. Gratulujemy ! Dziękujemy za serce do walki i wylane hektolitry potu. Pokazaliście charakter. Szacun Panowie !!!!!!!

   

   

 • Akademia na Dzień Nauczyciela

  Druga odsłona akdemii z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w budynku przy ul. Narutowicza. 

   

   

   

   

   

 • Na wycieczce w Parku Miejskim

  13 października uczniowie klasy Ia i Ib odwiedzili Park Miejski w Bytomiu w poszukiwaniu oznak jesieni.

  Dzień był słoneczny dlatego barwy jesieni w parku mieniły się wieloma kolorami.

  Z parku dzieci przywiozły kasztany i żołedzie oraz bukiety kolorowych liści.

   

 • Akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

   

  13 Października w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Akademia miała dwie odsony: w budynku przy ukicy Narutowicza i Tysiąclecia.

   

   

   

   

   

 • Bezpieczna szkoła

  bs

  Na stronie internetowej  bezpiecznaszkola został zamieszczony dokument pn. „Bezpieczna szkoła. Zagrożenia i zalecane działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa fizycznego i cyfrowego uczniów”. Materiał ten został przygotowany dla dyrektorów szkół/placówek, nauczycieli i  rodziców. Dokument stanowi kompendium wiedzy oraz zbiór rekomendacji dotyczących działań profilaktycznych związanych z  ryzykiem wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa w szkole lub placówce wraz  ze wskazaniem obowiązujących przepisów.

 • Akademia Nask

  akademia nask

  Nasza Szkoła dołączyła do Akademii Nask, gdzie uczniowie wraz z nauczycielem informayki wezmą udział w wykładach online dotyczących programowania. 

   

   

   

   

   

 • Srebrne dziewczyny

  Srebrne Dziewczęta !!!!!!
  Z przyjemnością informujemy iż szkolna reprezentacja dziewcząt wywalczyła srebrny medal w Mistrzostwach Bytomia w sztafetowych biegach przełajowych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta zajęły 2 miejsce ustępując jedynie reprezentacji Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
  Szkołę naszą reprezentowały :Zuza Ochman, Angelika Bogusz, Jessica Wróbel, Laura Wójcik, Oliwia Pośpiech, Patrycja Kania, Patrycja Kwiek. Gratulujemy !!!!!!!
  Warto również dodać, że w tych samych zawodach reprezentacja męska naszej szkoły zajęła miejsce 4 ustępując nieznacznie rywalom. Gratulacje !!!!!!

   

   

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

   

   

  "Franklin i przyjęcie urodzinowe" - świętujemy urodziny biblioteki szkolnej w Klubie Franklina :)

   

   

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

   

   

 • Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

   

   

  "Franklin i przyjęcie urodzinowe" - świętujemy urodziny biblioteki szkolnej w Klubie Franklina :)

   

   

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

   

   

 • Z wizytą w Przedszkolu Miejskim nr 10 w Bytomiu

  11 października uczniowie z klasy Ia i Ib odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 10, aby obejrzeć przedstawienie przygotowane przez swoich młodszych kolegów pt: "Wśród piratów".

  Piękne dekoracje i stroje małych aktorów spowodowały, że uczniowie z wielką uwagą obejrzeli występ.

   

   

 • Apel - Stop 18

  W tygodniu poprzedzającym apel w klasach I-III zostały przeprowadzone pogadanki wg programu „Nie pal przy mnie, proszę”, a w klasach IV-VI podczas lekcji wychowawczych uczniowie zapoznali się z prezentacją „Papierosy” przygotowaną przez pedagoga szkolnego. Mieli również przygotować się do konkursów.

  6 października 2017 roku odbył się apel poświęcony szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie klas IV – VI brali udział w dwóch konkursach: na najlepszy plakat/hasło na w/w temat oraz odezwa do koleżanki/kolegi, żeby nie palili papierosów. W jury konkursu zasiadali wychowawcy i przewodniczący klas oraz Pani wice-dyrektor.

  Apel przygotowała i prowadziła Pani pedagog Bożena Prus-Kot.

 • Światowy Dzień Zwierząt w Klubie Franklina

   

  "Franklin chce mieć zwierzątko" - uczymy się jak dbać o naszych psich przyjaciół :)

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

   

 • Światowy Dzień Zwierząt w Klubie Franklina

   

  "Franklin chce mieć zwierzątko" - uczymy się jak dbać o naszych psich przyjaciół :)

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

   

 • Witamy w Hogwarcie!

   

  Oto nowe członkinie Klubu Przyjaciół Harrego Pottera przy bibliotece szkolnej :)

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

   

 • Witamy w Hogwarcie!

   

  Oto nowe członkinie Klubu Przyjaciół Harrego Pottera przy bibliotece szkolnej :)

   

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

   

 • "Smerfy idą do szkoły" - przedstawienie dla przedszkolaków

   

   

  3 października w naszej szkole gościliśmy dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 10, 52, 51, które zawitały do nas, aby obejrzeć przedstawienie "Smerfy idą do szkoły" przygotowane przez aktorów z kółka teatralnego "Łosie w sosie".

   

 • Dzień Chłopaka w klasie 1b

  30 września dziewczęta z klasy Ib wraz z wychowawcą zorganizowały dla swoich kolegów z klasy Dzień Chłopaka. Chłopcy wzięli udział w turnieju walcząc o tytuł  SUPER CHŁOPAKA. Musieli wykazać się sprawnością, sprytem i wiedzą. Tytuł wywalczył Krzyś Kluczny.

  Na zakończenie każdy chłopiec otrzymał prezent i życzenia od koleżanek z klasy.

   

   

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3

   

   

  Powolutku, ale systematycznie docierają do nas wyczekiwane przez uczniów książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa :)

   

   

   

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-Priorytet 3

   

   

  Powolutku, ale systematycznie docierają do nas wyczekiwane przez uczniów książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa :)

   

   

   

 • Plastusiowy pamiętnik

  29 września klasy pierwsze wyruszyłu w swoją pierwszą szkolna podróż do teatru Nowego w Zabrzu, aby obejrzeć przedstawienie o ludziku z plasteliny ulepionym przez pierwszoklasistkę Tosię pt. "Plastusiowy pamiętnik".

  Dzieci żywo reagowały na to co działo się na scenie i bardzo były zainteresowane przygodami Plastusia.

   

   

 • Zajęcia terenowe gimnazjalistów

   Rozpoczęły się wyjścia terenowe klas drugich, przeprowadzane corocznie na terenie rezerwatu „Segiet” i dawnego kamieniołomu „Blachówka”. Uczniowie obserwowali świat fauny i flory, odszukiwali elementy środowiska geograficznego, ćwiczyli posługiwanie się mapą w terenie, wykonywali dokumentację fotograficzną i doskonalili umiejętności pracy w zespołach.


 • Cukierku, ty łobuzie!

   

  Klasa 2a poznaje twórczość Waldemara Cichonia o przygodach zabawnego kota Cukierka.

   

   

  Projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zorganizowała pani Katarzyna Stącel

   

 • Cukierku, ty łobuzie!

   

  Klasa 2a poznaje twórczość Waldemara Cichonia o przygodach zabawnego kota Cukierka.

   

   

  Projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zorganizowała pani Katarzyna Stącel

   

 • Cukierku, ty łobuzie!

   

  Klasa 2a poznaje twórczość Waldemara Cichonia o przygodach zabawnego kota Cukierka.

   

   

  Projekt w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zorganizowała pani Katarzyna Stącel

   

 • Witaj w Klubie Przyjaciół Franklina!

   

  Klub Przyjaciół Franklina przy bibliotece szkolnej wita nowych członków i rozpoczyna swoją działalność w nowym roku szkolnym :)

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

 • Witaj w Klubie Przyjaciół Franklina!

   

  Klub Przyjaciół Franklina przy bibliotece szkolnej wita nowych członków i rozpoczyna swoją działalność w nowym roku szkolnym :)

   

   

  Zajęcia prowadzone są w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3

 • Sprzątanie Świata 2017

  Dnia 15 września nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata”, w tym roku pod hasłem ”Nie ma śmieci- są surowce”, której celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. W ramach akcji nasi uczniowie sprzątali tereny w pobliżu szkoły, przy ulicach Narutowicza i Tysiąclecia oraz udali się do Suchogórskiego Labityntu Skalnego na spotkanie z Panem Walterem Spałkiem –prezesem Stowarzyszenia. Tam, poza sprzątaniem, wysłuchali również ciekawej prelekcji na temat walorów krajoznawczych naszej dzielnicy, a także ochrony powietrza oraz zwierząt. Przeprowadzona akcja zwróciła uwagę uczniów na stopień degradacji środowiska naturalnego spowodowany działalnością człowieka, podkreśliła potrzebę jego ochrony oraz uczyła jak dbać o środowisko na co dzień.

   

   

   

   

 • Bezpieczna droga do szkoły

   

  6 września 2017 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami. Funkcjonariusze przypomnieli o zasadach podczas przechodzenia przez jezdnię, bezpiecznym zachowaniu w szkole i w domu oraz w kontakcie z nieznajomymi. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszego gości podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. 

   

  mgr Joanna Henkel

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

  4 Września 2017 roku nastąpiło uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 37 w Bytomiu.

   

   

   

   

   

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

 • Bezpieczne wakacje z Franklinem

   

   

  14 czerwca 2017r. odbyły się ostatnie przedwakacyjne zajęcia w Klubie Franklina pt.: Bezpieczne wakacje z Franklinem, na których przypomnieliśmy sobie jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach i okolicznościach podczas letnich wakacji na podstawie książki "Franklin i noc pod namiotem".

   

   

  Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów bookmark oraz konkursu "By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą" otrzymali nagrody i drobne upominki.

   

  Wszystkim życzymy udanych wakacji!

 • Bezpieczne wakacje z Franklinem

   

   

  14 czerwca 2017r. odbyły się ostatnie przedwakacyjne zajęcia w Klubie Franklina pt.: Bezpieczne wakacje z Franklinem, na których przypomnieliśmy sobie jak przestrzegać zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach i okolicznościach podczas letnich wakacji na podstawie książki "Franklin i noc pod namiotem".

   

   

  Dodatkowo wszyscy uczestnicy warsztatów bookmark oraz konkursu "By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą" otrzymali nagrody i drobne upominki.

   

  Wszystkim życzymy udanych wakacji!

 • Festyn szkolny 2017

   

  Szanowni Państwo!

   

  Składamy gorące podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzeniu festynu szkolnego pod hasłem „Moja szkoło, mamo, tato przywitajmy razem lato”. Wasza życzliwa pomoc przybrała różne formy, każdą z nich bardzo doceniamy i jesteśmy wdzięczni! Dzięki Państwa bezinteresownemu wsparciu nasz festyn sprawił wiele radości całej społeczności szkolnej i okolicznym mieszkańcom oraz przyniósł dochód, dzięki któremu będziemy mogli poszerzyć bazę dydaktyczną naszej szkoły, a zarazem był szansą promocji szkoły w środowisku lokalnym!

   

  Serdecznie więc dziękujemy wszystkim, którzy:

   

  • dostarczyli nam przeróżne, wspaniałe fanty i fanciki oraz materiały na wyposażenie stoisk
  • upiekli przepyszne ciasta i ciasteczka, którymi delektowali się uczestnicy
  • pomagali przy zorganizowaniu stanowisk festynowych
  • poświęcili czas, energię i wsparli nas sprzedając produkty, rozdając karteczki do losowania, oraz wykonując inne usługi dla uczestników festynu
  • mimo zmęczenia i późnej pory pomagali w sprzątaniu po imprezie
  • dobrze się bawili korzystając z różnych atrakcji, dzięki czemu mogliśmy uzyskać pieniądze na realizację naszych celów
  • nauczycielom za przygotowanie dzieci do występów
  • uczniom szkoły za zaangażowanie i radość, za piosenki, taniec i szaleństwa na boisku, oraz pracę na stanowisku z balonami

   

  Szczególne podziękowania za wyjątkowe zaangażowanie we współpracę przy organizacji pikniku i poświęcony czas składamy Państwu Magdalenie i Pawłowi Nowak, Dorocie Podsiadlik, Annie Nowak, Patrycji Mazur, Anecie Welc, Justynie Kowalczyk, Dariuszowi Rak.

   

  Za finansowe wsparcie, a tym samym ufundowanie głównych nagród serdecznie dziękujemy:

   

  • Fundacji Nasz Śląsk im. Gen. J. Ziętka
  • Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej
  • Panu Marcinowi Kokot (właścicielowi warsztatu samochodowego PM-CAR)
  • Trzem anonimowym darczyńcom – o których nie możemy nie wspomnieć                                                                                                      W inny niż finansowy sposób wsparli nas:
  • Kanlux S.A. Radzionków (Państwo Łamajkowscy)
  • Państwo Joanna i Józef Henkel
  • Harmonia Club Fitness dla Kobiet
  • Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne
  • Szkoła językowa „Świat Języków” ul. Dworcowa 1
  • Szkoła językowa Edukom ul. Narutowicza
  • Lody Algida
  • Zakłady Mięsne Kuś
  • Tramwaje Śląskie S.A.
  • A-Z Biuro
  • Opera Śląska
  • Śląski Ogród Zoologiczny
  • Cinema City
  • Zakład kosmetyczny „Ewa”
  • Laserhouse Bytom
  • High Flyers Sp. z o.o. Sp. K. (ścianka wspinaczkowa Agora)
  • Pizzeria „Sport”
  • Pizzeria „Sycylia”
  • Pływalnia kryta Bytom

   

  Podsumowując, dziękujemy wszystkim uczestnikom festynu i wszystkim życzliwym naszej szkole osobom za wspólnie spędzony czas, dobrą zabawę, humor i zaangażowanie, mamy nadzieję, że udało nam się pokazać całemu światu, że razem możemy zrobić bardzo dużo!

   

 • Bookmark - warsztaty w Klubie Franklina

   

   

  7 czerwca 2017r. na przedostatnich zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina odbyły się warsztaty tworzenia zakładek do książek tzw. bookmark.

   

  Warsztaty połączone sa z konkursem na najpiękniejszą zakładkę do książki pt.: "By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się za tydzień, na ostatnich przedwakacyjnych zajęciach w klubie.

   

  Więcej o Klubie Franklina: TU

   

   

   Warszataty zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3.

 • Bookmark - warsztaty w Klubie Franklina

   

   

  7 czerwca 2017r. na przedostatnich zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina odbyły się warsztaty tworzenia zakładek do książek tzw. bookmark.

   

  Warsztaty połączone sa z konkursem na najpiękniejszą zakładkę do książki pt.: "By czytać się chciało zakładkę zrób wspaniałą". Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się za tydzień, na ostatnich przedwakacyjnych zajęciach w klubie.

   

  Więcej o Klubie Franklina: TU

   

   

   Warszataty zorganizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3.

 • Magiczna Noc z Harrym Potterem - rok III

   

   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego!

  To była kolejna niezapomniana, magiczna noc! 

  2 czerwca 2017r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 6B i 4A zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

   

  O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - jak co roku  - przywitały "trzecioroczniaków" oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

   

  Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

   

  Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja (Potworne Zajęcia), Eliksiry, Zajęcia na boisku do Quiditcha, Wróżbiarstwo oraz wizyta w Azkabanie. Na poszczególnych lekcjach młodzi czarodzieje  nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

   

  Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka

  w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

   

  Więcej tu: Magiczna noc w klubie Harrego Pottera

   

   

 • Magiczna Noc z Harrym Potterem - rok III

   

   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego!

   

  To była kolejna niezapomniana, magiczna noc! 

  2 czerwca 2017r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 6B i 4A zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

   

  O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - jak co roku  - przywitały "trzecioroczniaków" oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

   

  Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

   

  Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja (Potworne Zajęcia), Eliksiry, Zajęcia na boisku do Quiditcha, Wróżbiarstwo oraz wizyta w Azkabanie. Na poszczególnych lekcjach młodzi czarodzieje  nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

  Na lekcji transmutacji stworzyliśmy "POTWORNE KSIĘGI POTWORÓW" !!!

  Pomiędzy lekcjami było sporo atrakcji. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do HOGSMEADE, gdzie w knajpie "Pod trzema miotłami" zjedliśmy mugolską pizze i popiliśmy „Kremowym Piwem”. Skosztowaliśmy też wielu przepysznych słodkości w Miodowym Królestwie!

  Dla zabawy i "strraaachuuuu" na ulicy Śmirtelnego Nokturnu odwiedziliśmy sklep Borgina i Burkesa - eksperymentując ze strojami i makijażem przemieniliśmy się w wieźniów z Azkabanu.

  Jednak największa atrakcja czekała na uczniów w nocy. Po godzinie 24.00 przybyła nieoczekiwana sowa z Ministerstwa Magii z listem od profesora Dumbledora. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wyruszyli na poszukiwanie Hardodzioba, by móc uwolnić Syriusza Blacka. Uczestnicy wyprawy musieli zmierzyć się z trudnymi magicznymi zadaniami, by pokonać ciemne moce i Dementorów. Po drodze napotykali przeróżne straszydła, które utrudniały im dotarcie do celu. Konkurencje wymagały współpracy oraz sporej wiedzy nt. książek o Harrym Potterze. Pomocna okazała się "wszechwiedząca" HERMIONA. Uczniowie świetnie sobie poradzili! Ostatecznie zwyciężył RAVENCLAW, w składzie: Alicja Rak, Ewa Pochała - zdobywając: 98pkt.

   

  Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja "Harry Potter i Więzień Azkabanu oraz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Około 5.00 nad ranem wszyscy zasnęli opatuleni zaklęciem ochronnym, ze swoim Patronusem.

   

  Rano przyszedł czas na uroczyste zakończenie trzeciego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocję na następny rok. Profesorki Tonks i Sinistra z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem. Póżniej uczniowie rozeszli się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć czwarty rok nauki w Hogwarcie!

   

  Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka

  w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

   

  Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy!

   

  Koniec psot!

 • Magiczna Noc z Harrym Potterem - rok III

   

   

  Uroczyście przysięgam, że knuję coś niedobrego!

   

  To była kolejna niezapomniana, magiczna noc! 

  2 czerwca 2017r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 6B i 4A zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

   

  O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - jak co roku  - przywitały "trzecioroczniaków" oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

   

  Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

   

  Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja (Potworne Zajęcia), Eliksiry, Zajęcia na boisku do Quiditcha, Wróżbiarstwo oraz wizyta w Azkabanie. Na poszczególnych lekcjach młodzi czarodzieje  nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów.

  Na lekcji transmutacji stworzyliśmy "POTWORNE KSIĘGI POTWORÓW" !!!

  Pomiędzy lekcjami było sporo atrakcji. Głodni i spragnieni teleportowaliśmy się do HOGSMEADE, gdzie w knajpie "Pod trzema miotłami" zjedliśmy mugolską pizze i popiliśmy „Kremowym Piwem”. Skosztowaliśmy też wielu przepysznych słodkości w Miodowym Królestwie!

  Dla zabawy i "strraaachuuuu" na ulicy Śmirtelnego Nokturnu odwiedziliśmy sklep Borgina i Burkesa - eksperymentując ze strojami i makijażem przemieniliśmy się w wieźniów z Azkabanu.

  Jednak największa atrakcja czekała na uczniów w nocy. Po godzinie 24.00 przybyła nieoczekiwana sowa z Ministerstwa Magii z listem od profesora Dumbledora. Po odczytaniu listu wszyscy uczestnicy wyruszyli na poszukiwanie Hardodzioba, by móc uwolnić Syriusza Blacka. Uczestnicy wyprawy musieli zmierzyć się z trudnymi magicznymi zadaniami, by pokonać ciemne moce i Dementorów. Po drodze napotykali przeróżne straszydła, które utrudniały im dotarcie do celu. Konkurencje wymagały współpracy oraz sporej wiedzy nt. książek o Harrym Potterze. Pomocna okazała się "wszechwiedząca" HERMIONA. Uczniowie świetnie sobie poradzili! Ostatecznie zwyciężył RAVENCLAW, w składzie: Alicja Rak, Ewa Pochała - zdobywając: 98pkt.

   

  Po nocnej wyprawie nadszedł czas na wypoczynek. Uczniowie rozlokowali się ze swoimi śpiworami w Sali Magii i Medytacji, by tam obejrzeć film o przygodach Małego Czarodzieja "Harry Potter i Więzień Azkabanu oraz "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć". Około 5.00 nad ranem wszyscy zasnęli opatuleni zaklęciem ochronnym, ze swoim Patronusem.

   

  Rano przyszedł czas na uroczyste zakończenie trzeciego roku nauki. Wszyscy otrzymali promocję na następny rok. Profesorki Tonks i Sinistra z przyjemnością wręczyły nowym czarodziejkom Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy z Harrym Potterem. Póżniej uczniowie rozeszli się do swoich mugolskich domów, ale już z niecierpliwością oczekują kolejnej magicznej nocki, by zaliczyć czwarty rok nauki w Hogwarcie!

   

  Imprezę zorganizowały panie: Katarzyna Stącel i Bożena Kutka

  w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

   

  Wszystkim Rodzicom bardzo dziękujemy za okazaną pomoc w zorganizowaniu imprezy!

   

  Koniec psot!

 • IX Miejski Konkurs Ekologiczny

   
   
   
  Emilia Guc z kl III a i Natalia Cieślak z kl III b zdobyły II miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym " Z EKOLOGIĄ NA TY"
   
  30 maja 2017r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Bytomiu odbył się finał konkursu ekologicznego "Z EKOLOGIĄ NA TY" zorganizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową STO. 
   
  Podczas finału uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne i praktyczne z zakresu ochrony środowiska. Każda szkoła była reprezentowana przez zespół dwóch uczniów. Wszystkie zadania były oceniane przez komisję konkursową.
   
  Konkurs adresowany był do uczniów z klas trzecich.
   
   
 • IX Miejski Konkurs Ekologiczny

   
   
   
  Emilia Guc z kl III a i Natalia Cieślak z kl III b zdobyły II miejsce w Miejskim Konkursie Ekologicznym
  " Z EKOLOGIĄ NA TY"
   
  30 maja 2017r. w Społecznej Szkole Podstawowej w Bytomiu odbył się finał konkursu ekologicznego "Z EKOLOGIĄ NA TY" zorganizowany przez Społeczną Szkołę Podstawową STO. 
   
  Podczas finału uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne i praktyczne z zakresu ochrony środowiska. Każda szkoła była reprezentowana przez zespół dwóch uczniów. Wszystkie zadania były oceniane przez komisję konkursową.
   
  Konkurs adresowany był do uczniów z klas trzecich.
   
   
 • Wycieczka do Żarek

   

  1 czerwca 2017r. uczniowie z klasy IIIa i IIIb pojechali na wycieczkę do Muzeum Dawnych Rzemiosł „ Stary Młyn” w Żarkach.

   

  Uczniowie brali udział w zabawach interaktywnych i zajęciach warsztatowych, w trakcie których robili lizaki, piekli pizzę, wykonywali zwierzątka z siana oraz próbowali mielić zboże na mąkę.

   

  Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.

 • Kolejna Noc z Indianami w szkole!

   

  Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie nocnych imprez dla najmłodszych uczniów. Druga z kolei już noc w szkole odbyła się z 19 maja 2017r.

   

  Była to „Noc indiańska”, a jej celem było poszerzenie wiadomości uczniów dotyczących świata Indian i budzenie zainteresowania literaturą o tematyce indiańskiej (na zajęciach poprzedzających imprezę). Wszystko to odbywało się za pomocą zabawy.

   

  W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Prowadząca imprezę - pani Katarzyna Stącel wraz z pomocnicami z klasy 6b – należącymi do klubu czytelniczego (ubranymi w stroje indiańskie) – przywitała wszystkich o godz. 20-tej w udekorowanej sali gimnastycznej. Tam wokół ogniska zasiadły indiańskie squaw i indiańscy wojownicy. Wysłuchali indiańskich ciekawostek i prawidłowo przeszli krótki test wiedzy dotyczący życia i tradycji Indian. Potem wszyscy nauczyli się indiańskich okrzyków i piosenki, którą śpiewaliśmy przy kolejnych spotkaniach wokół ogniska.

   

  Uczestnicy zabawy w swoich klasach przygotowali stroje indiańskie, pióropusze, pomalowali twarze, wybrali wodza i stworzyli tipi – wszystko po to, aby wspólnie stworzyć ogromną wioskę indiańską. Za każde dobrze wykonane zadanie Mały Indianin dostawał kolejne pióro do swojego pióropusza.

   

  Przy wspólnym ognisku odbyło sie również uroczyste pasowanie na Indianina  i Indiankę - każdy otrzymał swoje wyjątkowe imię:)

  Tej nocy każdy uczestnik musiał przejść kilka prób sprawnościowych. Każdy Indianin powinien mieć celne oko, aby upolować bizona (rzut piłeczką), powinien być też szybki (biegi w workach), bezszelestny (biegi na woreczkach) oraz dzielny (przeprawa przez rzekę). Nie zabrakło również słodkich przysmaków przygotowanych przez naszych rodziców. Punktem kulminacyjnym imprezy było szalona zabawa PAW WOW – przy indiańskiej muzyce!

   

  Na zakończenie każdy otrzymał „Indiański patent”.
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz rodzicom za wspaniałą zabawę i za pomoc w przygotowaniu imprezy.

   

  Imprezę przygotowały panie: mgr Katarzyna Stącel oraz mgr Hanna Marczyk wraz z wychowawcami klas I-III.

   

  Imprezę zorganizowano w ramach realizacji

  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

 • Kolejna Noc z Indianami w szkole!

   

  Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie nocnych imprez dla najmłodszych uczniów. Druga z kolei już noc w szkole odbyła się z 19 maja 2017r.

   

  Była to „Noc indiańska”, a jej celem było poszerzenie wiadomości uczniów dotyczących świata Indian i budzenie zainteresowania literaturą o tematyce indiańskiej (na zajęciach poprzedzających imprezę). Wszystko to odbywało się za pomocą zabawy.

   

  W imprezie wzięli udział uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami. Prowadząca imprezę - pani Katarzyna Stącel wraz z pomocnicami z klasy 6b – należącymi do klubu czytelniczego (ubranymi w stroje indiańskie) – przywitała wszystkich o godz. 20-tej w udekorowanej sali gimnastycznej. Tam wokół ogniska zasiadły indiańskie squaw i indiańscy wojownicy. Wysłuchali indiańskich ciekawostek i prawidłowo przeszli krótki test wiedzy dotyczący życia i tradycji Indian. Potem wszyscy nauczyli się indiańskich okrzyków i piosenki, którą śpiewaliśmy przy kolejnych spotkaniach wokół ogniska.

   

  Uczestnicy zabawy w swoich klasach przygotowali stroje indiańskie, pióropusze, pomalowali twarze, wybrali wodza i stworzyli tipi – wszystko po to, aby wspólnie stworzyć ogromną wioskę indiańską. Za każde dobrze wykonane zadanie Mały Indianin dostawał kolejne pióro do swojego pióropusza.

   

  Przy wspólnym ognisku odbyło sie również uroczyste pasowanie na Indianina  i Indiankę - każdy otrzymał swoje wyjątkowe imię:)

  Tej nocy każdy uczestnik musiał przejść kilka prób sprawnościowych. Każdy Indianin powinien mieć celne oko, aby upolować bizona (rzut piłeczką), powinien być też szybki (biegi w workach), bezszelestny (biegi na woreczkach) oraz dzielny (przeprawa przez rzekę). Nie zabrakło również słodkich przysmaków przygotowanych przez naszych rodziców. Punktem kulminacyjnym imprezy było szalona zabawa PAW WOW – przy indiańskiej muzyce!

   

  Na zakończenie każdy otrzymał „Indiański patent”.
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz rodzicom za wspaniałą zabawę i za pomoc w przygotowaniu imprezy.

   

  Imprezę przygotowały panie: mgr Katarzyna Stącel oraz mgr Hanna Marczyk wraz z wychowawcami klas I-III.

   

  Imprezę zorganizowano w ramach realizacji

  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - priorytet 3.

 • Kim byli Indianie?

   

   

  Poznajemy życie i zwyczaje Indian na podstawie legendy indiańskiej „Dar totemów” Vladimira Hulpacha.

   

   

   Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

   

   

   

   

 • MAM TALENT 2017 - FINAŁ

   

   

  28 kwietnia 2017r. odbył się konkurs talentów MAM TALENT 2017 - III edycja szkolna. W konkursie zaprezentowali swoje różnorodne talenty uczniowie klas I-VI. Były tańce, śpiew, pokaz na szczudłach, siłowanie na rękę oraz talenty plastyczne. Jury złożone z przedstawicieli Rady Pedagogicznej oraz Samorządu Szkolnego oceniało oryginalność występu, technikę wykonania, dobór podkładu muzycznego, ogólny wyraz artystyczny, kreatywność, estetykę stroju i rekwizytów.

   

  Ostateczne wyniki konkursu:

  klasy I-III:

  I miejsce ANNA STASKA kl. 2c (śpiew)

  II miejsce Zespół z kl. 3a (taniec)

  III miejsce Weronika Paszek kl. 3c (taniec) oraz Oliwia Sobota z kl. 2c (taniec)

   

  WYRÓŻNIENIA:

  Martynka Krajewska kl. 1a, Bartek Wojdacz kl. 1a, Wiktoria Caban i Zuzanna Adamik kl. 1a, Hanna Cieniawska i Natalia Orzełowska kl.3b, Amelia Harwig, Judyta Słabowska i Wiktoria Jasik z kl. 2b oraz Angelika Kowalczyk kl. 2c.

  klasy IV-VI

  I miejsce Paulina Zgaślik kl. 6b (taniec) oraz Marcelina Stefańska kl. 6a (taniec)

  II miejsce Zespół z kla IV a i Va (taniec)

  III miejsce Ewa Pochała kl. 4a i Maja Bohlig kl. 4a (taniec)

   

  WYRÓZNIENIA:

  Roksana Duma kl. 5a oraz Kinga Bulka z kl.4a i Klaudia Ogerman z kl. 4a.

   

   GRATULUJEMY!!

  Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród!

   

  Organizatorzy: mgr Katarzyna Stącel oraz Samorząd Szkolny.

   

 • Nowości na lato 2017

   

   

  Serdeczne podziękowania dla naszych PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI:

  - ALICJI RAK (kl. 6b)

  - WIKTORII SOBALLA (kl. 6a)

  - ZUZANNY RZEMYK (kl. 2a)

  - Rady Rodziców,

  - PAULINY ZGAŚLIK (kl.6b),

  - ADAMA BARTOSIKA (kl. 3a),

  - JULII MRUGAŁY (kl. 3a),

  - GABRIELA WRODARCZYKA (kl. 5a),

  - p. Katarzyny Stącel,

  - p. Joanny Henkel,

  - p. Bożeny Prus-Kot.

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

   

  26 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Akademię przygotowali uczniowie klasy VIa i VIb, pod opieką pani mgr Aliny Nowary i pani mgr Aleksandy Jóźwik. Część artystyczna była przeplatana piosenkami śpiewanymi przez Szkolny Chór.

   

 • Konkurs "Obycie umila życie"

   

  28.04.2017r. uczniowie klas IV – VI wzięli udział w powiatowym konkursie „OBYCIE UMILA ŻYCIE” na temat zasad savoir-vivre`u zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 54 im. Wacława Kuchara w Bytomiu.

   

  Celem konkursu było promowanie pozytywnych wzorców postępowania w codziennych sytuacjach, uświadomienie młodym ludziom istoty poprawnych i stosownych zachowań, uczenie dobrych manier, etykiety, zachowania przy stole, w stosunku do innych ludzi, kultury języka, estetycznego wyglądu, zasad komunikacji społecznej oraz kształtowanie umiejętności autoprezentacji.

  Konkurs jest dwuetapowy:

  I etap (pisemny) odbył się w naszej szkole. Do konkursu zostali wytypowani przez wychowawców uczniowie, którzy uzyskali następujący procent poprawnych odpowiedzi:

  Marcelina Stefańska kl.VI „a”- 78%

  Oliwia Tkocz kl.VI „b”- 73%

  Wiktoria Bogunia kl.VI „b” - 71%

  Ewa Pochała kl.IV „a” - 71%

  Marcin Dzionsko V „a” - 67%

  Roksana Duma kl.V „a” - 65%

  Szymon Moszek kl.V „a” - 63%

  Julia Czernachowska VI „a” - 60%

  Kinga Bulka kl.IV „a” - 60%

  Do II etapu dostała się Marcelina Stefańska. GRATULACJE! Trzymamy kciuki.

  Do konkursu przygotowała uczniów oraz przeprowadziła konkurs na terenie szkoły Pani pedagog mgr Bożena Prus-Kot

 • Parada Bajkowych Postaci 2017

   

   

  W ramach X Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki "Z książką mi do twarzy" 25 kwietnia 2017r. klasy 3a, 3b oraz 1a uczestniczyły w Paradzie Bajkowych Postaci w Bytomiu na Rynku przy wtórze szkolnej orkiestry dętej Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu.

  Parada połączona była z zabawami oraz głośnym czytaniem przez VIP-ów ulubionej literatury dziecięcej.

   

  Wyjazd zorganizowały panie: Katarzyna Stącel oraz Joanna Henkel w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3.

 • Parada Bajkowych Postaci 2017

   

   

  W ramach X Bytomskiego Festiwalu Nauki i Sztuki "Z książką mi do twarzy" 25 kwietnia 2017r. klasy 3a, 3b oraz 1a uczestniczyły w Paradzie Bajkowych Postaci w Bytomiu na Rynku przy wtórze szkolnej orkiestry dętej Państwowych Szkół Budownictwa – Zespołu Szkół w Bytomiu.

  Parada połączona była z zabawami oraz głośnym czytaniem przez VIP-ów ulubionej literatury dziecięcej.

   

  Wyjazd zorganizowały panie: Katarzyna Stącel oraz Joanna Henkel w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 3.

 • Zajęcia profilaktyczne dla klas VI

  19 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy VI b z wychowawczynią mgr Anną Kalytą i 24 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy VI a z wychowawcą mgr Lesławem Gutwińskim uczestniczyli w Centrum Interwencji Kryzysowej i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Bytomiu w zajęciach profilaktycznych w zakresie: problematyki alkoholowej, narkotykowej i nikotynowej oraz problematyki agresji rówieśniczej.

   

  Koordynatorem była pedagog szkolna mgr Bożena Prus-Kot.

 • Mam talent - 28 kwietnia 2017

   Mam talent logo

  MAM TALENT - III Edycja szkolna

  CELE KONKURSU:

  - rozwijanie kreatywności uczestników konkursu,

  - popularyzowanie działań artystycznych,

  - promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego,

  - skuteczne aktywizowanie uczniów do prezentacji swoich talentów,

  - kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

   

  UDZIAŁ W KONKURSIE:

  - do konkursu mogą zgłosić się wszyscy chętni uczniowie z klas I-VI SP,

  - zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są w bibliotece szkolnej

  do 21 kwietnia 2017r.

  - uczestnicy wypełniają kartę zgłoszenia, która powinna być opatrzona podpisem wychowawcy.

   

  FORMA PREZENTACJI:

  - dowolna (muzyczna, taneczna, ruchowa, sportowa, plastyczna i in.)

  - prezentacja nie może przekraczać 3 min., w przypadku prezentacji grupowej dopuszczalny jest występ do 5 min.

  - podkład muzyczny należy dostarczyć w formacie MP3 do biblioteki szkolnej

  do dnia 24 kwietnia 2017r. (termin ostateczny)

  - prace plastyczne należy dostarczyć do biblioteki szkolnej (podpisane)

  do dnia 24 kwietnia 2017r.

   

  OCENA WYSTĘPU:

  - występy będzie oceniać JURY złożone z opiekuna Samorządu Uczniowskiego i uczniów reprezentujących SU,

  - kryteria oceny: oryginalność występu, technika wykonania, dobór podkładu muzycznego, ogólny wyraz artystyczny, kreatywność i estetyka stroju i rekwizytów.

   

  KARTA ZGŁOSZENIA: do pobrania w bibliotece szkolnej.

   

  ORGANIZATORZY: mgr Katarzyna Stącel, mgr inż. Beata Turos, Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców przy współpracy z wychowawcami klas.

   

   

 • Franklin i zajączek wielkanocny

   

   

  "Franklin i zajączek wielkanocny"

   

   

   

   

   

   Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

   

   

   

   

   

 • Wizyta w skansenie

   

   

   

  12 kwietnia 2017r. klasa 3a wzięła udział w lekcji muzealnej pt. "Zwyczaje wielkanocne”. Zajęcia odbyły się w skansenie w Chorzowie.

   

  Dzieci odwiedziły wnętrza wybranych chałup, wstąpiły do kościoła i do dawnej szkoły oraz do odrestaurowanego młyna i wiatraka. Następnie dowiedziały się jak ludzie przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych na dawnej wsi oraz samodzielnie wykonały pisanki.

 • Dla Pacjenta Edukacja - Poznaj swoje prawa

   

  10 kwietnia 2017 roku w naszej szkole w klasach IV-VI realizowany był projekt „Dla Pacjenta Edukacja - Poznaj swoje prawa" przygotowany przez Biuro Rzecznika Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. W trakcie lekcji ekspert przeprowadziła pogadankioraz omówiła prezentację na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce. Uczniowie rozwiązywali zadania, krzyżówki, quizy. W scenariuszu lekcji wykorzystano również fragmenty książki Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.


              Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali worko-plecaki z LOGO Rzecznika Praw Pacjenta, a szkolna biblioteka wzbogaciła się o książki i audiobooki „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”.
  W klasach I-III zostaną przez wychowawców przeprowadzone pogadanki na temat praw pacjenta. Uczniowie otrzymają specjalne DYPLOMY.


             Koordynatorem wszelkich działań związanych z realizacją projektu w szkole była Pani pedagog Bożena Prus-Kot.

 • I miejsce dla grupy teatralnej "Łosie w sosie"

   

   

   

  Miło nam poinformować, że nasza grupa teatralna zajęła I miejsce w VI Miejskim Konkursie Teatralnym "Teatromania dla najmłodszych 2017".

  Tym razem grupa "Łosie w sosie" wystawiła klasyczną wersję "Królewny śnieżki" z dużą dawką humoru. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

   

  Przedstawienie obejrzały również wszystkie przedszkolaki z pobliskich przedszkoli, a także przyszli uczniowie naszej szkoły wraz z Rodzicami.

   

  Grupę teatralną prowadzą panie: mgr Barbara Grynicz i mgr Dorota Podsiadlik.

   

  Gratulujemy!

 • I miejsce dla grupy teatralnej "Łosie w sosie"

   

   

   

  Miło nam poinformować, że nasza grupa teatralna zajęła I miejsce w VI Miejskim Konkursie Teatralnym "Teatromania dla najmłodszych 2017".

  Tym razem grupa "Łosie w sosie" wystawiła klasyczną wersję "Królewny śnieżki" z dużą dawką humoru. Konkurs zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 46 w Bytomiu w Teatrze Tańca i Ruchu Rozbark.

   

  Przedstawienie obejrzały również wszystkie przedszkolaki z pobliskich przedszkoli, a także przyszli uczniowie naszej szkoły wraz z Rodzicami.

   

  Grupę teatralną prowadzą panie: mgr Barbara Grynicz i mgr Dorota Podsiadlik.

   

  Gratulujemy!

 • Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu

   

   

  "Kuba i Buba czyli awantura do kwadratu" Grzegorz Kasdepke

   

  Sałatka "Zdrowa sprzeczka" - smacznego!

   

   

   Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

   

   

   

   

 • Warsztaty kulinarne w restauracji "Mustang"

   

   

   

  27 marca 2017r. byliśmy w restauracji "Mustang". Przywitał nas szef kuchni i opowiedział skąd pochodzi pizza. Potem kucharz pokazał z jakich składników wyrabia się ciasto. Następnie otrzymaliśmy po jednej kulce ciasta i zaczęliśmy je wałkować. Gdy ciasto było wystarczająco cienkie nakładaliśmy różne składniki: sos pomidorowy, ser, szynkę, pomidory, kukurydzę. Każdy nakładał na swoja pizzę takie składniki jakie lubi. Gdy pizza się piekła rysowaliśmy przybory, które potrzebne są w kuchni. Potem każdy skonsumował swoją pizzę ze smakiem. Na koniec dostaliśmy dyplomy ukończenia kursu małego pizzermana. Najbardziej podobało nam się to, że mogliśmy sami zrobić pizzę.

  Klasa IIIa

   

 • Wizyta klasy III a w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej na Suchej Górze

   

   

  23 marca klasa IIIa wzięła udział w zajęciach prowadzonych wolontariuszy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach w ramach programu "Polichrom". Zajęcia odbywały się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej na Suchej Górze. Dzieci zapoznały się z pracą strażaków, poznały sprzęt strażacki  oraz dowiedziały się jak udzielać pierwszej pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. W trakcie trwania zajęć odbyły się również konkursy z nagrodami, gry i zabawy oraz słodki poczęstunek.

   

  Bardzo dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć Pani mgr Barbarze Fajer i Pani mgr Agnieszce Szelidze oraz uczennicom ZSAEiO w Bytomiu. 
   

  Uczniowie klasy 3 a z wychowawczynią mgr Joanną Henkel

 • Kino Szkoła

   

  22 marca 2017r. dzieci z klasy IIB, IIIA i IIIc uczestniczyły w warsztatach medialnych w BCK w Bytomiu organizowanych w ramach projektu KINO SZKOŁA pt: „ Rzeźbiarz – rzeźbimy ulubionego bohatera.”

  W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się na czym polega praca rzeźbiarza, jakich materiałów i narzędzi do swojej pracy używa artysta – rzeźbiarz oraz same spróbowały z materiałów ekologicznych „ wyrzeźbić” swoją ulubioną postać. Warsztaty wszystkim bardzo się podobały.

   

 • Szkolne Wybory Książek 2017

   

  17 marca 2017r. odbyły się w bibliotece Szkolne Wybory Książek. Wybory miały charakter zbliżony do prawdziwych: były urny wyborcze – oddzielne dla kl. I-III i IV-VI, komisja wyborcza (w składzie dziewczyny z kl. VI b - Alicja Rak, Martyna Moj, Oliwia Orzełowska, Paulina Knop i Paulina Zgaślik), a także listy wyborcze, na których komisja zaznaczała, którzy uczniowie już głosowali oraz lokal wyborczy - biblioteka szkolna.

  Poszczególne klasy były zapraszane przez członków komisji do biblioteki na głosowanie. Dodatkowo w przypadku najmłodszych wyborców (I klasa) komisja pomagała przy wypełnianiu kart wyborczych.

  Po zakończeniu głosowania, komisja zamknęła lokal wyborczy, wysypała karty wyborcze z urn, podliczyła wszystkie głosy oddane na książki, a następnie sporządziła wstępny raport z wynikami wyborów. Dzięki tym wszystkim czynnościom uczennice poznały pracę komisji wyborczej.

  Wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w wyborach książek. Naszych czytelników zainteresował fakt, że będą mieli wpływ na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Natomiast najmłodsi uczniowie byli bardzo przejęci faktem, że wzięli udział w „prawdziwych” wyborach.

   

  WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I UDZIAŁ !!!

   

  Wybory zorganizowała i przeprowadziła: mgr Katarzyna Stącel

  wraz z Samorządem Szkolnym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 • Szkolne Wybory Książek 2017

   

  17 marca 2017r. odbyły się w bibliotece Szkolne Wybory Książek. Wybory miały charakter zbliżony do prawdziwych: były urny wyborcze – oddzielne dla kl. I-III i IV-VI, komisja wyborcza (w składzie dziewczyny z kl. VI b - Alicja Rak, Martyna Moj, Oliwia Orzełowska, Paulina Knop i Paulina Zgaślik), a także listy wyborcze, na których komisja zaznaczała, którzy uczniowie już głosowali oraz lokal wyborczy - biblioteka szkolna.

  Poszczególne klasy były zapraszane przez członków komisji do biblioteki na głosowanie. Dodatkowo w przypadku najmłodszych wyborców (I klasa) komisja pomagała przy wypełnianiu kart wyborczych.

  Po zakończeniu głosowania, komisja zamknęła lokal wyborczy, wysypała karty wyborcze z urn, podliczyła wszystkie głosy oddane na książki, a następnie sporządziła wstępny raport z wynikami wyborów. Dzięki tym wszystkim czynnościom uczennice poznały pracę komisji wyborczej.

  Wszyscy uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w wyborach książek. Naszych czytelników zainteresował fakt, że będą mieli wpływ na zakup książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Natomiast najmłodsi uczniowie byli bardzo przejęci faktem, że wzięli udział w „prawdziwych” wyborach.

   

  WSZYSTKIM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA ZAANGAŻOWANIE I UDZIAŁ !!!

   

  Wybory zorganizowała i przeprowadziła: mgr Katarzyna Stącel

  wraz z Samorządem Szkolnym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

 • Opowieść o bezbarwnym motylku

   

   

   

  "Opowieść o bezbarwnym motylku" Bogumiła Antkowiak

   

   

   

   Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

   

   

   

   

   

   

 • O naszej szkole

   Fotor1127233142

   
   
  O nas...
       
     
   
   Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej mają prowadzone zajęcia na parterze, który jest dostosowany i przeznaczony wyłącznie dla potrzeb edukacji wczesnoszkolnej naszych najmłodszych uczniów.  Uczniowie mogą korzystać z posiłków w naszej stołówce. Obiady wydawane są oddzielnie dla poszczególnych grup wiekowych o określonych porach. Ponadto najmłodsi uczniowie korzystają z darmowego programu owoce w szkole, dzięki któremu otrzymują zawsze świeże i zdrowe produkty!
   
   
  Uczniowie szkoły podstawowej mają do dyspozycji świetlicę czynną od 7:00 do 16:00, gdzie zajęcia w niewielkich grupach prowadzi wykwalifikowana kadra. Szkoła posiada stałą opiekę higienistki szkolnej, pedagogów szkolnych, a dwa razy w tygodniu uczniowie i rodzice mogą skorzystać z porady psychologa szkolnego. 
  Szkoła posiada plac zabaw dla najmłodszych  zrealizowany w ramach Rządowego programu Radosna Szkoła. Posiadamy również w pełni wyposażony, oddzielny pokój zabaw dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Dla najmłodszych klas prowadzimy również zajęcia na basenie i w doskonale wyposażonej i zabezpieczonej pracowni komputerowej. W edukacji wczesnoszkolnej nasi nauczyciele realizują wiele projektów edukacyjnych.
   
    
   
    
   
  W roku 2011 nasza szkoła została laureatem konkursu: "Otwarta Szkoła",  jako jedyna szkoła z województwa śląskiego, zdobyła to wyróżnienie w obszarze edukacja cudzoziemców i mniejszości narodowych. 
   
  W marcu 2013r. szkoła została wyróżniona Certyfikatem Społecznie Zaangażowanej Placówki za udział w II edycji ogólnopolskiej kampanii "Wszystkie Kolory Świata"
   
  W maju 2013r. placówka otrzymała tytuł "Bezpieczna szkoła" oraz członkostwo Ogólnopolskiego Klubu Bezpieczne Szkoły.
   

   

   os bs logo 
   

   W listopadzie 2015r. szkoła otrzymała Certyfikat Szkoły Promującej Czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży za udział w projekcie CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

 • Lekki tornister

   Lekki tornister - zalecenia WSSE w Katowicach

  plecak

 • Bytomski Uniwersytet Dziecięcy

  BYTOMSKI UNIWERSYTET DZIECIĘCY

  budWiecej...

  Wraz z nowym rokiem akademickim rusza w Bytomiu Uniwersytet Dziecięcy. Podczas zajęć mali studenci zgłębiają tajniki nauki, biorąc udział w licznych pokazach i wykładach. Spotkania adresowane będą do dzieci w wieku 6-12 lat, które nie boją się zadawać pytań. 

  Plakat - zobacz

  Harmonogram - pobierz

 • Wyloguj się do życia

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

   

   

   

   

   

   

   

  Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 37 - jako jedna z 7 szkół w Bytomiu - będzie realizowała projekt: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych".

   

  Celem tego projektu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, podejmowanie przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych.

   

  Szkoła na zakup książek wyda w sumie 15 000,00zł.

   

  Podobnie jak przy projekcie "Książki naszych marzeń" - przeprowadzone zostaną Szkolne Wybory Książek - co ułatwi sporządzenie listy zapotrzebowania czytelników biblioteki szkolnej.

   

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

   

  Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 37 - jako jedna z 7 szkół w Bytomiu - będzie realizowała projekt: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych".

   

  Celem tego projektu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów, podejmowanie przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, wzmacnianie potencjału i roli bibliotek szkolnych, a także uatrakcyjnienie księgozbiorów bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych oraz lektur szkolnych.

   

  Szkoła na zakup książek wyda w sumie 15 000,00zł.

   

  Podobnie jak przy projekcie "Książki naszych marzeń" - przeprowadzone zostaną Szkolne Wybory Książek - co ułatwi sporządzenie listy zapotrzebowania czytelników biblioteki szkolnej.

   

 • Męskie zajęcia w Klubie Franklina

   

  Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

 • II miejsce dla Karola Kowalskiego

   
   
  Karol Kowalski z klasy 3 c zajął II miejsce w konkursie plastycznym "Spędzamy wspólnie czas w rodzinie", organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Wydział Edukacji oraz Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami Urzędu Miejskiego w Bytomiu w ramach kampanii społecznej Drogowskaz dla rodzin.
   
  Konkurs adresowany był do najmłodszych uczniów bytomskich szkół podstawowych, a zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wspólnie spędzany czas wraz z rodziną.
  Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac.
   
  Gratulujemy!
   
  Ucznia do konkursu przygotowała pani mgr Halina Miś
 • II miejsce dla Karola Kowalskiego (2)

   
   
  Karol Kowalski z klasy 3 c zajął II miejsce w konkursie plastycznym "Spędzamy wspólnie czas w rodzinie", organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Wydział Edukacji oraz Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami Urzędu Miejskiego w Bytomiu w ramach kampanii społecznej Drogowskaz dla rodzin.
   
  Konkurs adresowany był dla najmłodszych uczniów bytomskich szkół podstawowych, a zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wspólnie spędzany czas wraz z rodziną. Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac.
   
  Gratulujemy.
   
  Ucznia do konkursu przygotowała pani mgr Halina Miś
 • II miejsce dla Karola Kowalskiego

   
   
  Karol Kowalski z klasy 3 c zajął II miejsce w konkursie plastycznym "Spędzamy wspólnie czas w rodzinie", organizowanym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Wydział Edukacji oraz Wydział Promocji Bytomia i Kontaktów z Mediami Urzędu Miejskiego w Bytomiu w ramach kampanii społecznej Drogowskaz dla rodzin.
   
  Konkurs adresowany był do najmłodszych uczniów bytomskich szkół podstawowych, a zadaniem uczestników było przygotowanie pracy plastycznej przedstawiającej wspólnie spędzany czas wraz z rodziną.
  Na konkurs wpłynęło ponad 60 prac.
   
  Gratulujemy!
   
  Ucznia do konkursu przygotowała pani mgr Halina Miś
 • Zabawa w maga

   

   

   

   

  "Syrop maga ABRAKABRY" Wojciech Widłak z serii "Czytam sobie."

   

   

   Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

   

   

   

 • Reforma oświaty

  Podstawowe informacje dotyczące reformy oświaty

  Znalezione obrazy dla zapytania reforma oswiaty

  Strona internetowa Ministerstwa Edukacji Narodowej: 

  http://reformaedukacji.men.gov.pl/

  Strona internetowa Kuratorium Oświaty w Katowicach: 

  http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php?page=NewsPage&menuItemId=1014

  Strona internetowa Kuratorium Oświaty w Katowicach – broszura "Dobra szkoła": 

  http://www.kuratorium.katowice.pl/userfiles/broszura-dobra-szkola-reforma%20edukacji.pdf

 • Wiosennie w Klubie Franklina

  Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

 • Słodkie Walentynki

   

  Samorząd Szkolny postanowił uczcić 14 lutego czyli Dzień Zakochanych oferując uczniom i nauczycielom "małe co nie co" czyli przepyszne słodkości upieczone przez nasze wspaniałe mamy.

   

   

  Dziękujemy bardzo!

   

   

   

   

 • Bal karnawałowy z przedszkolakami

   

  Jak co roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w balu karnawałowym.

   

  8 lutego 2017r. bawiły się dzieci z klas I – III, a 9 lutego uczniowie klas starszych. Ten bal był jednak wyjątkowy, gdyż gościlismy na nim przedszkolaków z pobliskich przedszkoli.

   

  Na udekorowanej sali gimnastycznej, wśród dymów, laserów, świateł i doskonałej muzyki pląsały piękne księżniczki, królowie, damy dworu, rycerze, piłkarze oraz inne postacie z bajek i filmów.  

  W przerwie balu w salach przygotowano słodki poczęstunek. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości. To był naprawdę udany bal!!!!!

 • Ogłoszenie

  UWAGA OGŁOSZENIE STOŁÓWKI SZKOLNEJ

  Drodzy rodzice/opiekunowie !

  Prosimy o terminowe regulowanie kwoty. Nie dotrzymanie terminu będzie traktowane jako rezygnacja z posiłku. 

  Dziękujemy!

 • Zwyciestwo Szkoły Podstawowej nr 37 w konkursie świątecznym

   

   

  I miejsce dla Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu w świątecznym konkursie na najładniej udekorowaną choinkę - zorganizowanym przez CH M1 w Bytomiu.

   

  Nagroda: sprzęt nagłaśniający i oświetleniowy o wartości: 5350zł.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Świąteczna impreza integracyjna w świetlicy szkolnej

 • Świątecznie w Klubie Franklina

   

   

   

  "Franklin i prezent świąteczny"

   

   

  Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

   

   

   

 • Święta w Hogwarcie 2016

   

   

  Punktacja domów:

  Gryfindor - 20

  Ravenclav - 33

  Slytherin - 17

   

   

   

   

   

   

 • Klasa IIc w projekcie: "Opowieści instrumentów"

  mm

   

  24 grudnia 2016 roku klasa II c uczestniczyła w projekcie edukacyjnym Śląskiego Towarzystwa Muzycznego i Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu „Opowieści instrumentów”.

  MUZeum MUZycznie łączy sztukę, muzykę, literaturę, nowe technologie z wiedzą naukową.

   

  Zajęcia były dostosowane do wieku uczestników.

   

   

 • Gwiazdka w poezji

   

   

  16 grudnia 2016r. dwóch uczniów klasy IIB: Amelia Harwig i Mikołaj Kozak reprezentowało naszą szkołę w I Miejskim Konkursie Poetycko – Recytatorskim „ GWIAZDKA W POEZJI” pod patronatem prezydenta miasta Bytom – p. Damiana Bartyli.

   

   

  Zadaniem uczniów było samodzielne napisanie wiersza o tematyce świątecznej, a następnie piękne wyrecytowanie go przed komisją podczas konkursu. Uczennica Amelia Harwig zajęła w tym konkursie wysokie II miejsce, a Mikołaj otrzymał nagrodę pocieszenia.

   

  Uczniów do konkursu przygotowała pani Hanna Marczyk.

 • Szkolne Jasełka 2016

 • Gwiazdka w Poezji

  16 grudnia 2016r. dwóch uczniów klasy IIB: Amelia Harwig i Mikołaj Kozak reprezentowało naszą szkołę w I Miejskim Konkursie Poetycko – Recytatorskim „ GWIAZDKA W POEZJI” pod patronatem prezydenta miasta Bytom – p. Damiana Bartyli.

  Zadaniem uczniów było samodzielne napisanie wiersza o tematyce świątecznej, a następnie piękne wyrecytowanie go przed komisją podczas konkursu. Uczennica Amelia Harwig zajęła w tym konkursie wysokie II miejsce, a Mikołaj otrzymał nagrodę pocieszenia.

  Uczniów do konkursu przygotowała pani Hanna Marczyk.

 • Jakub Olszewski laureatem Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego

  Jakub Olszewski laureatem wojewódzkiego konkursu poetyckiego dla szkół podstawowych i gimnazjów organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Miasta Zabrza. 

  Podczas Wernisażu Poetyckiego, który odbędzie się 14 grudnia w Zabrzu zostaną wręczone laureatom dyplomy i tomiki XIII Antologii Poezji Dziecięcej oraz nagrody indywidualne dla finalistów. Recenzentem tegorocznego - XIII tomu antologii jest Janosch. Ucznia do konkursu przygotowała mgr Joanna Grygiel.
  Gratulujemy.

   

   

   

 • Mikołajki w SP 37

  mm

   

   

  6 grudnia 2016r. uczniowie klas I-III wyjechali do Teatru Rozrywki w Chorzowie na musical "Kot w butach". Po wspaniałym i barwnym przedstawieniu spotkali sie z Mikołajem, który wręczył im słodkie upominki.

   

  Wyjazd zorganizowały panie: mgr J.Grygiel i mgr H.Miś

   

   

 • Inwentaryzacja w bibliotece szkolnej

  W okresie od 28.11.2016r. do 09.12.2016r. biblioteka szkolna będzie nieczynna

  z powodu inwentaryzacji (skontrum) ksiegozbioru.

   

   

 • Światowy Dzień Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej

 • Wizyta Świetlików w Miejskiej Bibliotece Publicznej - Filii nr 4 w Bytomiu

 • Tydzień polski

   

  W listopadzie w naszej szkole obchodziliśmy "Tydzień polski".

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Dzień Niepodległości 2016

 • Sport to zdrowie!

  Naszą szkołę odwiedzili sportowcy bytomskich klubów. Piłkarze i hokeiści opowiadali o swoich zainteresowaniach i zachęcali do uprawiania sportu. Odbył się również pokaz umiejętności sportowych.  Podsumowaniem tego spotkania był konkurs plastyczny, którego hasłem przewodnim było "Mamo, tato chodź na mecz".  I miejsce w konkursie zdobyła Nikola Bryła, uczennica klasy III a. W nagrodę otrzymała piłkę podpisami bytomskich sportowców. Autorzy najciekawszych prac otrzymali wyróżnienia.

 • Laureatki Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Jadą wozy kolorowe”.

  Uczennice klasy IIB zostały laureatkami Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Jadą wozy kolorowe”.  Wykonały piękne przestrzenne prace.  Uczennica Wiktoria Rogocz zajęła II miejsce, Hetmańczyk Natalia zdobyła III miejsce a  Misz Julia zdobyła wyróżnienie . Uczennice do konkursu przygotowała p. Hanna Marczyk. Nagrodzonym uczennicom serdecznie gratulujemy!!!

 • Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty - dostawa energii cieplnej do szkoły w 2018 r.

  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty - dostawa energii cieplnej do szkoły w 2018 r..- zobacz w BIP tutaj...

 • Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty - dostawa gazu w 2018 r

  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w zamówieniu pn.: "Kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (sprzedaż i dystrybucja) dla Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu" w 2018r.- zobacz w BIP tutaj...

 • Sekret ponurego zamku

   

   

   

  "Sekret ponurego zamku" Wojciech Widłak. Czytam sobie, wydaw. Egmont.

   

   

   Zajęcia zrealizowano w ramach "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - Priorytet 3"

   

   

   

   

   

 • Dzień Zdrowego odżywiania

  Klasa Ia bierze w tym roku udział w ogólnopolskim programie "Śniadanie Daje Moc". 


  Dzień 8 listopada  to święto zdrowego odżywiania
  , które obchodzą uczniowie ponad 6 tysięcy szkół  w Polsce. Dla naszych uczniów ten dzień też był pełnym niezapomnianych i smacznych wrażeń.
  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły po lekcji o zdrowym odżywianiu  przygotowali wspólnie sałatkę owocową, która obok kanapek i jogurtu stała się składnikiem ich drugiego śniadania. 

   

 • Kino-Szkoła

  Uczniowie młodszych klas naszej szkoły wzięli udział w zajęciach Kino-Szkoła.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Wycieczka do kopalni Guido

  4 listopada byliśmy na wycieczce w Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego  Guido w Zabrzu. Zwiedziliśmy dwa poziomy:  170 i 320. Na poziomie 170, zwanym Święta Barbara widzieliśmy kaplicę , witraże i rzeźbę św. Barbary. Poznaliśmy pracę górników w dawnych czasach, oglądaliśmy stajnie. Na poziomie 320 oglądaliśmy pracę maszyn górniczych oraz przejechaliśmy się elektryczną kolejką podwieszaną. Bardzo podobała nam się wycieczka, zachęcamy wszystkich do jej   odwiedzenia. 

   

   

   

   

 • Halloween w Szkole Magii i Czarodziejstwa

 • Franklin i święto duchów

   

   

  Czytamy z Franklinem: "Franklin i święto duchów" Paulette Bourgeois.

  Wydaw. Debit, 2015.

   

   

   

   

   

   

   

 • Pokaz iluzjonisty

  24 października 2016 r. w naszej szkole gościlismy iluzjonistę. Występ zawierał wiele ciekawych trików,  między nnnymi lewitowanie. Pokaz bardzo podobał się naszym uczniom.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Mapa Huncwotów 3

 • Dzień Nauczyciela 2016

  14 października 2016r. nauczyciele obchodzili swoje święto w szkole. Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia przez uczniów klas II, III, IV, V i VI-tych pod kierunkiem Pań mgr Katarzyny Kroj, mgr Małgorzaty Garus i mgr Aleksandry Jóźwik. Wspaniale zaprezentował się również Szkolny Chór, w skład którego weszli nowi uczniowie z klas IV-tych.

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor mgr Jolanta Sadowska życzyła wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom uczniów szczęścia i radości z wykonywanej pracy, zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów. Z rąk pani Dyrektor nauczyciele oraz pracownicy otrzymali również Nagrodę Dyrektora za rzetelną pracę na rzecz szkoły.

   

 • Tort urodzinowy dla biblioteki

   

   

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych w Klubie Przyjaciół Franklina świętowaliśmy urodziny biblioteki. Z tej okazji po wysłuchaniu książki "Franklin i przyjęcie urodzinowe", wykonaliśmy tort przestrzenny dla biblioteki.

   

   

   

   

   

   

 • Wybory Samorządu Uczniowskiego 2016

   

   

  Przewodnicząca Szkoły:

                                    Alicja Rak kl. 6b

   

  Rada Samorządu Uczniowskiego:

                                    Ewa Pochała kl. 4a

                                    Marcin Dzionsko kl. 5a

                                    Marcelina Stefańska kl. 6a

                                    Paulina Knop kl. 6b

   

   

   

   

 • Dzień zwierzaka

 • Dzień zwierzaka

   

  Światowy Dzień Zwierząt

  w Klubie Przyjaciół Franklina

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Uroczyste otwarcie nowej pracowni przyrodniczej

   

   

  3 pażdziernika 2016r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni przyrodniczej w naszej szkole. Uczniowie klasy IIIb oraz klas IV-VI pod kierynkiem pań: mgr Anny Kalyty, mgr Ewy Janik, mgr inż. Beaty Turos oraz mgr Aleksandry Jóźwik - przygotowali program artystyczny "Z przyrodą za pan brat".

   

  Gośćmi na uroczystości byli: Prezydent Miasta Bytomia - Damian Bartyla, Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - Andrzej Pilot, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu - Mariusz Janas, Radny Rady Miejskiej w Bytomiu - Marek Wilk, Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Bytomiu - Aldona Kopczyńska, Starszy Wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Gliwicach - Mirosław Papiernik, Kierownika Zespołu Ochrony Przyrody, Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowotnej WFOŚ i GW w Katowicach - Ewa Cofała, Kierownik Referatu Ekonomicznego WE w Bytomiu - Bożena Gawrońska-Froń, Inspektor Wydziału Edukacji UM w Bytomiu - Wioletta Kazior-Klimowicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 23 w Bytomiu - Ilona Szeliga, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 11 w Bytomiu - Grażyna Dyszy oraz Przedstawiciel Rady Rodziców - Izabela Rak, jak również nauczyciele oraz uczniowie.

   

 • Mapa Huncwotów 2

 • Oko w oko z diplodokiem

   

   

  Nowy rok szkolny w Klubie Franklina - rozpoczęliśmy warsztatami z serią "Czytam sobie w bibliotece". W części pierwszej poznaliśmy książeczkę "Oko w oko z diplodokiem" Joanny Jagiełło, a następnie wykonaliśmy wspaniałe dinozaury z tektury.

   

   

   

   

   

   

   

 • Oko w oko z diplodokiem

   

   

  Nowy rok szkolny w Klubie Franklina - rozpoczęliśmy warsztatami z serią "Czytam sobie w bibliotece". W części pierwszej poznaliśmy książeczkę "Oko w oko z diplodokiem" Joanny Jagiełło, a następnie wykonaliśmy wspaniałe dinozaury z tektury.

   

   

   

   

   

   

   

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


   
  1 września 2016 roku nasi uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Uczniowie klas 4-6 pod opieką Pani Aleksandry Jóźwik, Pana Dariusza Grzegorczyka i Lesława Gutwińskiego przygotowali krótki wystep artystyczny.
  Po akademii Pani Dyrektor Jolanta Sadowska uroczyście rozpoczęła rok szkolny 2016/2017.
   
  W nowym roku szkolnym zyczymy wszystkim sukcesów i samych szóstek!
   
   
   
   
 • Rozpoczęcie roku szkolnego w klasie pierwszej


   
   
  1 września 2016 roku nasi uczniowie klasy pierwszej rozpoczęli nowy rok szkolny 2016/2017. Uroczystą akademię przygotowali ucziowie klasy pierwszej i czwartej pod opieką Pani Joanny Grygiel.
   
  Po akademii Pani Dyrektor Jolanta Sadowska uroczyście pasowała naszych najmłodszych na uczniów Szkoły Podstaowej nr 37 w Bytomiu.
   
  W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom sukcesów i uśmiechu na twarzy!
   
   
   
   
   
   
   
   
 • Mapa Huncwotów 1

   

  W tym roku szkolnym do Klubu Harrego Pottera dołączyły do nas nowe uczennice Hogwartu:

  - Kinga Bulka oraz Ewa Pochała :) - przydzielone zostały do Ravenclawu!!! Gratulujemy :)

   

  Teraz uczniowie w ramach swoich domów pracują nad: Mapą Huncwotów - przystosowując ją do pomieszczeń szkolnych :D

   

  Powodzenia!

   

   

   

   

 • Bytomski Uniwersytet Dziecięcy

  budWraz z nowym rokiem akademickim rusza w Bytomiu Uniwersytet Dziecięcy. Podczas zajęć mali studenci zgłębiają tajniki nauki, biorąc udział w licznych pokazach i wykładach. Spotkania adresowane będą do dzieci w wieku 6-12 lat, które nie boją się zadawać pytań. 

  Plakat - zobacz

  Harmonogram - pobierz


  Bytomski Uniwersytet Dziecięcy to wykłady, pokazy naukowe, spotkania z ciekawymi ludźmi i konkursy. Celem jest zainspirowanie dzieci do zgłębiania własnych zainteresowań oraz pokazanie im różnorodności świata badań. Ideą nie jest nauka konkretnego przedmiotu, ale sam fakt zadawania pytań i uzyskiwania na nie odpowiedzi. Uczestnicy dowiedzą się, że zdobywanie wiedzy jest fascynującą przygodą. Duży nacisk położony zostanie na przedmioty związane ze zjawiskami meteorologicznymi, chemicznymi, fizycznymi czy zagadnieniami dotyczącymi muzyki, geografii, kultury i biologii. 

  Więcej na stronie UM Bytom....

 • Klub Przyjaciół Franklina

  Żółwik Franklin to jeden z ulubionych książkowych bohaterów najmłodszych czytelników biblioteki. W związku z jego niesłabnącą popularnością w naszej bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia w ramach Klubu Przyjaciół Franklina. Członkami klubu są uczniowie klas I-III SP, którzy lubią czytać i poznawać nowe przygody Franklina i nie tylko. Poziom zajęć dostosowany jest do wieku i umiejętności czytelniczych uczniów.

   

  Klub Przyjaciół Franklina istnieje od 2012 roku, od tego czasu dowiedzieliśmy się już czego boi się Franklin i czy lubi czytać książki, czy ma swoje wymarzone zwierzątko, jakich ma przyjaciół i czy potrafi zadbać o porządek w swoim pokoju. Na zajęciach rozwijamy sowja kreatywność: wykonujemy prace plastyczne, rozwiązujemy zagadki i krzyżówki oraz kolorujemy, szyjemy i lepimy.

   

  Jeśli chciałbyś poznać nowe przygody Franklina, przyjdź do biblioteki na spotkania klubu

  - w każdą środę o godz. 13.30.

   

  ZAPRASZAMY! 

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

   

  W dniu 24 czerwca 2016 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016. W części artystycznej wystąpili uczniowie klas I-III przygotowani pod kierunkiem pań: mgr Joanny Henkel i mgr Ewy Janik. Dyrektor szkoły Pani mgr Jolanta Sadowska pogratulowała wszystkim, którzy uzyskali promocję do klas programowo wyższych, życzyła dobrego i bezpiecznego wypoczynku w wakacje.

   

  Na koniec Pani Dyrektor serdecznie podziękowała za współpracę oraz wieloletnie zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły pani mgr Irenie Szewczyk, która odchodziła do pracy do innej placówki oraz pani mgr Beacie Turos za wieloletnie pełnienie funkcji zastępcy dyrektora.

   

  Uczniom, którzy ukończyli naukę z wyróżnieniem wręczone zostały dyplomy oraz nagrody książkowe. W trakcie apelu podsumowano również wyniki konkursów i zawodów szkolnych oraz wyróżniono uczniów za zaangażowanie na rzecz środowiska lokalnego, a także za czytelnictwo.

   

   

  Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy słonecznych wakacji!

 • Nagroda główna w II Międzyszkolnym Konkursie Tańca Dowolnego pod nazwą "Po prostu tańcz"

   

   

   

  Miło nam poinformować, że uczennica PAULINA ZGAŚLIK z kl. 5b  zdobyła GRAND PRIX (nagrodę główną) w II Międzyszkolnym Konkursie Tańca Dowolnego pod nazwą "Po prostu tańcz"o Puchar Przechodni Prezydenta Bytomia w kategorii klas IV-VI.

   

   

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

   

   

   

 • Otwarte Mistrzostwa Bytomia w Judo Dzieci

   

   

   

   

  Uczeń naszej szkoły JAROSŁAW IWANISZYN z kl. 5b zajął

  III miejsce w Otwartych Mistrzostwach Bytomia w Judo Dzieci.

   

   

  Gratulujemy!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Zielone oblicze Bytomia

   

   

   

   

   

  W Miejskim Konkursie Ekologicznym "Zielone oblicze Bytomia" III miejsce zdobyły uczennice Paulina Knop i Wiktoria Bogunia, a wyróżnienie otrzymały: Paulina Zgaślik i Martyna Moj - z klasy Vb.

   

  Gratulujemy!

   

  Uczennice do konkursu przygotowała pani: mgr Anna Kalyta.

   

   

   

   

   

   

   

 • Magiczna noc z Harrym Potterem - rok II

   

  To była niezapomniana, magiczna noc! 10 czerwca 2016r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 5B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

   

  O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - tak jak rok temu - przywitały drugoroczniaków oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

   

  Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

   

  Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja, Klub Pojedynków, Eliksiry, Wróżbiarstwo. Na poszczególnych lekcjach uczniowie nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów. Na lekcji transmutacji stworzyliśmy przepiękne "Pamiętniki nastolatki z Hogwartu" - techniką scrapbooking.

   

 • Magiczna noc z Harrym Potterem - rok II

   

  To była niezapomniana, magiczna noc! 10 czerwca 2016r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 5B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

   

  O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - tak jak rok temu - przywitały drugoroczniaków oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

   

  Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

   

  Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja, Klub Pojedynków, Eliksiry, Wróżbiarstwo. Na poszczególnych lekcjach uczniowie nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów. Na lekcji transmutacji stworzyliśmy przepiękne "Pamiętniki nastolatki z Hogwartu" - techniką scrapbooking.

   

 • Magiczna noc z Harrym Potterem - rok II

   

  To była niezapomniana, magiczna noc! 10 czerwca 2016r. w piątek, późnym wieczorem potteromaniacy z klasy 5B zebrali się w bibliotece szkolnej, która w magiczny sposób przemieniła się w Szkołę Magii i Czarodziejstwa HOGWART.

   

  O godzinie 20.00 otworzyły się wrota Hogwartu i profesorki Nimfadora Tonks (Katarzyna Stącel) oraz Aurora Sinistra (Bożena Kutka) - tak jak rok temu - przywitały drugoroczniaków oraz przydzieliły ich do odpowiednich domów w szkole (według przynależności w Klubie Harrego Pottera).

   

  Każdy uczestnik miał na sobie odpowiedni strój jaki nosili uczniowie Hogwartu. Wyglądaliśmy bardzo dostojnie i elegancko!

   

  Po rozlokowaniu się w dormitoriach i przedstawieniu Prefektów, uczniowie rozpoczęli następujące zajęcia: Transmutacja, Klub Pojedynków, Eliksiry, Wróżbiarstwo. Na poszczególnych lekcjach uczniowie nabywali standardowych umiejętności magicznych i rywalizowali ze sobą o punkty dla poszczególnych domów. Na lekcji transmutacji stworzyliśmy przepiękne "Pamiętniki nastolatki z Hogwartu" - techniką scrapbooking.

   

 • Magiczne Kalambury

 • Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Eko-Planeta

   

   

   

   

  Uczeń naszej szkoły Łukasz Gwóźdź z klasy 4a otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Ekologicznym Eko-Planeta. Gratulujemy!

   

   

  Do konkursu ucznia przygotowała pani mgr Anna Kalyta.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • I miejsce w konkursie B jak Bytom w Lapbookach

   

  Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły : Alicja Rak i Paulina Zgaślik otrzymały I miejsce, a Paulina Knop II miejsce w miejskim konkursie pt.: "B jak Bytom w lapbookach". Gratulujemy!

   

  Uczennice wykonały piękne książki tematycznie związane z Bytomiem: "Zabytki Bytomia", "Miejsca wypoczynku w Bytomiu" oraz "Rowerem przez Bytom".

   

  Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu. Patronat nad konkursem objął Prezydent miasta Bytomia - Damian Bartyla.

   

  Wręczenie nagród odbyło się 20 maja 2016r. w sali konferencyjnej MBP w Bytomiu.

  Po uroczystościach uczennice miały okazję zwiedzić gmach biblioteki publicznej oraz zobaczyć ciekawą wystawę gadżetów związanych z książkami i biblioteką.

   

   

  Uczennice do konkursu przygotowała pani: mgr Katarzyna Stącel.

   

 • I miejsce w konkursie B jak Bytom w Lapbookach

   

  Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły : Alicja Rak i Paulina Zgaślik otrzymały I miejsce, a Paulina Knop II miejsce w miejskim konkursie pt.: "B jak Bytom w lapbookach". Gratulujemy!

   

  Uczennice wykonały piękne książki tematycznie związane z Bytomiem: "Zabytki Bytomia", "Miejsca wypoczynku w Bytomiu" oraz "Rowerem przez Bytom".

   

  Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu. Patronat nad konkursem objął Prezydent miasta Bytomia - Damian Bartyla.

   

  Wręczenie nagród odbyło się 20 maja 2016r. w sali konferencyjnej MBP w Bytomiu.

  Po uroczystościach uczennice miały okazję zwiedzić gmach biblioteki publicznej oraz zobaczyć ciekawą wystawę gadżetów związanych z książkami i biblioteką.

   

   

  Uczennice do konkursu przygotowała pani: mgr Katarzyna Stącel.

   

 • I miejsce w konkursie B jak Bytom w Lapbookach

   

  Miło nam poinformować, że uczennice naszej szkoły : Alicja Rak i Paulina Zgaślik otrzymały I miejsce, a Paulina Knop II miejsce w miejskim konkursie pt.: "B jak Bytom w lapbookach". Gratulujemy!

   

  Uczennice wykonały piękne książki tematycznie związane z Bytomiem: "Zabytki Bytomia", "Miejsca wypoczynku w Bytomiu" oraz "Rowerem przez Bytom".

   

  Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna oraz Szkoła Podstawowa nr 3 w Bytomiu. Patronat nad konkursem objął Prezydent miasta Bytomia - Damian Bartyla.

   

  Wręczenie nagród odbyło się 20 maja 2016r. w sali konferencyjnej MBP w Bytomiu.

  Po uroczystościach uczennice miały okazję zwiedzić gmach biblioteki publicznej oraz zobaczyć ciekawą wystawę gadżetów związanych z książkami i biblioteką.

   

   

  Uczennice do konkursu przygotowała pani: mgr Katarzyna Stącel.

   

 • Dzień Mamy i Taty 2016

   

  20 maja 2016r. w godzinach popołudniowych w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody Dnia Mamy i Taty w klasach I-III, na które zaproszeni byli wszyscy rodzice naszych uczniów.  Mogliśmy podziwiać wspaniałe przedstawienie dzieci z Kółka Teatralnego "Łosie w sosie" oraz występy szkolnego zespołu taneczno-wokalnego. Po występach każda klasa wyśpiewała swoim rodzicom wzruszające piosenki o miłości, dobroci oraz szacunku dla najmłodszych.

   

  A na koniec imprezy niespodzianka!  Występ nauczycieli, którzy deklamowali wiersze Juliana Tuwima. Swoim wystąpieniem dostarczyli zaproszonym gościom dużej dawki śmiechu na sali, a więc zadanie zostało wykonane.

  Na scenie bawili się: Pani Dyrektor Jolanta Sadowska, Pani Wice Dyrektor Beata Turos, a także: Barbara Grynicz, Lesław Gutwiński, Dorota Sałabun-Gutwińska, Hanna Marczyk, Dorota Podsiadlik oraz Katarzyna Stącel.

  Mamy nadzieję, że występ się podobał i zostanie na długo mile zapamiętany.

   

  Imprezę przygotowały panie: mgr Barbara Grynicz oraz mgr Dorota Podsiadlik.

   

 • Lapbook 2016 - kolejne warsztaty 2

   

 • Przygotowania do kolejnej "Magicznej nocy z Harrym Potterem"

   

  Aktualnie w Klubie HP trwają intensywne przygotowania do organizacji corocznej nocnej imprezy w bibliotece. Przypominamy sobie najważniejsze informacje i fakty poznane w książce "Harry Potter i Komnata Tajemnic": magiczne rośliny, zaklęcia, fantastyczne zwierzaki oraz tajemnice Hogwartu. Za wszystkie informacje uczniowie zdobywają punkty w ramach rywalizacji między domami.

   

  Ciekawe kto ostatecznie otrzyma PUCHAR DOMÓW? :)

   

  Punktacja domów:

  Ravenclaw: 71 pkt.

  Slitherin: 45 pkt.

  Gryfindor: 40 pkt.

   

   

 • Fantastyczne zwierzęta Harrego Pottera od A do Z

   

  W kwietniu i maju 2016r. uczniowie klas IV-VI brali udział w kilku projektach czytelniczych pod wspólnym tytułem "Fantastyczne zwierzęta Harrego Pottera od A do Z".

  Na zajęciach uczniowie poznali: czym jest magiczne zwierzę, co to jest magizoologia oraz klasyfikację magicznych zwierzaków wg. Ministerstwa Magii na podstawie w książki J.K. Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (tytuł oryginału: "Fantastic beast and where to find them").

   

  Młodzież wzieła również udział w ciekawej zabawie polegającej na namalowaniu magicznego zwierzaka, ale żeby było trudniej .... z zawiązanymi oczami (!) Każdy uczeń losował zwierzę, zapoznawał się z jego cechami fizycznymi oraz magicznymi zdolnościami, a następnie starał się wyrazić to poprzez rysunek. Kwintoped, Demimoz, Bahanka, Pufek, Rogogon Węgierski, Kelpia, Plumpka i wiele innych ... wszystkie magiczne stwory na rysunkach uczniów stawały się niegroźne i prześmieszne.

   

  Na podstawie w/w książki w listopadzie ukaże się w kinach film w reżyserii Davida Yates`a pod tym samym tytułem, na który z pewnością wybierzemy się z uczniami. Plakat filmu i zwiastun można obejrzeć tu: FILM 

   

  Zajęcia zorganizowała mgr Katarzyna Stącel w ramach promocji czytelnictwa wśród młodzieży.

 • Fantastyczne zwierzęta Harrego Pottera od A do Z

   

  W kwietniu i maju 2016r. uczniowie klas IV-VI brali udział w kilku projektach czytelniczych pod wspólnym tytułem "Fantastyczne zwierzęta Harrego Pottera od A do Z".

  Na zajęciach uczniowie poznali: czym jest magiczne zwierzę, co to jest magizoologia oraz klasyfikację magicznych zwierzaków wg. Ministerstwa Magii na podstawie w książki J.K. Rowling "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (tytuł oryginału: "Fantastic beast and where to find them").

   

  Młodzież wzieła również udział w ciekawej zabawie polegającej na namalowaniu magicznego zwierzaka, ale żeby było trudniej .... z zawiązanymi oczami (!) Każdy uczeń losował zwierzę, zapoznawał się z jego cechami fizycznymi oraz magicznymi zdolnościami, a następnie starał się wyrazić to poprzez rysunek. Kwintoped, Demimoz, Bahanka, Pufek, Rogogon Węgierski, Kelpia, Plumpka i wiele innych ... wszystkie magiczne stwory na rysunkach uczniów stawały się niegroźne i prześmieszne.

   

  Na podstawie w/w książki w listopadzie ukaże się w kinach film w reżyserii Davida Yates`a pod tym samym tytułem, na który z pewnością wybierzemy się z uczniami. Plakat filmu i zwiastun można obejrzeć tu: FILM 

   

  Zajęcia zorganizowała mgr Katarzyna Stącel w ramach promocji czytelnictwa wśród młodzieży.

 • Lapbook 2016 - kolejne warsztaty 1

 • Zajęcia w Górnośląskim Muzeum w Bytomiu

   

  10 maja 2016r. uczniowie klasy II a i IIc uczestniczyli w ciekawych zajęciach w Górnośląskim Muzeum w Bytomiu w Galerii Malarstwa Polskiego: "Smok Wawelski" - inscenizacje do obrazu Saturnina Świerzyńskiego, Widok Wawelu - czyli wszystko o krajobrazie oraz "Jabłuszko" - zajęcia plastyczno-muzyczne do obrazu "Martwa natura" Zygmunta Waliszewskiego.

   

  Zajęcia z malarstwa wzbogacone były piosenkami inspirowanymi obrazami z galerii muzeum. Dzieci poznały podstawowe gatunki malarskie odgrywając scenki teatralne, malując i śpiewając. Po zajęciach uczniowie obejrzeli wystawy: "Z życia ludu ślaskiego XIX - XX wieku" i "Przyroda Górnego Śląska". Uczestnikom bardzo się ta wycieczka podobała.

   

  Wyjazd do muzeum zorganizowały panie: mgr Joanna Henkel i mgr Halina Miś.

 • Listy Dla Ziemi

  Klasa III a wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej ARKA „Cała Polska listy pisze. Razem dbamy o Ziemię”, która w tym roku zbiegła się z obchodami Dnia Ziemi, organizowanymi pod hasłem „Palący Temat-Niska Emisja”. Akcje określają dwa słowa: edukacja i działanie. Na zajęciach dotyczących ochrony środowiska uczniowie rozmawiali o zanieczyszczeniu naszej planety i postawach proekologicznych. Poznali: jak oszczędzać wodę i energię w domu i szkole, kupować produkty w opakowaniach wytworzonych z surowców wtórnych, jak ograniczać wytwarzanie odpadów; dowiedzieli się, co nazywamy niską emisją. Obiecali, że będą zachęcać dorosłych do korzystania z komunikacji miejskiej i roweru w miejsce prywatnego samochodu. Następnie samodzielnie pisali listy do Ziemi.
  Trzecioklasiści nie zapomnieli o wyhodowanym i zasadzonym drzewie - dębie. Przetrwał on dzielnie pierwszą zimę i ma się dobrze. Dzieci opublikują swoje drzewo na stronie www.drzewo szczęścia.pl. Mają nadzieję, że dąb Julian będzie rósł przynajmniej tak szybko jak oni sami.

 • Z ekologią na Ty

  "Z ekologią na Ty” - pod takim hasłem w dniu 6 maja br. w Zespole Ogólnokształcących Szkół Społecznych odbył się VIII Miejski Konkurs Ekologiczny dla uczniów klas trzecich bytomskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Ewa Pochała kl.IIIb i Kamil Benc kl.IIIa. Podczas finału uczniowie rozwiązywali zadania teoretyczne i praktyczne z zakresu ochrony środowiska. Wykazali się znajomością: wiadomości programowych z zakresu edukacji przyrodniczej w klasach I-III, pojęć związanych z ekologią, zagrożeń środowiska naturalnego, roślin i zwierząt chronionych oraz zachowań proekologicznych.

  W rezultacie zajęli 4. miejsce wśród 12 drużyn zgłoszonych na konkurs. Uczniów do konkursu przygotowała mgr J. Grygiel

                                                                                             

 • Kreatywne warsztaty w świetlicy szkolnej

 • Światowy Dzień Książki w naszej szkole

   

  W dniach 18, 20, 22, 27 oraz 28 kwietnia 2016r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej szkole dzieci z pobliskich przedszkoli: "Miriada"oraz PM nr 10, 51, 63 i 52.

   

  Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.:"Bajka o smutnej Petronelli" w wykonaniu uczniów z klasy: 2b oraz 5b. Przedszkolakom bardzo podobał się występ i świetnie się przy nim bawili. Wykazali się również doskonałą znajomością zalet czytania książek. Na pytanie: "Czy wyobrażasz sobie życie bez książek?" - zawsze odpowiadali przecząco!

   

  Druga część spotkania przeznaczona była na zwiedzanie biblioteki szkolnej i zapoznanie się z jej bogatym księgozbiorem. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały również informacji o ciekawych zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina oraz Klubie Harrego Pottera, a także o szkolnych imprezach nocnych organizowanych dla uczniów naszej szkoły.

   

   Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom za odwiedziny!

   

  Spotkania zorganizowała mgr Katarzyna Stącel w ramach promocji czytelnictwa wśród dzieci oraz promocji szkoły w środowisku lokalnym.

   

 • Światowy Dzień Książki w naszej szkole

   

  W dniach 18, 20, 22, 27 oraz 28 kwietnia 2016r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej szkole dzieci z pobliskich przedszkoli: "Miriada"oraz PM nr 10, 51, 63 i 52.

   

  Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.:"Bajka o smutnej Petronelli" w wykonaniu uczniów z klasy: 2b oraz 5b. Przedszkolakom bardzo podobał się występ i świetnie się przy nim bawili. Wykazali się również doskonałą znajomością zalet czytania książek. Na pytanie: "Czy wyobrażasz sobie życie bez książek?" - zawsze odpowiadali przecząco!

   

  Druga część spotkania przeznaczona była na zwiedzanie biblioteki szkolnej i zapoznanie się z jej bogatym księgozbiorem. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały również informacji o ciekawych zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina oraz Klubie Harrego Pottera, a także o szkolnych imprezach nocnych organizowanych dla uczniów naszej szkoły.

   

   Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom za odwiedziny!

   

  Spotkania zorganizowała mgr Katarzyna Stącel w ramach promocji czytelnictwa wśród dzieci.

   

 • Światowy Dzień Książki w naszej szkole

   

  W dniach 18, 20, 22, 27 oraz 28 kwietnia 2016r. z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich gościliśmy w naszej szkole dzieci z pobliskich przedszkoli: "Miriada"oraz PM nr 10, 51, 63 i 52.

   

  Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć przedstawienie pt.:"Bajka o smutnej Petronelli" w wykonaniu uczniów z klasy: 2b oraz 5b. Przedszkolakom bardzo podobał się występ i świetnie się przy nim bawili. Wykazali się również doskonałą znajomością zalet czytania książek. Na pytanie: "Czy wyobrażasz sobie życie bez książek?" - zawsze odpowiadali przecząco!

   

  W przedstawieniu wystąpiły:

  Alicja Rak - narrator

  Paulina Knop - Smutna Petronella

  Oliwia Orzełowska - królowa Dobrotliwa Mądromiła

  Wiktoria Bogunia - herold oraz Dobra Wróżka

  Paulina Zgaślik - tancerka "przecudnej urody"

  Martyna Moj - Zły Czarodziej oraz Ufoludek

  Natalia Szołtysik, Natalia Orzełowska, Martynka Osysek i Hanna Cieniawska - flecistki

   

  Druga część spotkania przeznaczona była na zwiedzanie biblioteki szkolnej i zapoznanie się z jej bogatym księgozbiorem. Dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały również informacji o ciekawych zajęciach w Klubie Przyjaciół Franklina oraz Klubie Harrego Pottera, a także o szkolnych imprezach nocnych organizowanych dla uczniów naszej szkoły.

   

   Dziękujemy bardzo wszystkim przedszkolakom za odwiedziny!

   

  Spotkania zorganizowała mgr Katarzyna Stącel w ramach promocji czytelnictwa wśród dzieci.

   

 • SP 37 laureatem konkursu "Zielona pracownia"

   

  W poniedziałek 11 kwietnia 2016 roku grupa uczniów z klasy V b wraz z wychowawcą klasy Panią mgr inż. Anną Kalytą i Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu Panią mgr Jolantą Sadowską odebrali w auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu dyplom laureata konkursu pn. „Zielona Pracownia”. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

   

  Nasza szkoła znalazła się w gronie 24 szkół województwa śląskiego, które otrzymają dofinansowanie przeznaczone na modernizację pracowni przyrodniczej poprzez zakup nowoczesnego sprzętu multimedialnego (tablicy interaktywnej, projektora, sprzętu komputerowego), pomocy dydaktycznych (zestawów doświadczalnych, okazów przyrodniczych, modeli organów) oraz wyposażenia pracowni w nowe gabloty, szafy czy stojaki na mapy. 

  Po zakończeniu uroczystości wręczenia dyplomów uczniowie z nagrodzonych szkół mieli okazję zwiedzić Muzeum Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego.

 • Lapbook 2016 - warsztaty tworzenia książeczek tematycznych

   

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich jak co roku w kwietniu w Klubie Franklina rozpoczynamy warsztaty tworzenia książeczek tematycznych tzw. : Lapbook`ów.

   

   

  LAPBOOK - to książeczki tworzone przez dzieci, które są odzwierciedleniem ich zainteresowań i pasji. Uczniowie porządkują w nich wiedzę na dany temat, np: o roślinach, zwierzętach, zjawiskach, wydarzeniach. Dodatkowo bardzo chętnie wyszukują tych informacji w książkach znajdujących się w bibliotece szkolnej. Największą frajdą jednak jest zdobienie książeczek i projektowanie strony tytułowej.

   

  Na warsztaty poświęcimy kilka zajęć i będą trwały do maja.

   

 • Dni Otwarte w naszej szkole

   

  4 kwietnia 2016r. o godz. 18.00 w naszej szkole zorganizowano Dzień Otwarty dla Rodziców wraz z dziećmi. Wszystkich przybyłych przywitała pani Dyrektor: mgr Jolanta Sadowska.

   

  Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć kolejne wspaniałe przedstawienie uczniów klas I-III należących do Koła Teatralnego "Łosie w sosie", pt.: "Dwie Dorotki" - adaptacji mniej znanej baśni braci Grimm, znanej też pod tytułem "Pani Zima".

   

  Po udanym występie Rodzice mogli zwiedzić całą szkołę: sale lekcyjne, salę zabaw, świetlicę, bibliotekę oraz pracownie komputerowe, a także mieli możliwość porozmawiania z przyszłymi nauczycielami klas pierwszych.

   

  Przedstawienie zorganizowały: mgr Barbara Grynicz i mgr Dorota Podsiadlik.

  Serdecznie dziękujemy za przybycie Państwa w Dniu Otwartym! 

  Zapraszamy do naszej szkoły!

 • XIV Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III

   

  XIV Szkolny konkurs recytatorski dla uczniów klas I-III: „Zwierzęta w poezji” – tak brzmiało hasło tegorocznego spotkania najmłodszych recytatorów w naszej szkole, które odbyło się 17 marca.

   

  Uczniowie z klas I - III przygotowali wiersze, a jury wskazało tych najlepszych, i tak:

   

  • I miejsce ex aequo Antonina Lewandowska z kl. II c i Jakub Olszewski z kl. III a
  • II miejsce Amelia Harwig z kl. I b

   

   

   

  Jury przyznało także dwa wyróżnienia dla:

   

  • Martyny Osysek z kl. II b
  • Julii Bilińskiej z kl. III a

  Gratulujemy laureatom. Do zobaczenia za rok. Konkurs przygotowały panie: mgr J. Grygiel i mgr H. Miś.

 • Wielkanocne pisanki w Klubie Franklina

   

   

   

   

  WESOŁYCH ŚWIĄT

  ŻYCZY

  KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

  PRZY BIBLIOTECE SZKOLNEJ

   

   

   

   

   

   

 • Gala finałowa projektu Unicef

 • Dzień Żołnierzy Wyklętych

   

  W dniu 4.03.2016r. uczniowie szkoły wraz z opiekunem p. Dorotą Krajewską brali udział w obchodach Dnia Żołnierzy Wyklętych - Niezłomnych.

   

  Po zakończeniu uroczystej sesji w Urzędzie Miejskim w Bytomiu, wysłuchaniu prelekcji i obejrzeniu wystawy poświęconej bytomskim żołnierzom wyklętym uczniowie udali się na cmentarz Mater Dolorosa, gdzie złożyli wiązankę kwiatów na grobie Franciszka Studzińskiego.

   

   

 • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem w naszej szkole

   

  8 marca 2016r. gościem w naszej szkole był pisarz Waldemar Cichoń - autor zabawnej serii książek o kocie Cukierku. Dla najmłodszych czytelników kontakt z pisarzem był wspaniałym, nowym doświadczeniem. W trakcie spotkania autorskiego można było porozmawiać z autorem, zakupić jego książki i otrzymać autograf oraz dedykację.

   

   

  Uczniowie bardzo uważnie słuchali autora książek – zwłaszcza jego opowieści o prawdziwym kocie Cukierku, od którego wszystko się zaczęło. Pisarz osobiście czytał dzieciom fragmenty swoich książek, a także opowiadał historie związane z powstawaniem poszczególnych części serii. To spotkanie było dla najmłodszych niezapomnianym przeżyciem. Mamy nadzieję, że pan Waldemar Cichoń jeszcze nie raz zechce odwiedzić naszą szkołę i swoich czytelników.
   
   
  Spotkanie zorganizowała pani mgr Katarzyna Stącel - w ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

   

 • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem w naszej szkole

   

  8 marca 2016r. gościem w naszej szkole był pisarz Waldemar Cichoń - autor zabawnej serii książek o kocie Cukierku. Dla najmłodszych czytelników kontakt z pisarzem był wspaniałym, nowym doświadczeniem. W trakcie spotkania autorskiego można było porozmawiać z autorem, zakupić jego książki i otrzymać autograf oraz dedykację.

   

   

  Uczniowie bardzo uważnie słuchali autora książek – zwłaszcza jego opowieści o prawdziwym kocie Cukierku, od którego wszystko się zaczęło. Pisarz osobiście czytał dzieciom fragmenty swoich książek, a także opowiadał historie związane z powstawaniem poszczególnych części serii. To spotkanie było dla najmłodszych niezapomnianym przeżyciem. Mamy nadzieję, że pan Waldemar Cichoń jeszcze nie raz zechce odwiedzić naszą szkołę i swoich czytelników.
   
   
  Spotkanie zorganizowała pani mgr Katarzyna Stącel - w ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów klas I-III.

   

 • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

   

   

   

  8 marca 2016r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem - autorem zabawnej serii książek o kotku Cukierku. Spotkanie ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz umożliwienie dzieciom poznanie pisarza i jego zawodu.

   

   

  Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autora w promocyjnej cenie i otrzymania imiennej dedykacji oraz autografu – co jest dużą atrakcją dla małych czytelników i stanowi rzadką okazję.

   

  Spotkanie odbędzie się w trakcie zajęć lekcyjnych (4 i 5 lekcja).

   

  Więcej informacji o autorze: www.waldemarcichon.pl lub facebook.com/Cukierku, ty łobuzie

   

   

  Zapraszamy!

   

 • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

   

   

   

  8 marca 2016r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem - autorem zabawnej serii książek o kotku Cukierku. Spotkanie ma na celu propagowanie czytelnictwa oraz umożliwienie dzieciom poznanie pisarza i jego zawodu.

   

   

  Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autora w promocyjnej cenie i otrzymania imiennej dedykacji oraz autografu – co jest dużą atrakcją dla małych czytelników i stanowi rzadką okazję.

   

  Spotkanie odbędzie się w trakcie zajęć lekcyjnych (4 i 5 lekcja).

   

  Więcej informacji o autorze: www.waldemarcichon.pl lub facebook.com/Cukierku, ty łobuzie

   

   

  Zapraszamy!

   

 • Mistrz tabliczki mnożenia

  W czwartek 11 lutego odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas III. Celem konkursu było: popularyzowanie sprawnego posługiwania się tabliczką mnożenia, inspirowanie uczniów do odkrywania i rozwiązywania problemów matematycznych oraz kształcenie umiejętności zastosowania prostych rachunków pamięciowych do rozwiązywania ciekawych i nietypowych zadań matematycznych.


  W szkolnym konkursie wzięło udział siedmiu trzecioklasistów z klasy III a i III b. Zmierzyli się z zadaniami (w załączniku) przygotowanymi specjalnie na tą okazję.

  Szkolnym Mistrzem Tabliczki Mnożenia został : Kamil Benc z kl. III a

 • Franklin i książka z biblioteki - projekt dla klas pierwszych

   

  W styczniu i lutym 2016 r. klasy pierwsze uczestniczyły w projekcie "Franklin i książka z biblioteki". Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z: księgozbiorem biblioteki szkolnej przeznaczonym dla uczniów młodszych oraz zasadami korzystania z biblioteki.

   

  Dla pierwszaków było to również przygotowanie do samodzielnego wyboru książek oraz wdrażanie do dbałości o czysty i estetyczny ich wygląd.

   

  Na zajęciach głośno czytaliśmy przygodę Franklina i  książki "Jak znakomicie zbudować latające latawce", którą wypożyczył z biblioteki. Na podstawie lektury uczniowie świetnie omówili podstawowe zasady postępowania z książkami.

  Na zakończenie zajęć przyrzekali być "najwspanialszymi czytelnikami pod słońcem"!  A więc trzymamy kciuki!

  Na zachętę dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek w kształcie sówek.

 • Franklin i książka z biblioteki - projekt dla klas pierwszych

   

  W styczniu i lutym 2016 r. klasy pierwsze uczestniczyły w projekcie "Franklin i książka z biblioteki". Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z: księgozbiorem biblioteki szkolnej przeznaczonym dla uczniów młodszych oraz zasadami korzystania z biblioteki.

   

  Dla pierwszaków było to również przygotowanie do samodzielnego wyboru książek oraz wdrażanie do dbałości o czysty i estetyczny ich wygląd.

   

  Na zajęciach głośno czytaliśmy przygodę Franklina i książki "Jak znakomicie zbudować latające latawce", którą wypożyczył z biblioteki. Na podstawie lektury uczniowie świetnie omówili podstawowe zasady postępowania z książkami.

  Na zakończenie zajęć przyrzekali być "najwspanialszymi czytelnikami pod słońcem"!  A więc trzymamy kciuki!

  Na zachętę dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek w kształcie sówek.

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 w Klubie Franklina

   

  9 lutego 2016r. obchodziliśmy w Klubie Franklina DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. To coroczny program Komisji Europejskiej "Safer Internet", który ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży.  

   

  Od 2005 r. do programu włączona została problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych, gier on-line, wymianą plików P2P i innymi formami komunikacji on-line w czasie rzeczywistym (czaty i komunikatory). Priorytetem programu na lata 2009–2013 było zwalczanie cyberprzemocy i uwodzenia dzieci w Internecie.

   

  W Klubie Franklina czytaliśmy książkę "Franklin i komputer" i rozmawialiśmy o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z komputera oraz Internetu. Mówiliśmy również o potrzebie dostosowania gier komputerowych do wieku gracza, o tym jak maksymalnie długo możemy grać na komputerze, tablecie czy konsoli w ciągu dnia, a także o alternatywnych formach spędzania wolnego czasu.

   

  Więcej na stronie: SIECIAKI

 • Dzień Bezpiecznego Internetu 2016 w Klubie Franklina

   

  9 lutego 2016r. obchodziliśmy w Klubie Franklina DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU. To coroczny program Komisji Europejskiej "Safer Internet", który ma na celu promocję bezpiecznego korzystania z nowych technologii i Internetu wśród dzieci i młodzieży.  

   

  Od 2005 r. do programu włączona została problematyka związana z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania telefonów komórkowych, gier on-line, wymianą plików P2P i innymi formami komunikacji on-line w czasie rzeczywistym (czaty i komunikatory). Priorytetem programu na lata 2009–2013 było zwalczanie cyberprzemocy i uwodzenia dzieci w Internecie.

   

  W Klubie Franklina czytaliśmy książkę "Franklin i komputer" i rozmawialiśmy o tematyce związanej z bezpiecznym korzystaniem z komputera oraz Internetu. Mówiliśmy również o potrzebie dostosowania gier komputerowych do wieku gracza, o tym jak maksymalnie długo możemy grać na komputerze, tablecie czy konsoli w ciągu dnia, a także o alternatywnych formach spędzania wolnego czasu.

   

  Więcej na stronie: SIECIAKI

 • Dzień Babci i Dziadka 2016

 • Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu

   

  4 lutego 2016r. Świetliki z naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu w Filii nr 4 (na Stroszku), pt.: "Jak nie zgubić się w bibliotece?".

  Przemiłe Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z ciekawostkami z zakresu historii pisma oraz druku, a także budowy książki popularno-naukowej. Ponadto uczniowie zwiedzili bibliotekę i dowiedzieli się co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki, by móc korzystać z jej księgozbioru. Na zakończenie dzieci prawidłowo rozwiązały krzyżówkę będącą podsumowaniem zdobytej na zajęciach wiedzy.

  Uczestnikom bardzo się ta wycieczka podobała i liczą na kolejne "bardzo fajne" zajęcia w bibliotece miejskiej.

   

  Wyjście do MBP Filii nr 4 w Bytomiu zorganizowały panie: Bożena Kutka oraz Katarzyna Stącel.

 • Zajęcia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu

   

  4 lutego 2016r. Świetliki z naszej szkoły miały przyjemność uczestniczyć w bardzo ciekawych zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu w Filii nr 4 (na Stroszku), pt.: "Jak nie zgubić się w bibliotece?".

  Przemiłe Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z ciekawostkami z zakresu historii pisma oraz druku, a także budowy książki popularno-naukowej. Ponadto uczniowie zwiedzili bibliotekę i dowiedzieli się co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki, by móc korzystać z jej księgozbioru. Na zakończenie dzieci prawidłowo rozwiązały krzyżówkę będącą podsumowaniem zdobytej na zajęciach wiedzy.

  Uczestnikom bardzo się ta wycieczka podobała i liczą na kolejne "bardzo fajne" zajęcia w bibliotece miejskiej.

   

  Wyjście do MBP Filii nr 4 w Bytomiu zorganizowały panie: Bożena Kutka oraz Katarzyna Stącel.

 • Szkolny Bal Karnawałowy 2016 dla klas I-III

   

   

  Bale karnawałowe w naszej szkole są już tradycją. W tym roku zabawa taneczna dla najmłodszych uczniów naszej szkoły odbyła się 3 lutego 2016r. Na udekorowanej sali gimnastycznej zagościły postaci z modnych bajek i telewizyjnych kreskówek.

   

  Z jednej strony, co roku pojawiają się nowe stroje, ale cieszymy się, że nie zabrakło też księżniczek czy Czerwonego Kapturka. W przerwie balu w salach przygotowano poczęstunek z tradycyjnych słodkich smakołyków. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości.

   

 • Walizka pana Hanumana

   

  „Walizka pana Hanumana” to kolejny tytuł w trzypoziomowym programie wspierania nauki czytania dla dzieci "Czytam sobie - Poziom 2, składam zdania". Fantastycznie kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Bawią i wzmacniają więź z tekstem. Ramki ze słowami do czytania sylabicznego służą do ćwiczenia tej ważnej umiejętności na początkowym etapie nauki czytania.

   

  Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a numeracja stron pozwala śledzić postępy w czytaniu i cieszyć się nimi, jednocześnie utrwalając liczenie.

   

  W Klubie Przyjaciół Franklina korzystając ze specjalnego kodu: MIXUS SYLABUS - uczyliśmy się wymyślać sekretne skrypty czyli zaklęcia sylabowe :) To były prawdziwe zajęcia o fantazjii !

   

  Książeczki z serii CZYTAM SOBIE w naszej bibliotece szkolnej: TUTAJ

   

 • Walizka pana Hanumana

   

  „Walizka pana Hanumana” to kolejny tytuł w trzypoziomowym programie wspierania nauki czytania dla dzieci "Czytam sobie - Poziom 2, składam zdania". Fantastycznie kolorowe i zabawne ilustracje są harmonijnym uzupełnieniem czytanego tekstu. Bawią i wzmacniają więź z tekstem. Ramki ze słowami do czytania sylabicznego służą do ćwiczenia tej ważnej umiejętności na początkowym etapie nauki czytania.

   

  Bardzo duża czcionka ułatwia czytanie, a numeracja stron pozwala śledzić postępy w czytaniu i cieszyć się nimi, jednocześnie utrwalając liczenie.

   

  W Klubie Przyjaciół Franklina korzystając ze specjalnego kodu: MIXUS SYLABUS - uczyliśmy się wymyślać sekretne skrypty czyli zaklęcia sylabowe :) To były prawdziwe zajęcia o fantazjii !

   

  Książeczki z serii CZYTAM SOBIE w naszej bibliotece szkolnej: TUTAJ

   

 • Nowa pracownia językowa

   

  Miło nam poinformować, że od stycznia 2016 roku otwarliśmy nową pracownię języka angielskiego, z której korzystają uczniowie starszych klas szkoły podstawowej. Pracownia została ulokowana w sali nr 33.

   

  Do dyspozycji uczniów zostały oddane nowoczesne zestawy słuchawkowe, dzięki którym mogą słuchać i odczytywać dialogi, pracować w parach i w grupach. 

   

  Opiekunem pracowni została pani: mgr Alina Nowara, która zadba by wszystko działało bez zarzutu. Mamy nadzieję, że pracownia spełni swoje zadanie i dzieci jeszcze chętniej będą uczyły się języka angielskiego.

 • Konkurs Kolęd i Pastorałek 2016

 • Gwiazdkowy bohater - finał konkursu

   

  W grudniu biblioteka oraz świetlica szkolna zorganizowały konkurs pt.: "Gwiazdkowy bohater", którego głównym celem było wykonanie - w dowolnej technice plastycznej - ozdoby świątecznej z bohaterem z bajki filmowej lub książki. Uczniowie wykonali sporo wspaniałych prac, dlatego jury złożone z nauczycieli miało nie lada dylemat z przyznaniem nagród. W styczniu ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody.

   

  Nagrodzeni zostali:

   

   - w kategorii klas I-III: Klasa 3b (praca zbiorowa: Kalendarz Adwentowy), Nicola Bryła kl. 2a, Joanna Szolc kl. 2b, Natalia Kostrubiec kl. 1c, Natalia Hetmańczyk z kl. 1c.

  - w kategorii klas IV-VI: Bartek Szynkowski z kl. 5a, Dominika Panek z kl. 5a oraz Alicja Rak i Paulina Knop z kl. 5b.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

 • Gwiazdkowy bohater - finał konkursu

   

  W grudniu biblioteka oraz świetlica szkolna zorganizowały konkurs pt.: "Gwiazdkowy bohater", którego głównym celem było wykonanie - w dowolnej technice plastycznej - ozdoby świątecznej z bohaterem z bajki filmowej lub książki. Uczniowie wykonali sporo wspaniałych prac, dlatego jury złożone z nauczycieli miało nie lada dylemat z przyznaniem nagród. W styczniu ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody.

   

  Nagrodzeni zostali:

   

   - w kategorii klas I-III: Klasa 3b (praca zbiorowa: Kalendarz Adwentowy), Nicola Bryła kl. 2a, Joanna Szolc kl. 2b, Natalia Kostrubiec kl. 1c, Natalia Hetmańczyk z kl. 1c.

  - w kategorii klas IV-VI: Bartek Szynkowski z kl. 5a, Dominika Panek z kl. 5a oraz Alicja Rak i Paulina Knop z kl. 5b.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

 • Gwiazdkowy bohater - finał konkursu

   

  W grudniu biblioteka oraz świetlica szkolna zorganizowały konkurs pt.: "Gwiazdkowy bohater", którego głównym celem było wykonanie - w dowolnej technice plastycznej - ozdoby świątecznej z bohaterem z bajki filmowej lub książki. Uczniowie wykonali sporo wspaniałych prac, dlatego jury złożone z nauczycieli miało nie lada dylemat z przyznaniem nagród. W styczniu ogłosiliśmy wyniki i wręczyliśmy nagrody.

   

  Nagrodzeni zostali:

   

   - w kategorii klas I-III: Klasa 3b (praca zbiorowa: Kalendarz Adwentowy), Nicola Bryła kl. 2a, Joanna Szolc kl. 2b, Natalia Kostrubiec kl. 1c, Natalia Hetmańczyk z kl. 1c.

  - w kategorii klas IV-VI: Bartek Szynkowski z kl. 5a, Dominika Panek z kl. 5a oraz Alicja Rak i Paulina Knop z kl. 5b.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

 • Niech moc będzie z Wami!

   

   W styczniu w Klubie Przyjaciół Franklina mieliśmy wyjątkowe zajęcia poświęcone fenomenalnej sadze o Gwiezdnych Wojnach! Na podstawie książki Zofii Staneckiej "Droga mocy" z serii "Czytam sobie" poznaliśmy niesamowite przygody Luke`a Skywalker`a - rycerza Jedi oraz jego przyjaciół: Yody, Chewbacki, Hana Solo, Lei, a także droidów C-3PO i  R2-D2 nie zabrakło również i wątku o Lordzie Vaderze, który stanął po ciemnej stronie mocy :)

   

  Zajęcia wyjątkowe nie tylko ze względu na tematykę, ponieważ zaprosiliśmy uczennice z klasy 5b (które kiedyś należały do Klubu Franklina) aby przeczytały pierwszakom historię o niepokonanym rycerzu Jedi.

  Po przeczytaniu książki uczniowie wykonali wspaniałe gwiezdne myśliwce: TIE FIGHTER!

   

  A moc (zabawy) cały czas była z nami!

 • Niech moc będzie z Wami!

   

   W styczniu w Klubie Przyjaciół Franklina mieliśmy wyjątkowe zajęcia poświęcone fenomenalnej sadze o Gwiezdnych Wojnach! Na podstawie książki Zofii Staneckiej "Droga mocy" z serii "Czytam sobie" poznaliśmy niesamowite przygody Luke`a Skywalker`a - rycerza Jedi oraz jego przyjaciół: Yody, Chewbacki, Hana Solo, Lei, a także droidów C-3PO i  R2-D2 nie zabrakło również i wątku o Lordzie Vaderze, który stanął po ciemnej stronie mocy :)

   

  Zajęcia wyjątkowe nie tylko ze względu na tematykę, ponieważ zaprosiliśmy uczennice z klasy 5b (które kiedyś należały do Klubu Franklina) aby przeczytały pierwszakom historię o niepokonanym rycerzu Jedi.

  Po przeczytaniu książki uczniowie wykonali wspaniałe gwiezdne myśliwce: TIE FIGHTER!

   

  A moc (zabawy) cały czas była z nami!

 • Włączamy się do projektu UNICEF "Mali uczniowie idą do szkoły"

   

  W Klubie trwają intensywne próby do występu na Gali Finałowej projektu UNICEF "Mali uczniowie idą do szkoły" - która odbędzie się w marcu. W tym roku nie szyjemy laleczek - lecz .... wykonujemy własnoręcznie książkę dla dzieci z Afryki :) czyli wspaniałe "hand made".

   

  Na gali postaramy się jak najlepiej przedstawić "Bajkę o smutnej Petronelli" - na razie nie zdradzamy szczegółów :)

   

  Koordynatorem projektu UNICEF jest pani: mgr Dorota Sałabun.

   

  A OTO EFEKTY NASZEJ PRACY : GALA UNICEF 2016

   

 • Czytelniczy kalendarz adwentowy-projekt dla kl. IV-VI

   

   

  W grudniu ruszył w bibliotece "Czytelniczy kalendarz adwentowy"! Uczniowie klas IV-VI bawili się na każdej przerwie w szybkie quizy czytelnicze. Każdego dnia można było z kalalendarza adwentowego wyciągnąć pytanie dotyczące niedawno zakupionych książek z programu "Książki naszych marzeń".

   

  Zasada zabawy była prosta: wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na pytanie danego dnia, zapisać na kartce i wrzucić do pudełka - a pod koniec każdego tygodnia losowaliśmy drobne upominki.

   

   

  Zwycięzcy "Czytelniczego kalendarza adwentowego":

   

  Oskar Kania kl. 4a, Oliwia Orzełowska kl. 5b, Paulina Zgaślik kl. 5b, Filip Wójcik kl. 4a, Patrycja Kania kl. 6b,

  Natalia Marek kl. 4a, Jagoda Nowacka kl. 4a, Klaudia Ustienny kl. 6b, Weronika Hilgner kl. 5a, Dominika Panek kl. 5a

  oraz Katarzyna Maliniecka kl. 6b.

   

  GRATULUJEMY!

   

  Imprezę zorganizowała pani mgr Katarzyna Stącel - w ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów klas IV-VI.

 • Czytelniczy kalendarz adwentowy-projekt dla kl.IV-VI

   

   

  W grudniu ruszył w bibliotece "Czytelniczy kalendarz adwentowy"! Uczniowie klas IV-VI bawili się na każdej przerwie w szybkie quizy czytelnicze. Każdego dnia można było z kalalendarza adwentowego wyciągnąć pytanie dotyczące niedawno zakupionych książek z programu "Książki naszych marzeń".

   

  Zasada zabawy była prosta: wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na pytanie danego dnia, zapisać na kartce i wrzucić do pudełka - a pod koniec każdego tygodnia losowaliśmy drobne upominki.

   

   

  Zwycięzcy "Czytelniczego kalendarza adwentowego":

   

  Oskar Kania kl. 4a, Oliwia Orzełowska kl. 5b, Paulina Zgaślik kl. 5b, Filip Wójcik kl. 4a, Patrycja Kania kl. 6b,

  Natalia Marek kl. 4a, Jagoda Nowacka kl. 4a, Klaudia Ustienny kl. 6b, Weronika Hilgner kl. 5a, Dominika Panek kl. 5a

  oraz Katarzyna Maliniecka kl. 6b.

   

  GRATULUJEMY!

   

  Imprezę zorganizowała pani mgr Katarzyna Stącel - w ramach promowania czytelnictwa wśród uczniów klas IV-VI.

 • Szkolne spotkania opłatkowe 2015

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Spotkanie opłatkowe w Klubie HP

 • Szkolna Gala Świąteczna

   

  18 grudnia 2015r. o godz. 17-stej w naszej szkole odbyła się Szkolna Gala Świąteczna. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie klas czwartych, piątych oraz szóstych, a także zaproszeni rodzice, bliscy i znajomi.

   

  Było tanecznie, śpiewnie i bardzo nastrojowo. "Współczesne Jasełka" w reżyserii Pani Doroty Podsiadlik oraz Barbary Grynicz wprowadziły nas w świąteczno-bajkowy nastrój i z pewnością na długo pozostaną one w naszej pamięci.

   

   

   

 • Pierwsza gwiazdka już blisko

   

  W klasie III a świąteczny nastrój panuje już od kilku dni. Uczniowie wraz z panią Joanną Grygiel piekli pierniczki zgodnie z przepisem, który wcześniej przeredagowali. Wiele emocji i frajdy sprawiło im wspólne lukrowanie i dekorowanie wypieków.

   

  Odkąd prawdziwy świerk pojawił się w sali nr 6 świąteczny nastrój zagościł już na dobre. Wypieki uczniów zdobią klasową choinkę, a unoszący się wokół niej aromat sprawia, iż z niecierpliwością wypatrujemy pierwszej gwiazdki.
                                  

   

  Pełnych radości Świąt spędzonych w rodzinnym gronie

  życzą uczniowie klasy III a z wychowawczynią Joanną Grygiel.

 • Do północy z Mikołajem

   

   

  W piątkowy wieczór 11 grudnia br. uczniowie klas I-III spotkali się w naszej szkole w niecodziennych okolicznościach.

  Na sali gimnastycznej przygotowano dla nich sportowe zmagania i głowy łamanie w kilku konkurencjach, zgodnie z sugestiami pozostawionymi w liście przez tajemniczego Gościa w czerwonym ubraniu.

   

  Rywalizacja była bardzo zacięta, bowiem wszyscy chcieli sprostać wymaganiom stawianymi przez Mikołaja i stać się jego pomocnikami. Zwyciężyła klasa II a, a tuż za nią ex aequo uplasowały się klasy II b i I c.

   

  Po zakończeniu turnieju był czas na krótki odpoczynek i wykonanie laurek dla Mikołaja. Kolejną atrakcją było poszukiwanie długo oczekiwanego Gościa i przemarsz z latarkami przez szkołę. Mikołaj wręczył swoim pomocnikom prezenty. Zabawa była bardzo udana!

   

  Sok owocowy dla każdego uczestnika imprezy zakupiła Rada Rodziców.

   

  Zmagania sporotowo-ortograficzno-matematyczne przygotowały panie Joanna Grygiel i Halina Miś.

 • III finał akcji "Pluszaki dla edukacji"

   

  10 grudnia 2015 r. zakończyliśmy III szkolną edycję akcji, tym razem pod hasłem "Pluszaki DLA EDUKACJI" - dzięki której pomogliśmy w edukacji dzieci w krajach dotkniętych biedą, a jednocześnie wyposażyliśmy bibliotekę szkolną w pluszaki przedstawiające postaci z bajek, którymi nasi najmłodsi uczniowie mogą bawić się w „Kąciku czytelnika”!

   

  Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły.

   

   

 • III finał akcji "Pluszaki dla edukacji"

   

  10 grudnia 2015 r. zakończyliśmy III szkolną edycję akcji, tym razem pod hasłem "Pluszaki DLA EDUKACJI" - dzięki której pomogliśmy w edukacji dzieci w krajach dotkniętych biedą, a jednocześnie wyposażyliśmy bibliotekę szkolną w pluszaki przedstawiające postaci z bajek, którymi nasi najmłodsi uczniowie mogą bawić się w „Kąciku czytelnika”!

   

  Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszej akcji wszystkim Dzieciom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom szkoły.

   

   

 • Bajkowa choinka w Klubie Franklina

   

   

   

  W Klubie Przyjaciół Franklina jest już świąteczny nastrój! Uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich na ostatnich zajęciach w bibliotece wykonali wspaniałe bajkowe bombki choinkowe, które zawisły na bibliotecznej choince. Dlaczego bajkowe? Ponieważ każda bombka ma swojego bajkowego bohatera!

   

   

   

   

  Bajkowych Świąt życzy Klub Przyjaciół Franklina!

   

   

 • Bajkowa choinka w Klubie Franklina

   

   

   

  W Klubie Przyjaciół Franklina jest już świąteczny nastrój! Uczniowie klas pierwszych, drugich oraz trzecich na ostatnich zajęciach w bibliotece wykonali wspaniałe bajkowe bombki choinkowe, które zawisły na bibliotecznej choince. Dlaczego bajkowe? Ponieważ każda bombka ma swojego bajkowego bohatera!

   

   

   

   

  Bajkowych Świąt życzy Klub Przyjaciół Franklina!

   

   

 • Magiczna choinka Harrego Pottera

   

   

   

  W Klubie Przyjaciół Harrego Pottera jest już świąteczny nastrój! Członkowie klubu na ostatnich zajęciach w bibliotece wykonali wspaniałe magiczne bombki choinkowe, które zawisły na bibliotecznej choince. Dlaczego magiczne? Ponieważ każda bombka ma swojego magicznego bohatera!

   

   

  Magicznych Świąt życzy Klub Przyjaciół Franklina!

   

   

   

   

   

   

 • Górnik węgiel wydobywa - konkurs

   

  Świetliki wzięły udział w konkursie palstycznym "Górnik węgiel wydobywa". Były to prace wykonane pastelami i węgielkiem. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu. 3 grudnia 2015r. zosatliśmy zaproszeni na finał i spotkanie z górnikami.

   

  I tu miła niespodzianka - I miejsce zajął DENIS RABSZTYN z kl. 3b, a miejsce III - KAMIL GWÓŹDŹ z kl. 4a (w kategorii powyżej 10 lat). Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawcy świetlicy: pani Bożeny Kutki. Podziękowanie za udział otrzymała również Martyna Osysek z kl. 2b i pani Dorota Sałabun-Gutwińska.

   

  Zwycięzcom gratulujemy, a innych zachęcamy do udziału w konkursach.

 • Górnik węgiel wydobywa - konkurs

   

  Świetliki wzięły udział w konkursie palstycznym "Górnik węgiel wydobywa". Były to prace wykonane pastelami i węgielkiem. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu. 3 grudnia 2015r. zosatliśmy zaproszeni na finał i spotkanie z górnikami.

   

  I tu miła niespodzianka - I miejsce zajął DENIS RABSZTYN z kl. 3b, a miejsce III - KAMIL GWÓŹDŹ z kl. 4a (w kategorii powyżej 10 lat). Prace zostały wykonane pod kierunkiem wychowawcy świetlicy: pani Bożeny Kutki. Podziękowanie za udział otrzymała również Martyna Osysek z kl. 2b i pani Dorota Sałabun-Gutwińska.

   

  Zwycięzcom gratulujemy, a innych zachęcamy do udziału w konkursach.

 • Sympatyczny Miś Olbrzym - konkurs

   

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka oraz świetlica szkolna w listopadzie zorganizowały konkurs plastyczny pt.: "Sympatyczny Miś Olbrzym" - dla wszystkich klas I-III. Konkurs polegał na wykonaniu misia olbrzyma dowolną techniką plastyczną. W pracy nad misiem brali udział wszyscy uczniowie danej klasy, a efekt był imponujący!

   

  Powstało 8 wspaniałych i przesympatycznych misiów olbrzymów, a każdy z nich miał swoje własne oryginalne imię. Jury miało bardzo trudne zadanie polegające na wyborze tego jednego jedynego misia najsympatyczniejszego. Ostatecznie wybrano exqwo dwa misie: ROBUŚ z klasy 2a oraz Wesoła Śnieżynka z klasy 2b.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

  Nagrody dla wszystkich klas I-III ufundowała Rada Rodziców - dziękujemy bardzo!

   

 • Sympatyczny Miś Olbrzym - konkurs

   

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka oraz świetlica szkolna w listopadzie zorganizowały konkurs plastyczny pt.: "Sympatyczny Miś Olbrzym" - dla wszystkich klas I-III. Konkurs polegał na wykonaniu misia olbrzyma dowolną techniką plastyczną. W pracy nad misiem brali udział wszyscy uczniowie danej klasy, a efekt był imponujący!

   

  Powstało 8 wspaniałych i przesympatycznych misiów olbrzymów, a każdy z nich miał swoje własne oryginalne imię. Jury miało bardzo trudne zadanie polegające na wyborze tego jednego jedynego misia najsympatyczniejszego. Ostatecznie wybrano exqwo dwa misie: ROBUŚ z klasy 2a oraz Wesoła Śnieżynka z klasy 2b.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

  Nagrody dla wszystkich klas I-III ufundowała Rada Rodziców - dziękujemy bardzo!

   

 • Sympatyczny Miś Olbrzym - konkurs

   

  Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka oraz świetlica szkolna w listopadzie zorganizowały konkurs plastyczny pt.: "Sympatyczny Miś Olbrzym" - dla wszystkich klas I-III. Konkurs polegał na wykonaniu misia olbrzyma dowolną techniką plastyczną. W pracy nad misiem brali udział wszyscy uczniowie danej klasy, a efekt był imponujący!

   

  Powstało 8 wspaniałych i przesympatycznych misiów olbrzymów, a każdy z nich miał swoje własne oryginalne imię. Jury miało bardzo trudne zadanie polegające na wyborze tego jednego jedynego misia najsympatyczniejszego. Ostatecznie wybrano exqwo dwa misie: ROBUŚ z klasy 2a oraz Wesoła Śnieżynka z klasy 2b.

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

  Nagrody dla wszystkich klas I-III ufundowała Rada Rodziców - dziękujemy bardzo!

   

 • Zwierzaki, książki i ... my! - konkurs rozstrzygnięty

   

  Znamy już zwycięzców konkursu czytelniczo-artystycznego "Zwierzaki, książki i ...my!" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Światowego Dnia Zwierząt.

   

  W kategorii fotograficznej najwięcej głosów uzyskali:

  - w kl. IV-VI: Marcelina Stefańska z kl. 5a oraz Julia Bonk z kl. 6a,

  - w klasach I-III: Adam Bartosik z kl. 2a oraz Patrycja Zorzycka z kl. 2b.

   

  W kategorii plastycznej jury przyznało następujące miejsca:

  I miejsce: Karolina Balion z kl. 1c

  II miejsce: Natalia Hetmańczyk z kl. 1b

  III miejsce: Wiktoria Jasik z kl. 1b

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

   

  Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców - bardzo dziękujemy!

 • Zwierzaki, książki i ... my! - konkurs rozstrzygnięty

   

  Znamy już zwycięzców konkursu czytelniczo-artystycznego "Zwierzaki, książki i ...my!" zorganizowanego przez bibliotekę szkolną z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Światowego Dnia Zwierząt.

   

  W kategorii fotograficznej najwięcej głosów uzyskali:

  - w kl. IV-VI: Marcelina Stefańska z kl. 5a oraz Julia Bonk z kl. 6a,

  - w klasach I-III: Adam Bartosik z kl. 2a oraz Patrycja Zorzycka z kl. 2b.

   

  W kategorii plastycznej jury przyznało następujące miejsca:

  I miejsce: Karolina Balion z kl. 1c

  II miejsce: Natalia Hetmańczyk z kl. 1b

  III miejsce: Wiktoria Jasik z kl. 1b

   

  SERDECZNIE GRATULUJEMY!

   

   

  Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców - bardzo dziękujemy!

 • Dzień Języka Angielskiego

   

   

  W dniu 27.11.2015r. odbył się w naszej szkole Dzień Języka Angielskiego. Uczniowie klas 4-6 i uczniowie klasy 3a po wylosowaniu kraju anglojęzycznego mieli za zadanie zaprojektować plakat prezentujący dany kraj. Informacje na plakacie mogły dotyczyć stolicy, typowych dań, sportów narodowych, znanych osób itp. Maksymalnie można było uzyskać 5 punktów. Oceniany był wkład pracy, ciekawe informacje i trafnie dobrane materiały.

   

 • Miś Sportowiec - konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu

   

  26 listopada 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu (filia nr 20 Sucha Góra) odbyło się ogłoszenie wyników konkursu "Miś sportowiec". Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli w konkursie wysokie lokaty:

   

  I miejsce: Oliwier Maj kl. 1b

  II miejsce: Amelia Harwig kl. 1b

  III miejsce: Julia Misz kl. 1b

  Wyróżnienie: Naomi Szlichcin kl. 2b

   

  Serdecznie gratulujemy!

   

   

  Konkurs zorganizowała: Miejska Biblioteka Publiczna (filia nr 20 Sucha Góra)

  oraz Szkoła Podstawowa nr 38 w Bytomiu.

 • Miś Sportowiec - konkurs Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu

   

  26 listopada 2015r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu (filia nr 20 Sucha Góra) odbyło się ogłoszenie wyników konkursu "Miś sportowiec". Miło nam poinformować, że nasi uczniowie zajęli w konkursie wysokie lokaty:

   

  I miejsce: Oliwier Maj kl. 1b

  II miejsce: Amelia Harwig kl. 1b

  III miejsce: Julia Misz kl. 1b

  Wyróżnienie: Naomi Szlichcin kl. 2b

   

  Serdecznie gratulujemy!

   

   

  Konkurs zorganizowała: Miejska Biblioteka Publiczna (filia nr 20 Sucha Góra)

  oraz Szkoła Podstawowa nr 38 w Bytomiu.

 • Dzień Misia w świetlicy szkolnej

   

   

 • Czytam sobie w bibliotece - wsłuchaj się w książkę

   

  24 listopada 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece". Udział w nich wzięli uczniowie z klas pierwszych.

   

  Tym razem wybraliśmy się w podróż w czasie do XIX wieku aby poznać początki i rozwój motoryzacji. Zajęcia miały tytuł "Wsłuchaj się w książkę" na podstawie książki Pawła Beręsewicza "Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji", wydaw. Egmont.

   

   

   

   

 • Czytam sobie w bibliotece - wsłuchaj się w książkę

   

  24 listopada 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece". Udział w nich wzięli uczniowie z klas pierwszych.

   

  Tym razem wybraliśmy się w podróż w czasie do XIX wieku aby poznać początki i rozwój motoryzacji. Zajęcia miały tytuł "Wsłuchaj się w książkę" na podstawie książki Pawła Beręsewicza "Człowiek z czerwoną chorągiewką. O początkach motoryzacji", wydaw. Egmont.

   

   

   

 • Dzień Misia w Klubie Przyjaciół Franklina

 • Dotarły do nas "Książki naszych marzeń"!

   

   

  W tym roku szkolnym biblioteka uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Program ten przede wszystkim umożliwił zakup nowości wydawniczych do biblioteki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

   

  Za pieniądze z programu biblioteka miała możliwość zakupić książki wybrane przez uczniów w marcu 2015 - podczas zorganizowanych w szkole "Ogólnopolskich Wyborów Książek".  Są to zatem książki, którymi nasi czytelnicy są autentycznie zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata, które miejmy nadzieję rozbudzą ciekawość świata naszych małych czytelników.

   

  Dodatkowo uczniowie będą mieli możliwość wypożyczenia nowych książek na okres ferii letnich i zimowych, co powinno pogłębić w nich nawyk czytania i podtrzymać zainteresowanie czytaniem.

   

 • Dotarły do nas "Książki naszych marzeń"!

   

   

  W tym roku szkolnym biblioteka uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Program ten przede wszystkim umożliwił zakup nowości wydawniczych do biblioteki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

   

  Za pieniądze z programu biblioteka miała możliwość zakupić książki wybrane przez uczniów w marcu 2015 - podczas zorganizowanych w szkole "Ogólnopolskich Wyborów Książek".  Są to zatem książki, którymi nasi czytelnicy są autentycznie zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata, które miejmy nadzieję rozbudzą ciekawość świata naszych małych czytelników.

   

  Dodatkowo uczniowie będą mieli możliwość wypożyczenia nowych książek na okres ferii letnich i zimowych, co powinno pogłębić w nich nawyk czytania i podtrzymać zainteresowanie czytaniem.

   

 • Dotarły do nas "Książki naszych marzeń"!

   

   

  W tym roku szkolnym biblioteka uczestniczy w programie Ministerstwa Edukacji Narodowej „Książki naszych marzeń”. Program ten przede wszystkim umożliwił zakup nowości wydawniczych do biblioteki w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

   

  Za pieniądze z programu biblioteka miała możliwość zakupić książki wybrane przez uczniów w marcu 2015 - podczas zorganizowanych w szkole "Ogólnopolskich Wyborów Książek".  Są to zatem książki, którymi nasi czytelnicy są autentycznie zainteresowani, bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata, które miejmy nadzieję rozbudzą ciekawość świata naszych małych czytelników.

   

  Dodatkowo uczniowie będą mieli możliwość wypożyczenia nowych książek na okres ferii letnich i zimowych, co powinno pogłębić w nich nawyk czytania i podtrzymać zainteresowanie czytaniem.

   

 • Czarodziejskie gry planszowe 4

   

   

   

  "POJEDYNEK CZARODZIEJÓW" - pierwsza rozgrywka w Klubie Harrego Pottera!

   

   

   

   

   

 • XII edycja Antologii Poezji Dziecięcej

   

   

   

  Kolejna XII edycja konkursu Antologia Poezji Dziecięcej została rozstrzygnięta.

   

  Od 12 lat w Zabrzu organizowany jest konkurs poezji przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ze Śląska .

   

  W tym roku na konkurs nadesłano 2500 utworów . W gronie 150 laureatów znalazły się uczennice z naszej szkoły :

  Natalia Cieślak z II b

  Martyna Ciesielska z VI b

   

  Tomik poezji z wierszami naszych młodych poetek znajduje się w bibliotece szkolnej. 

  Warto wspomnieć, ze XII tom Antologii Poezji i Dziecięcej był recenzowany przez Kirę Gałczyńską - córkę wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego .

   

 • XII edycja Antologii Poezji Dziecięcej

   

   

   

  Kolejna XII edycja konkursu Antologia Poezji Dziecięcej została rozstrzygnięta.

   

  Od 12 lat w Zabrzu organizowany jest konkurs poezji przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ze Śląska .

   

  W tym roku na konkurs nadesłano 2500 utworów . W gronie 150 laureatów znalazły się uczennice z naszej szkoły :

  Natalia Cieślak z II b

  Martyna Ciesielska z VI b

   

  Tomik poezji z wierszami naszych młodych poetek znajduje się w bibliotece szkolnej. 

  Warto wspomnieć, ze XII tom Antologii Poezji i Dziecięcej był recenzowany przez Kirę Gałczyńską - córkę wybitnego polskiego poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego .

   

 • Zielona pracownia dla SP 37

   

   

   

  Miło nam poinformować, że jako jedna z dwóch szkół w Bytomiu zostaliśmy nagrodzeni w pierwszej edycji konkursu pt. ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT, który został zorganizowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 18 listopada 2015r. odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przygotowanych dla nagrodzonych szkół. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Rady Nadzorczej i Zarządu Funduszu, gmin oraz mediów.

   

  Celem konkursu było nagrodzenie najlepszych projektów ekopracowni, których przyszła realizacja wpłynie znacząco na podniesienie świadomości ekologicznej uczniów, poprzez uatrakcyjnienie warunków nauczania oraz zastosowanie kreatywnych rozwiązań zagospodarowania przestrzeni szkolnej.

   

   

  Projekt przygotowały Panie: mgr Anna Kalyta oraz mgr Izabela Królczyk.

  Wizualizacja projektu: mgr inż. Lesław Gutwiński.

   

 • Wizyta w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

   

   

  17 listopada 2015r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami panią Joanną Henkel i Ewą Janik odwiedzili Palmiarnię Miejską w Gliwicach.Zwiedziliśmy pawilon roślin użytkowych, pawilon tropiku, sukulentów i pawilon historyczny. Podziwialiśmy egzotyczne rośliny; kilkumetrowe bananowce, kanaryjskie palmy daktylowe i palmy podzwrotnikowe. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądają rośliny użytkowe : pieprz, wanilia, drzewo kakaowca.

   

 • Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej 2015

 • I miejsce dla Łukasza!

   

   

   

  Łukasz Gwóźdź z klasy IV a zajął I miejsce w konkursie patriotycznym w kategorii plastycznej klas IV-VI na III MIEJSKIM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ, za pracę " Warszawa - stolica Polski."

   

  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu.

   

  Ucznia do konkursu przygotowała Pani: mgr Aleksandra Jóźwik.

   

   

   

   

   

 • I miejsce dla Łukasza!

   

   

   

  Łukasz Gwóźdź z klasy IV a zajął I miejsce w konkursie patriotycznym w kategorii plastycznej klas IV-VI na III MIEJSKIM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ, za pracę " Warszawa - stolica Polski."

   

  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu.

   

  Ucznia do konkursu przygotowała Pani: mgr Aleksandra Jóźwik.

   

   

   

   

   

 • I miejsce dla Kuby!

   

  Jakub Olszewski z klasy III a zajął I miejsce w konkursie recytatorskim w kategorii klas I-III na III MIEJSKIM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ, który odbył się w 9 listopada br.

  Uczeń naszej szkoły zaprezentował fragment prozy autorstwa Anny Onichimowskiej pt. „Mały powstaniec”.

  Przygotowała go Pani mgr Joanna Grygiel.

   

   

  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu.

   

   

   

 • I miejsce dla Kuby!

   

  Jakub Olszewski z klasy III a zajął I miejsce w konkursie recytatorskim w kategorii klas I-III na III MIEJSKIM FESTIWALU TWÓRCZOŚCI PATRIOTYCZNEJ, który odbył się w 9 listopada br.

  Uczeń naszej szkoły zaprezentował fragment prozy autorstwa Anny Onichimowskiej pt. „Mały powstaniec”. Przygotowała go Pani mgr Joanna Grygiel.

   

   

  Organizatorem konkursu był Zespół Szkół nr 1 w Bytomiu.

   

   

   

 • Czytam sobie w bibliotece - wyprawa na Księżyc

   

  10 listopada 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece". Udział w nich wzięli uczniowie z klas drugich i pierwszych.

   

  Tym razem wybraliśmy się w podróż na Księżyc tak jak astronauci misji "Apollo 11". Zajęcia miały tytuł "Księżyc na tapetę" na podstawie książki Ewy Nowak "Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc.", wydaw. Egmont.

   

  Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

 • Czytam sobie w bibliotece - wyprawa na Księżyc

   

  10 listopada 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece". Udział w nich wzięli uczniowie z klas drugich i pierwszych.

   

  Tym razem wybraliśmy się w podróż na Księżyc tak jak astronauci misji "Apollo 11". Zajęcia miały tytuł "Księżyc na tapetę" na podstawie książki Ewy Nowak "Apollo 11. O pierwszej podróży na Księżyc.", wydaw. Egmont.

   

  Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

 • Święto Odzyskania Niepodległości 2015

   

   

  11 listopada 2014 roku to Narodowe Święto Niepodległości - najważniejsze święto państwowe w Polsce. Jest obchodzone dla upamiętnienia właśnie tego dnia - 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli.

   

   

  Uroczystą akademię z tej okazji przygotowała mgr Aleksandra Jóźwik.

   

   

 • Certyfikat dla biblioteki za aktywne promowanie czytelnictwa

   

   

   

  Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna za udział w projekcie CEO "Czytam sobie w bibliotece" i organizację warsztatów czytelniczych dla najmłodszych otrzymała certyfikat promowania czytelnictwa w szkole.

   

   

  W ramach Klubu Przyjaciół Franklina uczniowie naszej szkoły nadal uczęszczają na warsztaty, które odbywać się będą do końca I semestru.

   

  Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

   

   

   

 • Certyfikat dla biblioteki za aktywne promowanie czytelnictwa

   

   

   

  Miło nam poinformować, że biblioteka szkolna za udział w projekcie CEO "Czytam sobie w bibliotece" i organizację warsztatów czytelniczych dla najmłodszych otrzymała certyfikat promowania czytelnictwa w szkole.

   

   

  W ramach Klubu Przyjaciół Franklina uczniowie naszej szkoły nadal uczęszczają na warsztaty, które odbywać się będą do końca I semestru.

   

  Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

   

   

   

 • Czarodziejskie gry planszowe 3

 • Wy(ko)miksuj się z dopalaczy!

   

   

   

  Nasi uczniowie w październiku 2015 roku wzięli udział w konkursie MEN „WY(ko)MIKSUJ SIĘ Z DOPALACZY!

   

  W konkursie należało stworzyć komiks, który pokazał historię, jak dopalacze kradną życie.
  Celem konkursu było upowszechnianie wśród uczniów wiedzy na temat szkodliwego działania dopalaczy oraz kształtowanie negatywnej postawy wobec ich używania. Koordynatorem konkursu w szkole była Pani pedagog Bożena Prus-Kot

   

   

 • Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy – czyli uroczyste obchody jubileuszu 50-lecia Szkoły Podstawowej nr 37 w Bytomiu

  30 października 2015r. Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu uroczyście obchodziła jubileusz 50-lecia.

  Placówka ma bogatą i ciekawą historię, a to chociażby przez zmiany administracyjne. Pierwotnie była to Szkoła Podstawowa nr 8 w Radzionkowie, którą otwarto 20 lipca 1965 roku. Od 1975 roku funkcjonuje jako Szkoła Podstawowa nr 37 w Bytomiu, czasowo wchodząc w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Bytomiu. Obecnie placówką kieruje Pani dyrektor Jolanta Sadowska, która wraz z gronem pedagogicznym, uczniami i rodzicami przygotowała wspaniałą okolicznościową galę.

  Na rocznicowych obchodach obecni byli przedstawiciele władz miasta w osobie Pani Anety Latacz – zastępcy Prezydenta Bytomia oraz przedstawiciele Rady Miejskiej w Bytomiu: Pan Mariusz Janas, Pan Marek Wilk. Obecnością zaszczycili nas także dyrektor Delegatury KO w Gliwicach Pani Jadwiga Króliczek, posłanka na Sejm RP Pani Krystyna Szumilas, ksiądz Proboszcz Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Bytomiu Rajmund Brol. Nie zabrakło dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli z Bytomia. Ta wspaniała uroczystość nie mogłaby się odbyć bez emerytowanych pracowników naszej szkoły. Gościliśmy więc byłych dyrektorów, wicedyrektorów, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych.

 • Czarodziejskie gry planszowe 2

 • Prezent dla biblioteki od Emilki Guc

   

   

  Serdeczne podziękowania dla Emilki Guc z klasy 2a za wspaniałe ksiązki podarowane bibliotece szkolnej!

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Nasi prymusi

 • Dzień Nauczyciela 2015

   

   

  14 października 2015r. nauczyciele obchodzili swoje święto w szkole. Z tej okazji została przygotowana uroczysta akademia przez uczniów klas II, III, IV, V i VI-tych pod kierunkiem Pań mgr Barbary Grynicz, mgr Doroty Podsiadlik i mgr Aleksandry Jóźwik. Wspaniale zaprezentował się również Szkolny Chór, w skład którego weszli nowi uczniowie z klas IV-tych.

   

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Pani Dyrektor mgr Jolanta Sadowska życzyła wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz rodzicom uczniów szczęścia i radości z wykonywanej pracy, zdrowia, cierpliwości, wytrwałości, wielu sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów.

   

 • Czytam sobie w bibliotece - zabawa w maga

   

   

   

  13 października 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

  Ta część zajęć nosiła tytuł "Zabawa w maga" na podstawie książki Wojciecha Widłaka "Syrop maga Abrakabry", wydaw. Egmont.

   

   

  Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

   

 • Zabawa w maga

   

   

   

  13 października 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

  Kolejna część miała tytuł "Zabawa w maga" na podstawie książki Wojciecha Widłaka "Syrop maga Abrakabry", wydaw. Egmont.

   

   

   

   

 • Zwierzaki, książki i ... my!

   

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz Światowego Dnia Zwierząt biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów oraz nauczycieli do udziału w 2 konkursach:

   

  1. Jeśli masz ukochanego zwierzaka zrób sobie z nim zdjęcie i przynieś je (podpisane) do biblioteki), fotografia weźmie udział w wystawie i głosowaniu na „Najsympatyczniejszego zwierzaka szkolnego”!

   

  2. Jeśli nie masz zwierzaka przedstaw - w dowolnej technice plastycznej - swoje ulubione zwierzę, które jednocześnie jest bohaterem książki, np.: pies Ferdynand, Reksio, kot Filemon, Garfield, Koziołek Matołek, Kubuś Puchatek, Uszatek, pies Scooby Doo, zwierzaki z serii "Zaopiekuj się mną", sowa Hedwiga, szczur Parszywek lub kot Krzywołap (Harry Potter), Tytus – małpa z komiksu, lew Aslan (Opowieści z Narnii) lub inne.

   

  Na zdjęcia lub prace plastyczne czekamy w bibliotece do 9 listopada 2015r.

   

  ZAPRASZAMY DO ZABAWY!!!

 • III a na rowerach!

   

   

  We wtorek 6 października br. wybraliśmy się na długo wyczekiwaną wycieczkę rowerową. Trasa o długości około 15 km wiodła przez okoliczne lasy i nie była zbyt trudna. Był to czas wspaniałego relaksu i okazja do aktywnego wypoczynku.

   

  Wszyscy spisali się na medal i postanowiliśmy, że wiosną ponownie wybierzemy się na taki rajd.

   

  Dziękujemy za pomoc i dbanie o nasze bezpieczeństwo pani Bożenie Kutce oraz panu Romanowi Pyrkoszowi.

   

  Wyprawę rowerową zorganizowała Joanna Grygiel.

 • Czytam sobie w bibliotece - w klubie podróżników

   

  6 i 7 października 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

  Te zajęcia miały tytuł "Podróżnicy na tropie odkryć" na podstawie książki Rafała Witka "Maja na tropie jaja", wydaw. Egmont.

   

   

  Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

 • Podróżnicy na tropie odkryć

   

  6 i 7 października 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

  Kolejna część miała tytuł "Podróżnicy na tropie odkryć" na podstawie książki Rafała Witka "Maja na tropie jaja", wydaw. Egmont.

   

   

   

   

 • Czarodziejskie gry planszowe 1

 • Czytam sobie w bibliotece - warsztaty ekologiczne

   

   

  29 oraz 30 września 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

  Część druga miała tytuł "Przyjaciele planety Ziemia" na podstawie książki Wojciecha Widłaka "Marta i ufoludek", wydaw. Egmont.

   

   

   Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

 • Czytam sobie w bibliotece - warsztaty ekologiczne

   

   

  29 oraz 30 września 2015r. w ramach - Klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kolejne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

  Część druga miała tytuł "Przyjaciele planety Ziemia" na podstawie książki Wojciecha Widłaka "Marta i ufoludek", wydaw. Egmont.

   

   

   

   

 • Konkurs piosenki religijnej

   

   

  30 września 2015r. odbył się w naszej szkole "Konkurs piosenki religijnej" w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV-VI.

   

  Wyniki konkursu - klasy I-III:

  I MIEJSCE: zespół - Martyna Osysek, Natalia Cieślak oraz Paulina Pawęzowska (kl. 2b)

  II MIEJSCE: zespół - Weronika Ociepa, Weronika Paszek oraz Antosia Lewandowska (kl. 2c)

  III MIEJSCE: zespół - Emilia Guc, Julia Sadowska, Marta Patalas i Karolina Żuraw (kl. 2a)

   

 • Czytam sobie w bibliotece - wataha wilczków

   

  22 oraz 23 września 2015r. w ramach - klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kreatywne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

  Część pierwsza miała tytuł "Szarka i wilki" na podstawie książki Ewy Nowak "Szarka", wydaw. Egmont.

   Czytaj więcej: KLUB PRZYJACIÓŁ FRANKLINA

   

   

 • Czytam sobie w bibliotece - warsztaty nr 1 (2)

   

  22 oraz 23 września 2015r. w ramach - klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kreatywne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

  Część pierwsza miała tytuł "Szarka i wilki" na podstawie książki Ewy Nowak "Szarka", wydaw. Egmont.

   

   

   

 • Czytam sobie w bibliotece - warsztaty nr 1

   

  22 oraz 23 września 2015r. w ramach - klubu Przyjaciół Franklina - odbyły się kreatywne warsztaty projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece".

   

   

   

   

   

   

  Część pierwsza miała tytuł "Szarka i wilki" na podstawie książki Ewy Nowak "Szarka", wydaw. Egmont.

   

   

   

   

   

 • Magiczne granie

   

  W tym roku szkolnym w Klubie Przyjaciół Harrego Pottera postanowiliśmy stworzyć gry planszowe tematycznie nawiązujące do książek J.K. Rowling!

  Podzieliliśmy się na 2 drużyny i wspólnie opracowujemy zasady gier: cel, ilość graczy, przebieg gry, zadania dodatkowe, pionki, kostki, budowa i wygląd plansz, karty z pytaniami ..... no i zabieramy się do pracy :)

   

   

   

   

 • Sprzątanie Świata 2015

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Dopalacze kradną życie - kampania społeczna

   

  W dniach od 14-18 września 2015 roku nasza szkoła przyłączyła się do Kampanii Społecznej „Dopalacze kradną życie” zorganizowanej w Bytomiu. W szkole pojawiły się plakaty z hasłem: „Taki z Ciebie mocarz. Dopalacze kradną życie”. W klasach IV -VI pedagog przeprowadziła pogadanki na temat szkodliwości zażywania dopalaczy. Rodzice naszych uczniów uczestniczyli w prelekcji na temat DOPALACZY przygotowanej przez pracownika Centrum Pomocy Osobom Uzależnionym od Alkoholu i ich Rodzinom w Bytomiu.

  Następujący uczniowie klas IV-VI przystąpili do KONKURSU pt. „Dopalacze kradną życie” zorganizowanego przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu przygotowując komiks lub MEM:

 • Wrześniowe nowości

   

  Serdeczne podziękowania dla naszych PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI:

   

  - ALICJI RAK (kl. 5b)

  - WIKTORII SOBALLA (kl. 5a)

  - JEREMIASZA TACIAKA (kl. 5a)

  - Rady Rodziców,

  - p. Dariusza Grzegorczyka,

  - p. Doroty Podsiadlik,

  - p. Katarzyny Stącel,

  - p. Joanny Henkel.

   

   

 • Witaj w Klubie!

 • Chcielibyśmy tam wrócić!

   

   

  Klasy II c i III a rozpoczęły nowy rok szkolny od wyjazdu na Ranczo Baranówka położone w Nowej Wsi Tworoskiej. Pobyt na świeżym powietrzu i w otoczeniu lasu pozwolił dzieciom zapomnieć o miejskim zgiełku, a atrakcji było wiele. Uczniowie oglądali konie, a także stajnie i siodlarnię. Każdy z nich mógł pojeździć na kucu i nakarmić konia. Moc nowych doświadczeń dostarczyła wyprawa do lasu. Dzieci zostały podzielone na grupy, wyposażone w mapy i kompasy poszukiwały ukrytego skarbu. A wszystkim tym czynnościom towarzyszył wspaniały pies Nex rasy Kangal- turecki pies pasterski.

 • Czytam sobie w bibliotece

   

  W tym roku biblioteka szkolna (jako jedyna biblioteka szkolna w Bytomiu) przystąpiła do projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece" skierowanego do najmłodszych czytelników - w wieku 5-8 lat. Uczniowie będą uczestniczyć w kreatywnych warsztatach, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym (zakładka: Klub Przyjaciół Franklina).

   

  Dzięki projektowi nauczyciel-bibliotekarz zdobędzie nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteka wzbogaci swój księgozbiór i stanie się miejscem aktywności szkolnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!

   

  AKCJA "CZYTAM SOBIE" - SPOT REKLAMOWY

   

  Pierwsze zajęcia odbędą się 22 i 23 września 2015r. w ramach Klubu Przyjaciół Franklina.

  Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany jest we współpracy z Wydawnictwem Egmont przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa” Instytutu Książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Czytam sobie w bibliotece

   

  W tym roku biblioteka szkolna (jako jedyna biblioteka szkolna w Bytomiu) przystąpiła do projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece" skierowanego do najmłodszych czytelników - w wieku 5-8 lat. Uczniowie będą uczestniczyć w kreatywnych warsztatach, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym (zakładka: Klub Przyjaciół Franklina).

   

  Dzięki projektowi nauczyciel-bibliotekarz zdobędzie nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteka wzbogaci swój księgozbiór i stanie się miejscem aktywności szkolnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!

   

  AKCJA "CZYTAM SOBIE" - SPOT REKLAMOWY

   

  Pierwsze zajęcia odbędą się 22 i 23 września 2015r. w ramach Klubu Przyjaciół Franklina.

   

  Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany jest we współpracy z Wydawnictwem Egmont przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa” Instytutu Książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Czytam sobie w bibliotece

   

  W tym roku biblioteka szkolna (jako jedyna biblioteka szkolna w Bytomiu) przystąpiła do projektu CEO "Czytam sobie w bibliotece" skierowanego do najmłodszych czytelników - w wieku 5-8 lat. Uczniowie będą uczestniczyć w kreatywnych warsztatach, na których dzieci w twórczy sposób zinterpretują literaturę korzystając z takich form wyrazu jak film, animacja, plastyka czy teatr. Efekty tych działań zostaną upowszechnione w środowisku szkolnym i bibliotecznym.

   

  Dzięki projektowi nauczyciel-bibliotekarz zdobędzie nowe narzędzia, umiejętności i wiedzę do prowadzenia zajęć animacyjnych wokół literatury, biblioteka wzbogaci swój księgozbiór i stanie się miejscem aktywności szkolnej, dzieci natomiast zdobędą i rozwiną nowe umiejętności, a przede wszystkim zaczną kojarzyć czytanie z przyjemnością!

  Pierwsze zajęcia odbędą się 22 i 23 września 2015r. w ramach Klubu Przyjaciół Franklina.

  Projekt Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowany jest we współpracy z Wydawnictwem Egmont przy wsparciu finansowym w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa” Instytutu Książki ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Witaj szkoło!

   

   

  1 września 2015r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 pod hasłem "Witaj szkoło!". Na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Uczniowie klas II i III wspaniale wytąpili w części artystycznej spotkania wraz z chórem szkolnym. Następnie uczniowie klas pierwszych zostali z radością przyjęci do naszej szkolnej rodziny za sprawą ogromnych, magicznych drzwi, przez które mieli za zadanie przejść. Na koniec Pani Dyrektor mgr Jolanta Sadowska uroczyście pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły.


  Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal lekcyjnych. W tym roku najmłodsi będą uczyli się w trzech klasach pierwszych pod kierunkiem pań: mgr Barbary Grynicz, mgr Katarzyny Kroj oraz mgr Hanny Marczyk. Baza dydaktyczna szkoły spełnia wszystkie warunki do nauki uczniów klas I - VI, a dodatkowo w tym roku szkolnym klasy I, II oraz IV będą mogły wypożyczyć z biblioteki szkolnej darmowe podręczniki, które przygotowało dla nich Ministerstwo Edukacji Narodowej.

   

  W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom i nauczycielom wiele radości i sukcesów!

   

  Uroczystość dla klas I-wszych przygotowały panie: mgr Barbara Grynicz, mgr Katarzyna Kroj

  oraz mgr Hanna Marczyk.

   

   

  Uroczystość dla klas II-VI przygotowała: klasa Vb i VI a i b pod kierunkiem pań mgr Anny Kalyty oraz mgr Aleksandry Jóźwik.

 • Podręczniki 2016/2017

  Lista podręczników na nowy rok szkolny 2016/2017 - dostepna tutaj (pliki PDF):

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla najmłodszych uczniów

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w kl. IV-VI

 • Szkolne erki i literki - gazetka klasowa II a

   

   

  Kolejny numer gazetki szkolnej - gotowy!

   

  Zespół redakcyjny w składzie: Paulina Masłoń, Oliwia Kurzeja, Kinga Bulka i Martyna Muller przygotował kolejny – rozbudowany numer gazetki klasowej.

   

  Zawiera on ćwiczenia rachunkowe, kolorowanki, zagadki i inne atrakcje.

  Zresztą zobaczcie sami i bawcie się dobrze!

   

   

   

   

   

 • Wiosenne szantowisko 2015 w MDK nr 1 w Bytomiu

   

  10 czerwca 2015r. zespół „Na fali” wspaniale zaprezentował się na scenie Miejskiego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, gdzie odbył się Wojewódzki Festiwal Piosenki Żeglarskiej „Wiosenne szantowisko 2015”.

   

  W skład zespołu wchodzą dziewczyny z kl. IV i V : Wiktoria Bogunia, Julia Bonk, Paulina Knop, Wiktoria Kukowiecka, Martyna Moj, Alicja Rak, Kamila Siuda, Laura Wójcik oraz Paulina Zgaślik.

   

  Uczennice - przygotowane pod kierunkiem pani mgr Aleksandry Jóźwik - wykonały utwór „Przechyły” autorstwa Pawła Orkisza. Zespołowi na gitarze akompaniowała pani mgr Katarzyna Stącel.

  Zmagania konkursowe odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: uczniów klas I-III i IV-VI szkół podstawowych oraz uczniów gimnazjów. Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Młodzi szantymeni mieli niełatwe zadanie, bo występ a’capella lub z akompaniamentem „na żywo”.

   

 • Bawmy się razem - festyn szkolny 2015

   

  W dniu 29 maja w godzinach 17.00 - 21.00 odbył się w naszej szkole festyn integracyjny, który był okazją do wspólnej zabawy rodziców z dziećmi – zgodnie z jego hasłem „Bawmy się razem”.

  Rozliczne stoiska kulinarne, z rękodziełem, sportowe, artystyczne pozwoliły zaspokoić różnorakie upodobania naszych gości. A było ich wielu, gdyż pogoda w tym dniu dopisała.

  Nasze majowe spotkanie uświetniły występy na scenie głównej i boisku. Wiele emocji dostarczyły konkursy sportowe, w których to uczestnicy mieli możliwość zawalczyć o atrakcyjne nagrody.

   

  W tym miejscu jeszcze raz serdecznie dziękujemy

  wszystkim Rodzicom, Nauczycielom, Pracownikom szkoły oraz Sponsorom festynu.

   

  Koordynatorami całego przedsięwzięcia były panie: mgr Joanna Grygiel i mgr Halina Miś.

 • Mali redaktorzy w II a

   
   
  Uczniowie klasy drugiej "a" postanowili redagować dwutygodnik klasowy o nazwie "Szkolne erki i literki".
   
  Tytuł klasowej gazetki został wyłoniony w efekcie rywalizacji konkursowej i przeprowadzonego głosowania. W klasie II a utworzyły się trzy zespoły redakcyjne odpowiedzialne za kolejne wydania.
   
  W środę 27 maja wszyscy uczniowie klasy otrzymali pierwszy numer gazetki. Twórcami tego wydania byli Kamil Benc i Jakub Olszewski.
   
  Zobacz, jak wyglądał pierwszy numer. Czekamy na kolejne.
   
   
   
 • Szkolny Konkurs Szybkiego Czytania

 • Wizyta świetlików w Przedszkolu nr 63 w Bytomiu

   

   

 • Czytanie jest super! - finał konkursu

   

   

   

  20 maja 2015r. odbył się uroczysty apel, na którym wręczone zostały nagrody w konkursie czytelniczo-plastycznym "Czytanie jest super!".

  Konkurs polegał na wykonaniu plakatu zachęcającego do czytania książek. Oceniana była samodzielność i staranność wykonanej pracy, oryginalność pomysłu oraz trafność w doborze hasła promującego czytanie.

   

   

  Jury złożone z nauczycieli nagrodziło i wyróżniło prace następujących uczniów:

   

 • Czytanie jest super! - finał konkursu

   

   

   

  20 maja 2015r. odbył się uroczysty apel, na którym wręczone zostały nagrody w konkursie czytelniczo-plastycznym "Czytanie jest super!".

  Konkurs polegał na wykonaniu plakatu zachęcającego do czytania książek. Oceniana była samodzielność i staranność wykonanej pracy, oryginalność pomysłu oraz trafność w doborze hasła promującego czytanie.

   

   

  Jury złożone z nauczycieli nagrodziło i wyróżniło prace następujących uczniów:

   

 • Mam Talent 2015

 • Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

   

   

  18 maja 2015 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania, wzięło w nim udział 25 uczniów z klas I – VI.

  Uczestnicy konkursu byli zobowiązani do przeczytania wylosowanego przez siebie fragmentu tekstu. Teksty były zróżnicowane pod względem trudności w zależności od grupy wiekowej. Grupa I to uczniowie klas I- III , grupa II – uczniowie klas IV – VI .

  Jury konkursowe w grupie I , tj. p. I. Butor, p. M.Garus i p. K. Stącel przyznało :

  I miejsce Gabrielowi Wrodarczykowi

  II miejsce Julii Bilińskiej

  III miejsce Jakubowi Olszewskiemu.

   

  Przyznane zostały również trzy wyróżnienia dla: Kamila Benca , Roksany Dumy oraz Natalii Cieślak .

  Jury konkursowe w grupie II , tj. p. H. Miś , p. J. Grygiel i p. K. Stącel przyznało :

  I miejsce Martynie Ciesielskiej

  II miejsce Paulinie Zgaślik

  dwa III miejsca – Alicji Rak oraz Paulinie Knop .

  Jury konkursowe przyznało jedno wyróżnienie, które otrzymał Jarosław Iwaniszyn .

  Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom i wyróżnionym w konkursie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów .

  Organizatorzy Szkolnego Konkursu Pięknego Czytania

 • Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

   

  13 maja 2015r. wybrani uczniowie z klubów czytelniczych przy szkolnej bibliotece uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL, na które zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowskich Górach.

   

  Roksana Jędrzejewska-Wróbel to Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorka Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2009. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę „BESTSELLER-ka”, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Jej bajki i opowiadania ukazują się w Świerszczyku (wcześniej także w Misiu). W 2007 r. otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.

   

 • Spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel

   

  13 maja 2015r. wybrani uczniowie z klubów czytelniczych przy szkolnej bibliotece uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarką ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ-WRÓBEL, na które zaprosiła nas Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowskich Górach.

   

  Roksana Jędrzejewska-Wróbel to Laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, autorka Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i kropka” 2009. Napisała ponad dwadzieścia książek dla najmłodszych, które otrzymały wiele nagród i wyróżnień, między innymi nagrodę „BESTSELLER-ka”, a także trafiły na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz na Złotą Listę Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Współpracuje z redakcją dziecięcą Polskiego Radia jako autorka słuchowisk. Dla TVP1 pisała scenariusze i teksty piosenek do dobranocki „Babcia Róża i Gryzelka”. Jej bajki i opowiadania ukazują się w Świerszczyku (wcześniej także w Misiu). W 2007 r. otrzymała medal „Zasłużeni dla kultury – Gloria Artis”.

   

 • Warsztaty pierwszej pomocy w świetlicy szkolnej

 • Klub Franklina odkrywa zalety czytania

 • Szkolny konkurs recytatorski klas I-III

   

  4 maja 2015r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski klas I-III p.t.: "Rodzina w poezji dziecięcej".

  Cele konkursu:

  - rozwijanie zainteresowań poezją,

  - uwrażliwienie na piekno otaczającego świata,

  - kultywowanie tradycji rodzinnych i państwowych,

  - pobudzanie wyobraźni i ekspresji słownej,

  - kształtowanie poptrzeby uczestnictwa w kulturze i właściwego jej odbioru.

   

  W konkursie wzięło udział 14-stu uczniów z klas: pierwszych, drugich i trzecich. Uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania interpretacji utworu oraz talentu recytatorskiego.

  Konkursy recytatorskie stały się już w naszej szkole tradycją. Tegorocznemu już 13-stemu konkursowi towarzyszyły, podobnie jak w ubiegłych latach: duże zainteresowanie recytacją, wysoki poziom prezentacji i emocje.

   

 • Nowości majowe

   

   

  Serdeczne podziekowania dla naszych PRZYJACIÓŁ BIBLIOTEKI za kolejne ofiarowane książki:

   

  - KAMILI WAWRZYNIAK

  - PAULINIE ZGAŚLIK

  - WIKTORII SOBALLA

  - WIKTORII KUKOWIECKIEJ.

   

   

   

   

   

   

 • Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

   

  4 maja 2015r. uroczystą akademią świętowaliśmy Rocznicę Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.

   

  Tego dnia klasa IVb wraz ze swoim wychowawcą zaprosili nas na lekcję historii, pięknej poezji i pieśni patriotycznej. Salę gimnastyczną zapełnili odświętnie ubrani uczniowie klas IV, V i VI. Przeplatały się wątki historyczne oraz akcenty patriotyczne w wykonaniu Szkolnego Chóru, solistów oraz recytatorów.

   

   

   

  Akademię przygotowały panie: mgr Anna Kalyta oraz mgr Aleksandra Jóźwik.

 • Mam talent! - III edycja szkolna

   

  UWAGA UCZNIOWIE!

   14 maja 2015 r. rusza III edycja szkolnego konkursu "Mam talent!"

   

  CELE KONKURSU:

  - rozwijanie kreatywności uczestników konkursu,

  - popularyzowanie działań artystycznych,

  - promowanie alternatywnych form spędzania czasu wolnego,

  - skuteczne aktywizowanie uczniów do prezentacji swoich talentów,

  - kształtowanie umiejętności współpracy w grupie.

   

 • Lapbook`i skończone

   

   

  W Klubie Harrego Pottera zakończyły się prace nad lapbookiem poszczególnych domów w Hogwarcie. Wszystkie drużyny świetnie wywiązały się z tego zadania, dlatego każda z nich otrzymuje po 10 punktów!

  Ravenclaw: 160 pkt.

  Slytherin: 150 pkt.

  Gryfindor: 130 pkt.

 • Kino fantasy w bibliotece

   

   

  30 kwietnia 2015r. uczniowie Klubu Przyjaciół Harrego Pottera zorganizowali w bibliotece szkolnej spotkanie pod nazwą "Kino fantasy w bibliotece" w ramach, którego obejrzeli ekranizację 2 części przygód "małego czarodzieja" oraz film fantasy "Czarownica".

   

  Po spotkaniu postanowiliśmy częściej oragnizować w bibliotece spotkania z cyklu "Mega książki na małym ekranie", aby móc oglądać ekranizacje przeróżnych, wspaniałych przygód opisanych w książkach.

   

   

   

 • Kino fantasy w bibliotece

   

   

  30 kwietnia 2015r. uczniowie Klubu Przyjaciół Harrego Pottera zorganizowali w bibliotece szkolnej spotkanie pod nazwą "Kino fantasy w bibliotece" w ramach, którego obejrzeli ekranizację 2 części przygód "małego czarodzieja" oraz film fantasy "Czarownica".

   

  Po spotkaniu postanowiliśmy częściej oragnizować w bibliotece spotkania z cyklu "Mega książki na małym ekranie", aby móc oglądać ekranizacje przeróżnych, wspaniałych przygód opisanych w książkach.

   

   

   

 • Szkolny konkurs ortograficzny

   
   
  W dniu 30 kwietnia 2015 r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów kl. IV – VI przygotowany przez panie: mgr Iwonę Butor i mgr Małgorzatę Garus. Uczniowie pisali tekst zróżnicowany pod względem stopnia trudności w dwóch kategoriach, tj.:

   

  Kategoria I – uczniowie klas IV

  Kategoria II – uczniowie klas V i VI .

   

   

 • Konkurs dzielnicowy "Sport i Matematyka"

   

  30 kwietnia 2015r. drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie - Łukasz Dej, Adam Chłopek, Szymon Kwieciński, Dominika Duda, Karolina Osińska i Kamila Wawrzyniak - zdobyła III miejsce w konkursie dzielnicowym "Sport i Matematyka". Naszej drużynie dopingowali: Basia Florian, Patrycja Górny, Monika Magdziak, Anna Skowron, Dominika Krawczyk, Paulina Zyska oraz Łukasz Marek.

   

  GRATULUJEMY!

   

  Uczniów przygotował: mgr Dariusz Grzegorczyk.

   

  Zawody zorganizowane zostały przez Szkołę Podstawową nr 23 w Bytomiu w ramach Lokalnej Akcji Sportowej "WF z klasą" 2014/2015.

   

 • Konkurs dzielnicowy "Sport i Matematyka"

   

  30 kwietnia 2015r. drużyna reprezentująca naszą szkołę, w składzie - Łukasz Dej, Adam Chłopek, Szymon Kwieciński, Dominika Duda, Karolina Osińska i Kamila Wawrzyniak - zdobyła III miejsce w konkursie dzielnicowym "Sport i Matematyka". Naszej drużynie dopingowali: Basia Florian, Patrycja Górny, Monika Magdziak, Anna Skowron, Dominika Krawczyk, Paulina Zyska oraz Łukasz Marek.

   

  GRATULUJEMY!

   

  Uczniów przygotował: mgr Dariusz Grzegorczyk.

   

  Zawody zorganizowane zostały przez Szkołę Podstawową nr 23 w Bytomiu w ramach Lokalnej Akcji Sportowej "WF z klasą" 2014/2015.

   

 • Projekt Lapbook - zakończony

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Prezent dla biblioteki od Alicji Rak

   

   

   

  Ogromne podziękowania dla uczennicy kl. IV b ALICJI RAK za przemiły prezent dla biblioteki szkolnej w postaci wspaniałych książek! Prezent bardzo szczególny, ponieważ wręczony dokładnie 23 kwietnia 2015r. czyli w Światowym Dniu Książki.

   

   

  W imieniu czytelników serdecznie dziękujemy!

   

   

   

   

   

   Zobacz też inne: NOWOŚCI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

   

 • Prezent dla biblioteki od Alicji Rak

   

   

   

  Ogromne podziękowania dla uczennicy kl. IV b ALICJI RAK za przemiły prezent dla biblioteki szkolnej w postaci wspaniałych książek! Prezent bardzo szczególny, ponieważ wręczony dokładnie 23 kwietnia 2015r. czyli w Światowym Dniu Książki.

   

   

  W imieniu czytelników serdecznie dziękujemy!

   

   

   

   

   

   Zobacz też inne: NOWOŚCI BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

   

 • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Przestrzenna palma wielkanocna"

   

  17 kwietnia 2015r. świetliki pod kierunkiem wychowawców: Doroty Sałabun i Bożeny Kutki bardzo starannie przygotowały się do międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Przestrzenna Palma Wielkanocna” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 45 w Bytomiu. Prace naszych świetlików były bardzo barwne i pomysłowe. Ozdobiły je kwiaty z bibułki, motylki, trawki i bazie. Zostaliśmy zaproszeni na uroczysty finał i okazało się, że otrzymaliśmy dwa wyróżnienia – dla Hanny Cieniawskiej z kl. 1b oraz Katarzyny Książek z kl. 3b. Obie prace pod opieką wychowawcy pani Bożeny Kutki. Obejrzeliśmy też krótkie przedstawienie p.t.: „Pinokio ma kłopoty”. Po słodkim poczęstunku z nagrodami i dyplomami wróciliśmy do szkoły.

 • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Przestrzenna palma wielkanocna"

   

  17 kwietnia 2015r. świetliki pod kierunkiem wychowawców: Doroty Sałabun i Bożeny Kutki bardzo starannie przygotowały się do międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Przestrzenna Palma Wielkanocna” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 45 w Bytomiu. Prace naszych świetlików były bardzo barwne i pomysłowe. Ozdobiły je kwiaty z bibułki, motylki, trawki i bazie. Zostaliśmy zaproszeni na uroczysty finał i okazało się, że otrzymaliśmy dwa wyróżnienia – dla Hanny Cieniawskiej z kl. 1b oraz Katarzyny Książek z kl. 3b. Obie prace pod opieką wychowawcy pani Bożeny Kutki. Obejrzeliśmy też krótkie przedstawienie p.t.: „Pinokio ma kłopoty”. Po słodkim poczęstunku z nagrodami i dyplomami wróciliśmy do szkoły.

 • Międzyświetlicowy konkurs plastyczny "Przestrzenna palma wielkanocna"

   

  17 kwietnia 2015r. świetliki pod kierunkiem wychowawców: Doroty Sałabun i Bożeny Kutki bardzo starannie przygotowały się do międzyświetlicowego konkursu plastycznego „Przestrzenna Palma Wielkanocna” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 45 w Bytomiu. Prace naszych świetlików były bardzo barwne i pomysłowe. Ozdobiły je kwiaty z bibułki, motylki, trawki i bazie. Zostaliśmy zaproszeni na uroczysty finał i okazało się, że otrzymaliśmy dwa wyróżnienia – dla Hanny Cieniawskiej z kl. 1b oraz Katarzyny Książek z kl. 3b. Obie prace pod opieką wychowawcy pani Bożeny Kutki. Obejrzeliśmy też krótkie przedstawienie p.t.: „Pinokio ma kłopoty”. Po słodkim poczęstunku z nagrodami i dyplomami wróciliśmy do szkoły.

 • Bezpieczniki Taurona: Włącz dla dobra dziecka

   

  16 kwietnia 2015 roku uczniowie klas I-III uczestniczyli w ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczniki TAURONA: Włącz dla dobra dziecka" objętej patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.

   

  Celem "Bezpieczników TAURONA" jest edukacja dzieci i młodzieży w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej, urządzeń nią zasilanych, a także bezpiecznego zachowania w pobliżu infrastruktury energetycznej. W trakcie zajęć edukacyjnych prowadzonych przez eksperta zorganizowano kreatywne konkursy z nagrodami, ciekawymi gadżetami (maskotki, naklejki, długopisy, zakładki i inne). Wszystkie dzieci otrzymały kolorowe książeczki przypominające o zasadach bezpieczeństwa i zagrożeniach, a uczniowie 6-letni jeszcze dodatkowo kamizelki odblaskowe.

   

  Szkołę do programu zgłosiła i nadzorowała przebieg szkoleń: pedagog szkolna Pani mgr Bożena Prus-Kot.

 • Czytanie jest super!

   

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka zaprasza uczniów klas I-VI do udziału w szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym:

  „CZYTANIE JEST SUPER !”.

  Celem konkursu jest wykonanie plakatu zachęcającego do czytania (np.: promocja konkretnej książki lub książek ogółem)

   

  Technika wykonania pracy: dowolna, format: A4 lub A3. Termin oddania podpisanych prac do biblioteki: 8 maj 2015r.

   

  ZAPRASZAMY!

   

 • Czytanie jest super!

   

  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich biblioteka zaprasza uczniów klas I-VI do udziału w szkolnym konkursie czytelniczo-plastycznym:

  „CZYTANIE JEST SUPER !”.

  Celem konkursu jest wykonanie plakatu zachęcającego do czytania (np.: promocja konkretnej książki lub książek ogółem)

   

  Technika wykonania pracy: dowolna, format: A4 lub A3. Termin oddania podpisanych prac do biblioteki: 8 maj 2015r.

   

  ZAPRASZAMY!

   

 • Lapbook o Harrym Potterze? Tak!

   

  W Klubie HP trwają intensywne prace nad wspaniałymi lapbookami dotyczącymi książek o małym czarodzieju :)

   

  Członkowie poszczególnych drużyn tworzą książki na temat swoich domów: Gryfindor, Ravenclav i Slytherin.

   

  Który z nich zdobędzie najwięcej punktów? Zobaczymy!

   

  Skończone prace zostaną wyeksponowane na terenie szkoły

  z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

   

 • Projekt - Lapbook

   

  Z okazji zbliżającego się święta książki w bibliotece szkolnej w Klubie Franklina kolejny raz rozpoczęliśmy projektowanie niezwykłych książek tzw.: lapbook`s.

  LAPBOOK (w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach) - jest książką tematyczną, zawierająca informacje z różnych żródeł.

   

  Lapbook:
  - porządkuje wiedzę o rzeczach, zjawiskach, zwierzętach, roślinach, wydarzeniach itp.

  - jest wizualizacją wiedzy książkowej, ale może być również przedstawieniem naszych zainteresowań i pasji,

  - rozwija wyobraźnię,

  - inspiruje dzieci,

  - rozbudza ciekawość niezbędną w edukacji.

   

  Skończone prace dzieci zostaną wyeksponowane na terenie szkoły

  z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 • Projekt - Lapbook

   

  Z okazji zbliżającego się święta książki w bibliotece szkolnej w Klubie Franklina kolejny raz rozpoczęliśmy projektowanie niezwykłych książek tzw.: lapbook`s.

  LAPBOOK (w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach) - jest książką tematyczną, zawierająca informacje z różnych żródeł.

   

  Lapbook:
  - porządkuje wiedzę o rzeczach, zjawiskach, zwierzętach, roślinach, wydarzeniach itp.

  - jest wizualizacją wiedzy książkowej, ale może być również przedstawieniem naszych zainteresowań i pasji,

  - rozwija wyobraźnię,

  - inspiruje dzieci,

  - rozbudza ciekawość niezbędną w edukacji.

   

  Skończone prace dzieci zostaną wyeksponowane na terenie szkoły

  z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

 • Dzień Otwarty w SP 37

   

  30 marca 2015r o godz. 17.00 w naszej szkole zorganizowano Dzień Otwarty dla Rodziców wraz z dziećmi. Wszystkich przybyłych przywitała pani Dyrektor: mgr Jolanta Sadowska.

  Zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć kolejne wspaniałe przedstawienie uczniów klas I-III należących do Koła Teatralnego "Łosie w sosie", pt.: Królewna Gburka.

  Po udanym występie Rodzice mogli zwiedzić całą szkołę: sale lekcyjne, salę zabaw, świetlicę, bibliotekę oraz pracownie komputerowe, a także mieli możliwość porozmawiania z przyszłymi nauczycielami klas pierwszych.

   

   

  Przedstawienie zorganizowały: mgr Barbara Grynicz i mgr Dorota Podsiadlik.

   

  Serdecznie dziękujemy za liczne przybycie Państwa w Dniu Otwartym! 

  Zapraszamy do naszej szkoły!

 • I miejsce Roksany Pióro

  zdalaW środę 25 marca w ZSO 7 w Bytomiu odbyło się prawdziwe święto piosenki poetyckiej. Konkurs, na który przybyli uczestnicy nie tylko z Bytomia, ale także z Zawiercia, Sosnowca, Poręby okazał się wspaniałą okazją do zasłuchania się w teksty i muzykę poruszające najgłębsze i najważniejsze struny wrażliwości. Okazało się, że przekaz tak istotny i trudny może być udziałem nawet bardzo młodych wykonawców. Pierwszemiesce zdobyła Roksana Pióro z naszej szkoły - GRTULUJEMY!

  ZOBACZ WYSTEP ROKSANY - KLIKNIJ TU....

   

   

 • Dbamy o naszą planetę!

   

  W ramach akcji "sprzątanie świata" uczniowie klasy II a pod opieką wychowawczyni mgr Joanny Grygiel wyszli w teren.

   

  Marcowe słońce bezlitośnie odkrywało to, co bezmyślny człowiek pozostawił po sobie. Zdjęcia dokumentują to, co  zebrali uczniowie.

   

   

   

   

   

 • Wesołych Świąt

 • Ogólnopolskie Wybory Książek - wyniki wyborów

   

  6 marca 2015r. odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek, które przeprowadzono w bibliotece szkolnej.

   

  Wybory miały charakter zbliżony do prawdziwych: były urny wyborcze – oddzielne dla kl. I-III i IV-VI, komisja wyborcza (w składzie dziewczyny z kl. IV b - Alicja Rak, Weronika Łagodzińska, Paulina Zgaślik i Wiktoria Bogunia), a także listy wyborcze, na których komisja zaznaczała, którzy uczniowie już głosowali oraz lokal wyborczy - biblioteka szkolna.

   

 • Ogólnopolskie Wybory Książek - wyniki wyborów

   

  6 marca 2015r. odbyły się w naszej szkole Ogólnopolskie Wybory Książek, które przeprowadzono w bibliotece szkolnej.

   

  Wybory miały charakter zbliżony do prawdziwych: były urny wyborcze – oddzielne dla kl. I-III i IV-VI, komisja wyborcza (w składzie dziewczyny z kl. IV b - Alicja Rak, Weronika Łagodzińska, Paulina Zgaślik i Wiktoria Bogunia), a także listy wyborcze, na których komisja zaznaczała, którzy uczniowie już głosowali oraz lokal wyborczy - biblioteka szkolna.

   

 • Franklin idzie do szkoły - wizyta przedszkolaków z rodzicami w naszej szkole

   

  3 marca 2015r. o godz. 17.00 w naszej szkole gościliśmy dzieci z pobliskich przedszkoli wraz z rodzicami. Bardzo nam miło, że na planowane spotkanie przyszło tak wielu zainteresowanych naszą szkołą Rodziców.

   

  W trakcie wizyty przedszkolaki wzięły udział w następujących zajęciach:

   

  - FRANKLIN IDZIE DO SZKOŁY– poznajemy Klub Przyjaciół Franklina funkcjonujący przy bibliotece szkolnej,

   

  - INTERNET PRZYJAZNY DZIECIOM – zajęcia w szkolnej pracowni komputerowej – gry edukacyjne z portalu Domowy Przedszkolak i Sieciaki,

   

  - SALA ZABAW – zajęcia z chustą animacyjną oraz inne atrakcje,

   

  - ZAJĘCIA PLASTYCZNE - z wykorzystaniem nowoczesnych przyborów do malowania farbami.

   

  W tym czasie rodzice obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą działalności naszej szkoły, a następnie mieli okazję pozwiedzać poszczególne sale i pracownie komputerowe, bibliotekę szkolną, świetlicę oraz salę zabaw i salę gimnastyczną.

   

  Spotkanie przygotowali nauczyciele: mgr inż. Lesław Gutwiński, mgr Ewa Janik, mgr Katarzyna Kroj, p. Bożena Kutka, mgr Hanna Marczyk, mgr Halina Miś, mgr Dorota Sałabun, mgr Katarzyna Stącel, mgr Justyna Ziora oraz Dyrektor Szkoły: mgr Jolanta Sadowska.

   

  Dziękujemy za ogromne zainteresowanie i zapraszamy na kolejne spotkanie

  30 MARCA 2015r. o godz. 17.00

 • Wiosenne kwiatki Franklina

   

   

 • Wiosenne nowości w bibliotece

   

  Po raz kolejny serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: rodzicom, uczniom, nauczycielom, instytucjom wydawniczym, dzięki którym nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór!

  Szczególne podziękowania dla:

  - pani Joanny Henkel,

  - Kamili Wawrzyniak z kl. VIa,

  - Alana Gasika z kl. 1a,

  - Roksany Pióro z kl. Vb,

  - Pauliny Zgaślik z kl. IVb,

  - Wiktorii Soballa z kl. IVa,

  - Emilii Kurek z kl. IVb,

  - Joasi Szolc z kl. 1b,

  - F.H. „Elf” Tomasza Uchnast,

  - Agencji Wydawniczej „Aga Press” Sp. z o.o.

   

  Zapraszamy uczniów do lektury!

   

 • Wiosenne nowości w bibliotece

   

  Po raz kolejny serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: rodzicom, uczniom, nauczycielom, instytucjom wydawniczym, dzięki którym nasza biblioteka wzbogaciła swój księgozbiór!

  Szczególne podziękowania dla:

  - pani Joanny Henkel,

  - Kamili Wawrzyniak z kl. VIa,

  - Alana Gasika z kl. 1a,

  - Roksany Pióro z kl. Vb,

  - Pauliny Zgaślik z kl. IVb,

  - Wiktorii Soballa z kl. IVa,

  - Emilii Kurek z kl. IVb,

  - Joasi Szolc z kl. 1b,

  - F.H. „Elf” Tomasza Uchnast,

  - Agencji Wydawniczej „Aga Press” Sp. z o.o.

   

  Zapraszamy uczniów do lektury!

   

 • Laleczki UNICEF - reprezentacja biblioteki

   

   

   

  W III edycji projektu "Wszystkie kolory świata"

  Klub Przyjaciół Franklina reprezentuje - FRIDA,

  która pochodzi z Bawarii w Niemczech.

  Bardzo lubi jodłować! Chętnie spotka się ze Stefanem z Bawarii :)

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Laleczki UNICEF - reprezentacja biblioteki

   

   

   

   

  W III edycji projektu "Wszystkie kolory świata"

  Klub Przyjaciół Harrego Pottera reprezentują - HARRY POTTER (Gryffindor),

  LUNA LOVEGOOD (Ravenclaw) oraz PANCY PARKINSON (Slytherin).

  Laleczki pochodzą z Anglii, uczą się w Hogwarcie (szkole magii)

  i uwielbiają czarować.

  Opiekują się magicznymi stworzeniami i trenują grę w Quidditcha.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Laleczki UNICEF - GALA FINAŁOWA

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli, pracowników szkoły

  oraz wszystkich zainteresowanych

  na Galę Finałową III edycji projektu "Wszystkie Kolory Świata",

  która odbędzie się 25 lutego 2015r. o godz. 17.00

  w świetlicy szkolnej.

   

   

  ZOBACZ NASZE LALECZKI

   

   

 • Laleczki UNICEF - GALA FINAŁOWA

  Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów wraz z rodzicami, nauczycieli, pracowników szkoły

  oraz wszystkich zainteresowanych

  na Galę Finałową III edycji projektu "Wszystkie Kolory Świata",

  która odbędzie się 25 lutego 2015r. o godz. 17.00

  w świetlicy szkolnej.

   

   

  ZOBACZ NASZE LALECZKI

   

   

 • Ogólnopolskie Wybory Książek

   

  Od 23 lutego 2015r. ruszają w bibliotece przygotowania do Ogólnopolskich Wyborów Książek! Wszyscy uczniowie będą mogli przyjść i wrzucić do urn wyborczych karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie.

   

  Zapraszamy wszystkich uczniów do głosowania! Każdy głos się liczy!

   

  "W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani."

   

  Więcej informacji: wyboryksiazek.pl

   

  Patronat nad wyborami objęła pani minister edukacji narodowej
  Joanna Kluzik - Rostkowska

   

  ZDECYDUJ, CO BĘDZIESZ CZYTAĆ!

 • Ogólnopolskie Wybory Książek

   

  Od 23 lutego 2015r. ruszają w bibliotece przygotowania do Ogólnopolskich Wyborów Książek! Wszyscy uczniowie będą mogli przyjść i wrzucić do urn wyborczych karty do głosowania, gdzie wpiszą tytuły od 1 do 3 najciekawszych książek, które czytali w ostatnim czasie.

   

  Zapraszamy wszystkich uczniów do głosowania! Każdy głos się liczy!

   

  "W najbliższych latach biblioteki dostaną miliony złotych na zakup książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, redakcja miesięcznika "Biblioteka w Szkole" postanowiła zorganizować Ogólnopolskie Wybory Książek i dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani."

   

  Więcej informacji: wyboryksiazek.pl

   

  Patronat nad wyborami objęła pani minister edukacji narodowej
  Joanna Kluzik - Rostkowska

   

  ZDECYDUJ, CO BĘDZIESZ CZYTAĆ!

 • Pożegnanie dla Emilki

   

 • Zmarł Lucjan Lis

  ll

   

  28 stycznia 2015 r. zmarł Lucjan Lis. Lucjan Lis to jedna z wielkich legend polskiego kolarstwa szosowego. Sportowiec urodzony w Bytomiu największe sukcesy święcił w rywalizacji drużynowej. To w tej konkurencji zdobył srebrny medal na igrzyskach olimpijskich w Monachium. Pan Lucjan był absolwentem Szkoły Podstawowej nr 10, która po likwidacji (rejony SP 10) została przejeta przez naszą szkołę. Więcej czytaj w historii szkoły...

   

 • Wszystkie Kolory Świata - III edycja

   

  Czy szmaciana laleczka może uratować życie dziecka? Jak pokazać dzieciom, że pomaganie może być przyjemne?

  Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszamy do wzięcia udziału w światowym projekcie UNICEF 

  WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA. To już III edycja projektu.

  Co zrobić by zgłosić się do akcji? 

  1. Zaprojektuj własną, niepowtarzalną lalkę - mieszkankę dowolnego miejsca na świecie.

  2. Zgłoś się  do świetlicy po szablon lalki.
   
  3. Zaproś do pracy mamę, babcię, a może koleżankę.
   
  4. Uszyj lalkę i przynieś ją do świetlicy najpóźniej do 20 lutego.
   
  5. Weź udział w gali podsumowującej projekt - 25 lutego 2015r. w świetlicy szkolnej.
   
  To tylko 5 kroków, a tak wiele radości !

  Zapraszamy do udziału w akcji !!!
   
 • Rekrutacja i wyprawka

  Wyprawka na rok szkolny 2014/2015

   

   
  Rekrutacja w roku szkolnym 2014/2015

   

  Od września 2014 obowiązkiem szkolnym objęte są dzieci siedmioletnie z rocznika 2007 oraz dzieci sześcioletnie urodzone w okresie styczeń – czerwiec 2008 roku.

  Dzieci sześcioletnie urodzone w okresie lipiec – grudzień 2008 roku przyjmowane będą na wniosek rodziców.

  Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców/opiekunów prawnych

  Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmowane są po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego na wniosek rodziców/ opiekunów prawnych:

  Rekrutację przeprowadza Komisja Rekrutacyjna powołana przez dyrektora szkoły.

   Całe zasady rekrutacji - czytaj plik PDF

    


  Ocena stanu przygotowania szkoły na przyjęcie pierwszkolasistów, w tym sześciolatków - ankieta rodziców i dyrektora szkoły:
  Znajdź swoją szkołę na stronach MEN....
 • Projektowanie laleczek UNICEF

   

  Uczniowie z Klubu Przyjaciół Franklina oraz Klubu Przyjaciół Harrego Pottera już zabrali się do projektowania laleczek, które w czasie ferii uszyją ze swoimi mamami, babciami lub ciociami.

   

  Mamy nadzieję, że wspaniałe projekty zapoczątkują niepowtarzalne modele laleczek, które znajdą się na naszej szkolnej wystawie i wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą laleczkę.

   

   

  Trzymamy kciuki za wszystkich odważnych i chętnych do szycia!

   

  POWODZENIA!

 • Projektowanie laleczek UNICEF

   

  Uczniowie z Klubu Przyjaciół Franklina oraz Klubu Przyjaciół Harrego Pottera już zabrali się do projektowania laleczek, które w czasie ferii uszyją ze swoimi mamami, babciami lub ciociami. Laleczki wezmą udział w III edycji ogólnopolskiego projektu UNICEF "Wszystkie Kolory Świata".

   

  Mamy nadzieję, że wspaniałe projekty zapoczątkują niepowtarzalne modele laleczek, które znajdą się na naszej szkolnej wystawie i wezmą udział w konkursie na najpiękniejszą laleczkę.

   

   

  Trzymamy kciuki za wszystkich odważnych i chętnych do szycia!

   

  POWODZENIA!

 • Zabawa Karnawałowa IV-VI

   

 • Zabawa Karnawałowa I-III

   

 • Z poezją za pan brat